Beylikdüzü- Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı

Cihangir Üniversite Mahallesi İstasyonu Asansör Yenileme Çalışması​

image

Haramidere Sanayi Metrobüs İstasyonu Asansör Yenileme Çalışması​

image

Beylikdüzü Son Durak Metrobüs İstasyonu Asansör Yenileme Çalışması​

image

Kaynak: İETT

Florya Durağı (Söğütlüçeşme Yönü) geçici olarak kullanıma kapatılacak​

23.07.2024

Metrobüs yolunda konforlu seyahat imkanı sunan ve 20 yılın üstünde dayanım gücüne sahip olduğu hesaplanan ‘Beyaz Yol’ uygulamasında çalışmalar devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında;

Florya Durağı (Söğütlüçeşme Yönü) 23.07.2024 saat 18:00’da kullanıma kapatılıp 26.07.2024 saat **06:00’**da kullanıma açılacaktır.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Cennet Durağı (Söğütlüçeşme Yönü) geçici olarak kullanıma kapatılacak​

26.07.2024

Metrobüs yolunda konforlu seyahat imkanı sunan ve 20 yılın üstünde dayanım gücüne sahip olduğu hesaplanan ‘Beyaz Yol’ uygulamasında çalışmalar devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında;

Cennet Durağı (Söğütlüçeşme Yönü) 25.07.2024 saat 18:00’da kullanıma kapatılıp 28.07.2024 saat **06:00’**da kullanıma açılacaktır.

Küçükçekmece Durağı (Söğütlüçeşme Yönü) geçici olarak kullanıma kapatılacak​

28.07.2024

Çalışmalar kapsamında;

Küçükçekmece Durağı (Söğütlüçeşme Yönü) 28.07.2024 saat 18:00’de kullanıma kapatılıp 31.07.2024 saat 06:00’da kullanıma açılacaktır.

image

İBB Yol Bakım - Twitter/X:
Metrobüs Hattında “Beyaz Yol” Konforuna devam ediyoruz!

📍 Yenibosna-Sefaköy Metrobüs Güzergahı

Kentin en çok kullanılan toplu ulaşım araçlarından Metrobüs güzergahında, yolculuk kalitesini arttıran “Beyaz Yol” çalışmalarımız ile yolları yenileyerek güvenli ve konforlu hale getirmeye devam ediyoruz.
image

image

image

image

Son düzenleme:
İncirli metrobüs durağı yaya üst geçidinin yenilenmesi ile ilgili yapılan düzenleme:

İncirli Metrobüs İstasyonu Üstgeçit Çalışması​

30.07.2024

Bakırköy İlçesi, İncirli Metrobüs İstasyonu Yaya Üst Geçidi Yeniden Yapım çalışmaları kapsamında;
  • Güney Yanyol (Ankara istikameti) tek şerit,
  • D-100 Karayolu sağ şerit (Ankara istikameti)
  • Kuzey Yanyol tek şerit (Edirne istikameti)
  • D-100 Karayolu sağ şerit (Edirne istikameti)
29 Temmuz itibariyle 90 gün geçici süreyle trafiği kapatılacaktır

Beyaz Yol’da 3.Etap Çalışmaları Devam Ediyor​

07.08.2024

Beyaz Yol uygulamasının 3. etap çalışmalarında Beylikdüzü istikametindeki çalışmalar bugün tamamlanıyor. Yenibosna ve İBB Sosyal Tesisleri arasındaki güzergah ‘Beyaz Yol’ konforuna kavuştu.

Çalışmalar Kadıköy İstikametinde Devam Edecek

İş kapsamında İBB Sosyal Tesisler durağıyla ile Yenibosna arasındaki yapım aşamasına geçildi. İBB Sosyal Tesisler ve Küçükçekmece durakları arasında başlanacak çalışma bilgileri metrobüs araçlarında ve duraklarda anons veya duyurularla yolculara hatırlatılacak. Duraklarda yönlendirme tabelaları ve iletişim ekipleri olacak.

D100 yolu Kadıköy istikameti 45 gün süresince çalışma güzergahında iki şeride düşürülecek.

Metrobüs Beyaz Yol Çalışmalarına Geçici Ara Verildi​

07.08.2024

Metrobüs hattında yürütülen Beyaz Yol Kaplama çalışmalarına, Avcılar yan yolda bulunan TEİAŞ çalışması dolayısıyla geçici ara verildi. TEİAŞ’ın çalışmalarının tamamlanmasının ardından Metrobüs Beyaz Yol 3. etap çalışmaları devam edecek.

İstanbul Avrupa yakası elektrik şebekesinin önemli parçası olan Ambarlı-Yenibosna yer altı iletim kablosunda yaşanan arıza nedeniyle, Avcılar E5 yan yolda TEİAŞ tarafından onarım çalışmasına acilen başlanması gerekliliği doğmuştur.

Aynı noktada programlanmış Metrobüs Yolu Beyaz Yol Kaplama çalışmalarına, bölgede oluşan yoğun trafik nedeniyle ara verilmiştir. Çalışmalar, TEİAŞ’ın çalışması tamamlanınca başlayacaktır.

Bence güzel olurdu ya ben sevinirdim öyle birşey olsa yani Metrobüs Silivri’ye uzasa bakın isimlerden bağımsız olarak söylüyorum. Ne biliyim yani İstanbul’un bir ucundan bir ucuna uzanan boydan boya süzülen körüklü otobüsler harika olurdu, harika görünürdü.

SORU: Metrobüs yoluna uygulanan beyaz beton yol sizce konfor ve sağlamlık açısından daha mı iyi bunu gerçekten merak ediyorum çünkü metrobüs pek kullanmıyorum ama araçların çok sarsıldığına, titrediğine dair videolar var.

Renk olarak bence iyi yol ama konfor açısından pek emin değilim gibi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Tam35
Şöyle ben hergün yenibosna zeytinburnu arasını kullanan birisi olarak ilk yapıldığı güne oranla biraz daha rahat bi yolculuk yapmaya başladığımı söyleyebilirim ama şunu gözlemledim yol üzerinde yer yer yine bozulmalar var onun dışında rahat diyebilirim kendi açımdan

Konu görüntüleyen kullanıcılar