İETT Otobüslerindeki Klima Sorunu

Yasin190754

Paylaşımcı Üye
Bu başlık altında, İETT filosundaki araçların klimaları hakkındaki görüşlerimizi paylaşalım.

İlk görüş benden olsun. Bugün HT11’de seyahat ettiğim B5159 kapı numaralı BMC Procity TR’nin klimasına bayıldım. Uzun süredir bu kadar serinleten bir klimaya rastlamamıştım.

Yaz aylarında otobüslerin klima bakımına öncelik tanınması gerektiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
İstanbul’da otobüslerde klimaların açılması zorunlu hâle getirildi. Güzel bir gelişme oldu.
İETT’den şoförlere klima talimatı: Denetimler başladı.

Artan hava sıcaklıkları İstanbul’da toplu taşıma kullanan vatandaşları yolculuk esnasında zorluyor. İETT’nin şoförlerine klima açma zorunluluğu getirdiği ve denetimlere başladığı öğrenildi.

Yazın gelmesiyle artan sıcaklar nedeniyle vatandaşlar toplu taşımada yolculuk ettiği esnada zor anlar yaşıyor. Konuya ilişkin harekete geçen İETT ise şoförlere klima açma talimatı verdi.

Öte yandan toplu ulaşım araçlarında klima açılmasıyla ilgili denetimlerin başladığı da aktarıldı. Gün içerisinde klima denetimine çıkan ekiplerin ise yeterli randımanda çalışmayan otobüs klimalarını tespit etmesi durumunda cezai işlem uygulayacağı kaydedildi.
Kaynak: AA

Dün 79K’de B5319 kapı numaralı BMC Procity TR ile yolculuk ettim. 7 yaşına gelmiş olmasına rağmen kliması muazzam denecek kadar iyiydi.

Ama değiştirilmesi şart olan A-1550 Temsa’nın tavanından su geldi. Araç çok bakımsız olduktan sonra klima açmanın fazla bir anlamı kalmıyor.

Son düzenleme:
Benim gözlemlerime göre ÖHO araçları değil de , İETT de çalışan birçok Procity TR araçlarda klimadan su gelme problemi var . Bazılarında da camlardan aşağı sanki yağımsı birşey akmış , iz bırakmış gibi ; bazılarında da suyun geldiği yer çürümüş rengini değiştirmiş o bölmenin . Bazen su akan yerlerdeki koltuklara bile oturulmuyor . Su birikintisi oluşuyor resmen

Kliması iyi olan araçlardan biri dün akşam bindiğim O3001 idi. Otokarlarda O30** serisi diğerlerine göre daha diri kalmış. Klima performanslarını da beğeniyorum.

A-371 Procity döküntüsünün de kliması iyiydi. En arka koltukta bile klima etkiliydi. Ancak yüksek olan motor sesi konforsuz bir yolculuğa neden oldu.

• Beğen
Tepkiler: Emir ve sezgin_ist

Konu görüntüleyen kullanıcılar