Üsküdar-Kadıköy-Maltepe Tramvayı Geliyor!

Beykozlu

Paylaşımcı Üye
Eskiden biliyorsunuz ki Üsküdar-Kadıköy tramvayı vardı. Yıllar sonra tekrar bu güzergah üzerinde tramvay çalışması inanılmaz keyif verici. Benim gibi tramvay aşıkları sırf zevkine kullanır bu hattı açılınca.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Marmaray Söğütlüçeşmeye ve Ayrılıkçeşmesine gidiyor. Bu muhtemelen Doğancılar yada Harem den çıkar Kadıköy Rıhtım dan sahilden Maltepe’ye gider.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Ersin
Benim bildiğim kadarıyla hat etaplar halinde açılacak hatta ilk etabı olan Üsküdar harem nostaljik tramvay olacak şekilde şuna inşaata ve az bir zaman kaldı açılmasına

[No message]

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231228-080140_X.jpg
    Screenshot_20231228-080140_X.jpg
    156.3 KB · Görüntüleme: 0
Aaa Zeynep Kamil den çıkacakmış yani eski tramvay güzergahından. Tebrik ederim belediyeyi nostaljiyi yaşatıyorlar. Ben akıl edemedim orayı. Doğancılar yada Harem den çıkar zannettim

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Ersin
Güzergahın güzelliğine bak. Ağzım sulandı… Keşke bir şekilde sahil yolu genişletip Beykoz’a kadar uzatsalar. Yeni yapılan Beykoz On Çeşmeler Meydanı’na kadar yani.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
keşke ama bu gidişle zor gibi görünüyor hocam sahil yolu uzun bir rota ve genişletme bayağı zor ve uzun olur heleki çok kullanılan bir rota olduğu için yolu kapatasalar kavacık trafiği zaten kilit oluyordu hepten düğümlenirO yüzden bu gidişle gelmez gibi

Beykoz’da ulaşım sıkıntısı had safhada cidden. Belediye sizin dediğiniz gibi buraya üvey evlat muamelesi yapıyor. Metro yok, millet otobüs kullanıyor mecbur. Haliyle tıkış tıkış gidiyoruz ve garajdaki körüklü otobüs sayısını arttırmaları gerekiyor. Bunun dışında kapanan hatlardan 15KB Kozyatağı-Kavacık ve 101 Beykoz-Beşiktaş/Taksim hatlarının açılması, ardından vapur seferlerinin arttırılması, son olarak ta karşıdan (Mecidiyeköy, Levent, Taksim gibi) gece seferi olması lazım otobüs olarak. Bu kadar eski bir semtin ulaşımına önem verilmiyor, ne kadar üzücü.

• Beğen
İmkansız ama… Beykoz’a en erken metro 2029’dan sonra gelir. Yani argo olacak ama ölme eşeğim ölme misali.

• Beğen
İstanbul’un hala raylı sistemin ulaşmadığı ilçeleri varken. Güneyinde Marmaray ve kuzeyinde metro olan ve üstelik 4-5 kmlik bir aralıkta bir de böyle bir tramvay şu an için gereksiz ve lüks ancak çok sonraları için yapılabilir.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar