Gebze - Darıca Metro Hattı

Alıntı: srkn7641 / Tiktok

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    45.7 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Son düzenleme:
Hat üst demiryolu elektromekanik işler müdürü ile tekrardan konuştum Aselsan sinyalizasyon testine pazartesi günü başlamış açılış ile ilgili de konuştuk resmi süre 2025 Aralık sonuymuş projede ciddi zorluklar olduğu için istenilen hızda gitmiyormuş ancak kritik eşik asılmak üzereymiş ve hızlanacakmış açılışta 2025 sonu veya en geç 2026 ortasında olacakmış

Ekli dosyayı görüntüle 05e96a_0957171861344a40aee455458f2ebc9e~mv2.webp

Kocaeli büyükşehir belediyesinden gelen mesaj. Pazartesi günü merkez şantiyesine gittiğim de söyledikleri ile aynı.

@Bugraavci Bilgiler için teşekkürler. Test çalışmalarının inşaat ile birlikte eşgüdüm içinde yürümesi olumlu bir gelişme olarak görüyorum. Testler için inşaatın bitmesi beklense bu sefer süreç uzardı. Engel bulunmayan kısımlarda testlere başlanması güzel düşünülmüş.

• Beğen
Tepkiler: Bugraavci ve Tam35
@sezgin_ist Rica ederim evet inşaat bitmeden testlere başlamaları güzel bir şey. 2023 Kasım ayında ilk tıp testlerine başlamışlardı. 16 Eylül Pazartesi günü de Aselsan sinyalizasyon testine başladı ve Aselsan ilk Goa4 tecrübesini bu hatta kullanacak. Normalde Gayrettepe metrosunda kullanacaktı kısmet Gebze Darıca hattınaymış.

Son düzenleme:
Tünel delme işlemi tamamen bitti. Hat üst demiryolu elektromekanik işler müdürü kritik eşik aşılmak üzere aşıldığı zaman hızlanacak demişti. Kritik eşik bumuydu bilmiyorum belki bu olabilir.

IMG_20240921_100410

IMG_20240921_100355

Konu görüntüleyen kullanıcılar