Mudanya Metrobüs Projesi

Kodra

Paylaşımcı Üye
Bu başlıkta Mudanyaya yapılması planlanan metrobüs projesi hakkında konuşabilirsiniz.
Ben en başta metrobüse karşıyım. Metrobüs için alınacak otobüsler yerine 5çok daha fazla araç alınıp 5 dakika da bir sefer atılabilir (1 akia metrobüs 5 - 6 solo otobüs parası)

O seçimden önceydi.
Şuan ne hat var ne ihalesi var ne başka bir şey. Bari körüklü otobüs alsalarda bir şey yapılırsa kullansınlar. Bence Mercedes ile anlaşıp 400bg motorlu ve orta akstan hibrit motor destekli körüklü otobüs alırsalar rampalarda araçlar daha rahat çıkar. Üstüne bütün körüklü otobüs hattı güzergahlarının asfaltını yenilerseler arabalarda ölmez.

Bursa da fabrika varken başka markadan metrobüs alacaklarını sanmam. Zaten pahalı araçlar kamuda tasarruf tedbirlerine takılır yüksek ihtimal.

Son düzenleme:
Şuanlık sadece Solo hibrit var. Ama istenirse ve sipariş sayısı yüksek ise üretim yapabilirler.
Bursa’da üretilen Solo kobra dışında araç alınması taraftarı değilim. Bak öho esnafı ne karsan (jest mecburiyetten) ne de akia alıyor.
Mevcut körüklü 360 bg dizel.
Bursa yolları yokuşlu olduğu için 400 bg versiyonu iyi olur üstüne orta aks boş aks olmak yerine hibrit olsa ne Mudanya yolunda zorlanır ne Uludağ eteklerinde zorlanır.
Akia körüklü yok
Güleryüz körüklüsü yok
İsuzı kullanan yok
Karsan artık yok
Temsa artık yok.
BMC var ama tövbe.
Otokar hantal deniyor.
Man Mercedes kaldı. Bu yüzden Mercedes alınmalı. Bakarsanız siyasi sebepler dışında alınan BMC ler dışında körüklü otobüs piyasasının hakimi Mercedes.

İşte yetmeyen yolu daha da daraltıp sadede özel yolunda kullanılacak araç almakta da standart körüklü araba alsınlar diyorum bende.
İstanbul metrobüs hattı değil ki tam dolu akia gitsin. Ve kapasite sorunumuz yok. Orda araç sayısını azaltıp kapasite arttırarak hattı daha verimli hatta çevirmeye çalışıyorlar. 18 metrede 150 kişi yerine 25 metrede 300 kişi taşımak daha verimli oluyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Autobus
Zaten bahsi geçen araçlar metrobüs araçları dolayısıyla standart otobüslerden farklı olmalı. Akia LF25 ler İstanbul metrobüs hattında kendisini kanıtlamış araçlar dolayısıyla diğer metrobüs projelerine de alınmasında bir sakınca yoktur diye düşünüyorum.CapaCity veya kent XL de tercih edilebilir fakat idarenin vardır bir bildiği.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar