Ankara - Bağlum, Kösrelik ve Çevresi

Ankara’nın göbeği Ulus Hıdırlık Tepeyi imara açıtlar. Tepenin üstündeki vinç hala dikili duruyor. Büyükşehir bir yıldan fazla tepeden harfiyat çekti, tepeyi düzledi sonra da özle firmaya inşaat için verdi. Buraya yapılacak konutlar şehre hava girişini engellemeyecek mi? Şehir trafiğini olumsuz etkilemeyecek mi? Nerede zalım odalar. Belediye meclis üyeleri dava açıp durdurdular

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Ben bu zamana kadar şunu gördüm bir bölgeden önemli yol geçiyorsa orada yapılaşma çok hızlı oluyor ve bu yol o yüzden herşey demek . Mesela Mamak zirvekente doğru çok güzel yol yaptılar ve arkasından dağ başı tarlalara büyük büyük binalar dikildi. Yol var diye derelere binalar yapılıyor. Mimarlar odası başkası engel olamaz bu yol yapıldığı zaman çünkü ranta kimse karşı çıkamaz

Aslında Ovacık için Metro projesi yapılırken listeye Bağlum’u da ekleseler ne kadar mantıklı olur. Şu anda bile toplu ulaşımı sorunlu olan bir yer ilerleyen dönemde böyle devam ederlerse baya rezillik olur

• Beğen
Şu anda toplu ulaşımda aşırı büyük bir sorun yok ama ilerleyen dönemlerde kesinlikle çıkacak bunu burada yaşayan birisi olarak iliklerime kadar hissediyorum bu sebeple 10-15 senelik süreçte yol yapılmış olursa apartmanların da yapılmaya başlayacağını göz önünde bulundurarak bir raylı sistem kesinlikle lazım olacak. Yenikent’te nüfus 110 bin bandında Başkentray durağı bitmek üzere Bağlum şu anda 60-65 Bin bandında ama sadece 2 tane otobüs hattına mahkum (264,266) (268 266 çalışırken çalışmıyor, 268 çalışırken de 266 çalışmıyor bu sebeple tek hat gibi düşünebilirsiniz)

Son düzenleme:
Arkadaşlar Başkent inşaatın yakacık ta başladığı köprünün yakınındaki inşaatta çalışmalar durmuş gibi. Uzun zamandır bir çalışma yok. Sebebini bilen var mı

• Beğen
image

image

image

image

image

image

image

image

Konu görüntüleyen kullanıcılar