İETT Hatlarında Yaşanan İlave, Güzergah Değişikliği ve İptal Haberleri

Beykozlu

Paylaşımcı Üye
İETT hatlarında yaşanan ilave, güzergah değişikliği ve iptal haberleri

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Yasin190754
15BK Dereseki/Beykoz-Kadıköy hattına 22.12.2023 tarihi itibariyle Pazar 12, Haftaiçi 2 sefer eklenmiştir.

36S ve 36H Hattı Güzergâh Değişikliği

Değerli yolcularımızın dikkatine;

Yolcularımıza sunulan hizmet kalitesini ve yolcu memnuniyetini arttırmak aynı zamanda 36S ve 38H hatlarını daha verimli hale getirmek amacıyla, 05.01.2023 tarihinden itibaren;

38H hattımız; "Zübeyde Hanım Mahallesi-Habibler Anadolu Lisesi-Mescid-İ Selam Sultangazi

Belediye-Mimar Sinan-Gazi Mahallesi-Habibler Merkez Mahallesi" olarak,

36S hattımız; "Habibler Merkez Mah-Mescid-İ Selam-Baştabya-50.Yıl Muhtarlık, Sultangazi

Devlet Hast.-Hükümet Konağı-Halk Ekmek Fabrikası-Esentepe Âdem Yavuz-Karayolları Mah.-Yenimahalle Metro" olarak hizmet verecektir.

Yolcularımıza duyurulur.

Pazar günleri çalışmayan HT11 Giyimkent / Kuyumcukent hattına sessiz sedasız Pazar seferleri eklenmiş. Geç kalınmış bir düzenleme oldu.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu
İETT bazen habersiz iş yapıyor. Istanbul gibi büyük bir şehirde insanlar şaşırıyor. Otobüse mazot koysalar insanlara haber vermeliler o derece.

• Beğen
Tepkiler: Yasin190754
Bugün B5213’ü görünce şaşırdım, HT11 bugün çalışmıyordu normalde. Saatlerine baktım, seferler eklenmiş.

98Y için günlerdir ek sefer talebinde bulunuyorum ama seferleri daha iyi durumda olan HT11’e araç eklemişler. Gerçi HT11’in pazar günü çalışmaması bir saçmalıktı, bunu ortadan kaldırmaları iyi oldu. İnşallah 98Y’ye de akşam seferleri eklenir.

Son düzenleme:
  • Beğen

TM19 Hattı Güzergâh Değişikliği​

Yolcularımıza sunulan hizmet kalitesini ve yolcu memnuniyetini arttırmak aynı zamanda TM19 hattını daha verimli hale getirmek amacıyla, 18 Ocak Perşembe tarihinden itibaren, TM19 hattımızın güzergâhı aşağıda bulunan haritada gösterildiği şekilde güncellenecektir.

Yolcularımıza duyurulur.

image

Not: Mavi renk ile gösterilen kısım mevcut güzergah, kırmızı renk ile gösterilen kısım ise yeni eklenen güzergahtır.

Kaynak:

19B ve KM42 Hatları Güzergâh Değişikliği​

29.01.2024 Pazartesi günü itibari ile 19B Başıbüyük Mahallesi – Kadıköy ve KM42 Başıbüyük – Süreyyapaşa Mahallesi / Maltepe hatlarımızın güzergâhına, Karanfil Caddesi, Başıbüyük Toki Konutları ve Trafo Caddesi durakları eklenerek hattımızın güzergâhı uzatılacaktır.

Yolcularımıza duyurulur.

Kaynak :

11ÜS, 19V, 122V, 131, 131A, 131H, 131Ü, 132ÇK, 132S, 132YB, 522ST ve UM73 Hatları Güzergâh Değişikliği​

Değerli yolcularımız;

03.02.2024 Cumartesi günü saat 23.30 ile 04.02.2024 Pazar günü saat 17.00 arasında, Sancaktepe İlçesi Osmangazi Caddesi (Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi önü-Kuğu Sokak Durağı) üzerinde, Yol Bakım ve Alt Yapı Dairesi Başkanlığı tarafından asfalt çalışması yapılacağından Üsküdar, Mecidiyeköy, Ümraniye yönünde güzergâh tek taraflı olarak trafiğe kapatılacaktır.

Yol çalışması neticesinde araçlarımız; Sancaktepe Emniyet, Babürşah Caddesi, Altınordu Caddesi, Kuğu Sokak, Prof. Dr. Feriha Öz Hastanesi, 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu duraklarına hizmet veremeyecektir. Bu nedenle; 11ÜS, 19V, 122V, 131, 131A, 131H, 131Ü, 132ÇK, 132S, 132YB, 522ST, UM73 hatlarımız Sevenler Caddesi ile Atatürk Caddesi güzergâhlarını kullanacaktır.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Kaynak:

19F-2 Depar Hattı Hakkında​

19F-2 numaralı depar hattımız, 11.03.2024 Pazartesi tarihinden itibaren gün boyu Yeditepe Üniversitesi- Fındıklı Mh.- Bayar Caddesi – Kadıköy güzergâhında hizmet vermeye başlayacaktır.

Yolcularımıza duyurulur.

Kaynak:

8A Hattı Güzergah Değişikliği​

16 Mart 2024 tarihinden itibaren, 8A Batı Ataşehir /Fikirtepe – Kadıköy hattımız, Cumartesi günleri, Yeni Sahra’da kurulan semt pazarı nedeniyle D-100 Karayolu yerine Sahrayı Cedit Mahallesi’nden hizmet verecektir.

Yolcularımıza duyurulur.

Kaynak:

10B Hattı Güzergah Değişikliği​

10B Bostancı – Kadıköy hattımız, 16 Mart 2024 tarihinden itibaren, Böcekli Camii Durağı’ndan sonra Sahrayı Cedit Mahallesi – Fikirtepe – Tarihi Salı Pazarı – Kadıköy güzergâhında hizmet verecektir.

Yolcularımıza duyurulur.

Kaynak:

13TA Hattı Hizmet Vermeye Başlıyor​

13TA İmes Metro – Tatlısu – Altınşehir Metro hattı 18.03.2024 Pazartesi günü itibarıyla, İmes E Kapısı-Türker Caddesi-Hatboyu Bulvarı-Kaşif Kalkavan Parkı-Şahin Caddesi-Göksu Caddesi-Tatlısu Muhtarlığı-Cumhur Sokak-Tavukçuyolu Caddesi- Altınşehir Metro güzergahında hizmet vermeye başlayacaktır.

Yolcularımıza duyurulur.

Kaynak:

136-1 Hattı Hakkında​

136-1 numaralı hattımız 18.03.2024 Pazartesi tarihi itibariyle Soğuksu – Sazlıdere – Paşabahçe – Şirindere – Örnekköy – Elmalı güzergâhında ring olarak hizmet vermeye başlayacaktır.

Yolcularımıza duyurulur.

Kaynak:

Yenibosna Metro Peronu Güzergah Değişikliği​

18.03.2024 tarihinde gerçekleşecek M9 Metro hattı açılış töreni nedeniyle, Yenibosna Metro peronuna hizmet sağlayan İETT araçlarımız sabah 06.00 itibarıyla peron alanına hizmet veremeyecektir. Bu süre zarfında Yenibosna Metro peronunda hizmet sağlayan araçlarımız alternatif güzergâhlarda hizmet verecektir. Bu doğrultuda;

HS1, 79K,79F, 79FY, 78B, 36AY, 82S, AVR1, 79Y, HT20 ve 73H hatlarımız ring olarak çalışacak ve Kuleli Aksaray istikametinde yolcusunu indirip köprü üzerinden dönüş yaparak Kuleli Sefaköy yönünden yolcusunu alarak bekleme yapmadan seferlerine devam edecektir.

73 hattı; ikinci bir talimata kadar Bahçelievler ilçesi Kuyumcukent peron alanına alınmıştır.

MR20 hattı; Kuleli Durağı’nda seferini bitirip bekleme yapmadan yeni seferine başlayacakır.

HT12 hattı; gidiş yönünde Yenibosna Metroda seferini bitirerek, Ataköy Köprüsü’nden dönüş yapıp Yıldırım Beyazıt Caddesi üzerindeki Kuleli Durağı’ndan yolcusunu alarak bekleme yapmadan seferine başlayacaktır.

55Y, 36CY ve HT10 hatları ise gidiş yönünde Yenibosna Metro Durağı’nda seferini bitirdikten sonra bekleme yapmadan yeni seferlerine başlamış olacaktır.

Kaynak:

18 Mart’ta M5 Metrosu Yeni Açılacak İstasyonlara Entegre Yeni Hat​

Sultanbeyli Devlet Hastanesi , Sultanbeyli Merkezdeki yolcularımıza daha hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlamak amacıyla, M5 Metrosu’na entegre SM6 Sultanbeyli Devlet Hastanesi – Samandıra/Sancaktepe Metro hattımız açılıyor. Hattımız günlük 24 sefer ile Sultanbeyli İlçesi Battalgazi-Mimar Sinan-Adil-Abdurrahmangazi-Hasanpaşa ; Sancaktepe İlçesi Veysel Karani-Osmangazi-Eyüp Sultan-Abdurrahmangazi Mahallelerine tek biletli besleme hat olarak hizmet verecektir.
Metro hatlarına erişimi kolaylaştırarak, ulaşım hızının ve konforunun arttırılması yönünde mevcut hatlarımızdaki iyileştirmelerin yanında açılacak yeni hatlar ile metro-otobüs entegrasyon faaliyetlerimiz devam edecektir.

M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı Samandıra’ya uzatılarak Meclis-Sarıgazi-Sancaktepe-Samandıra İstasyonları hizmet vermeye başlayacaktır.

SM6 Hat Güzergahı: Battalgazi Mahallesi-Sultanbeyli Devlet Hastanesi - Kılıçaslan Caddesi -Mimar Sinan Caddesi-Bosna Bulvarı – Çiftlik –Hasanpaşa – Samandıra - Sancaktepe Metro

Sultanbeyli, Sancaktepe ve Çekmeköy İlçelerimizden M5 Metrosu’nun yeni açılacak istasyonlarına ulaşım sağlanabilecek hatlar:

image

Kaynak:

• Beğen
Anadolu Yakasına hat açacaklarına keşke Avrupa yakasındaki bazı hatların seferlerini artırsalardı diyorum ama ne fayda. Sürekli “araç ve personel yetersiz” cevabı vermekten başka bir şey yapmazlar.

Mesela Bakırköy’de 21.30-23.00 arasında tek 98Y çalışıyor. 98S’yi de bu saatlerde yalnızca “bir” defa görüyorum. 1 buçuk saat boyunca hiç mi otobüs verilmez, aklım almıyor.

Anadolu yakasında özellikle Beykoz’da metro olmadığı için, daha fazla otobüs ve daha fazla otobüs hattı lazım.

O yakayla bir derdim yok, haksızlığa gelemiyorum.

Ben 5 ay çalıştım ve cuma günü bıraktım. Bu süre zarfında 98Y’ye sadece “1” adet sefer eklenmesi için defalarca başvuru yaptım. Hakkım kesinlikle helal değil.

HT11’e Pazar seferleri eklemeleri dışında faydalı bir icraat göremedim.

Son düzenleme:
  • Beğen

Yolcularımızın Dikkatine​

M5 Samandıra Metro çalışması tamamlandığından dolayı trafik sirkülasyonu Osmangazi Caddesi üzerinden sağlanacaktır. Bu kapsamda bölgedeki hatlarımız Samandıra Durağı’nı görecek şekilde (eski güzergâhtan) hizmet vermeye devam edecektir.

Kaynak:

Konu görüntüleyen kullanıcılar