M14 Altunizade-Çamlıca Camii-Bosna Bulvarı Metro Hattı

Dostum Beykoz’un daracık sahil yollarından haberin yok sanırım. Otobüsler şeridin içine tam sığıyor ucu ucuna ve virajlı yalı yollarında otobüsler sıra sıra geçiyor. O kadar dar yani. Nasıl yapılsın buraya tramvay?

Çalışmalar Devam Ediyor​

Altunizade-Ferah Mahallesi-Çamlıca Camii-Bosna Bulvarı Metro Hattı tamamlandığında, saatte 8.100 yolcu hızlı ve konforlu ulaşıma kavuşacak. Altunizade - Bosna Bulvarı seyahat süresi ise 8 dakika 40 saniye olacak.

20240805_155748

20240805_155751

20240805_155753

Son düzenleme:
Anadolu da üst üste kız çocuğu olan aileler Yeter , Döndü gibi isimler takar ya hocam bu M14 metrosu da bana o havayı veriyor. Sırf “İBB nin yapmadığını biz yapıyoruz” demek için işe başladılar da sonradan pişman oldular gibi

dediğniz gibi UAB ile İBB arasında bir kapışma var, zamanında İBB bu hattın M6 gibi bir mini metro olarak planladı fakat İBB projeyi iptal edince UAB projeyi aldı, ve kendilerince düzenledi.

resim

Bu etaplar tamamlansa bile acaba kullanan kaç kişi olacak Vikipedi’de M11 metrosunu kullanan sayısı günde 10.000 kişiden biraz fazla olduğunu görmüştüm.

Yolcusu yoğun olur bu hattın orası kesinde. Şuan inşaa edilen kısmın tek tünel yapılması işletmede sıkıntı yaratır mı diye şüphedeyim.Birde bu uzatmalar gündeme gelince şüphem daha da arttı. İnşallah gelecekte ki durumu iyi analiz etmişlerdir. Sonra pişman olunmaz.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar