Yüreğir Belediyesi Çalışmaları ve Duyuruları

HasanTürk

Moderatör
Moderatör
Yüreğir Belediyesi vatandaşlara daha hızlı ve daha kaliteli hizmet verebilmek için filosuna eklediği 7 yeni aracı düzenlenen törenle tanıttı.
Kısa sürede hem eski yönetimden kalan borçları ödediklerini hem de tek bir kuruş harcamadan belediyeye yeni araçlar kazandırdıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, “Yeni araçlarımızla Yüreğir artık çok daha temiz olacak” dedi.

Çağdaş şehircilik anlayışı ile her geçen gün daha da gelişen ve teknolojik araçlarla ilçe sakinlerine hizmet etmeye başlayan Yüreğir Belediyesi, araç filosuna kattığı yeni araçlarla hizmet ağını genişletiyor. Halka hizmetin kalitesini ve hızını artıracak yeni araçları belediye kasasından tek kuruş harcamadan hibe yolu ile Yüreğir’e kazandıran Başkan Demirçalı, Yüreğir halkına hizmet verecek 7 yeni aracı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da katıldığı törenle tanıttı. Yaklaşık 20 milyon lira değerindeki 5 yeni modern çöp toplama kamyonu, 1 elektrikli süpürge aracı ve 1 de vakumlu süpürge aracından oluşan 7 yeni araç törenle belediyenin filosuna eklendi.

ADANA,(DHA)- ADANA’da şehit Ercan Sanca adına yaptırılan ve geçtiğimiz günlerde tahrip edilen hayrat çeşmesi Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı’nın talimatıyla tekrar yaptırıldı.
669f80e01c50d1a78d7ffda6

Hakkari’nin Çukurca ilçesi, Kapanı bölgesinde 1 Haziran 2019 tarihinde bölücü terör örgütü üyeleriyle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ercan Sanca’nın ailesi tarafından şehidin adına yaptırılan hayrat çeşmesi geçtiğimiz aylarda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi. Çeşmenin tahribata uğratıldığı haberi olan Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı birim müdürlerine hayrat çeşmesinin onarılması talimatını verdi. Şehit Astsubay Ercan Sanca’nın bu topraklar için canını verdiğini ve şehit düştüğünü anımsatan Başkan Ali Demirçalı “Şehidimiz vatan toprakları için canını hiçe saydı. Ancak adına yaptırılan hayrat çeşmesi tahrip edildi. Bu yapılan saygısızlığı hiç kimsenin kabul etmesi beklenemez. Her zaman bu belediyede şehit ailelerinin önceliği vardır. Ben bu olayın art niyetle yapıldığını düşünmüyorum. Hiç kimse vatanı, milleti için kendini feda etmiş bir şehidimiz için bunu yapmaz. Bunu yapanların sağlıklı insanlar olduğunu düşünmüyorum. Şehidimizin ismini yaşatmak ömür boyu bizim boynumuzun borcu. ifadelerini kullandı.
KAYNAK DHA

Yüreğir Belediyesi’nin logosu değişti
Yüreğir Belediye Meclisi oturumunda yeni logo kabul edildi…

Yüreğir Belediyesi kurumsal logosu belediye meclisinde gerçekleşen oturumla değiştirildi.Logonun değişmesiyle birlikte eski logodan yeni logoya geçiş ve yeni logonun tasarımı tartışmalara neden oldu.
İşte yeni logo:
gt56y10w4aasep6

Kaynak: Küçüksaat

Adana’nın en büyük çocuk trafik eğitim parkı Yüreğir’de açılacak

20240806aw261861-0

Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın inşaatının tamamlandığını ve Eylül ayında hizmete açılacağını söyledi. Başkan Demirçalı, parkın sadece Yüreğir’de ikamet eden çocuklara değil Adana’nın tüm çocuklarına hizmet vereceğini belirtti.

Çocukların trafik kuralları konusunda eğitilmesi ve bu eğitimi uygulamalı olarak öğrenmesi için Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Yüreğir Millet Bahçesi içerisinde 6 bin 922 metrekare alanda hizmet verecek. Park içerisinde ilkyardım binası, mini amfi tiyatro, gözetleme kulesi, AFAD binası, tren istasyonu, tünel, üst geçit ve 6 adet dekor binası bulunuyor. Ayrıca çocuklar parkta yaş gruplarına uygun akülü ve pedallı araçlarla trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrenecek. Özellikle ilköğretim okullarında okuyan çocukları bu parkta trafikle ilgili bilgilerini artırarak, trafik işaret ve kurallarını birebir uygulama ile öğrenecekler. Böylece trafik kültürünün oluşması ve trafik kazalarının en aza indirilmesi hedefleniyor.

“Yüreğirli her şeyin en iyisini hak ediyor”

Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, Adana’nın en büyük çocuk trafik eğitim parkının inşaatının tamamlandığını ve Eylül ayında açılışının yapılıp kullanıma açılacağını söyledi. Demirçalı, “Çocukların trafik kuralları konusunda eğitilmesi için yapılan bu parkı Eylül ayında hizmete açıyoruz. Trafik kurallarının öğrenilmesi ve trafik kültürünün insanlarda yer etmesi için bu eğitimlerin küçük yaşlardan itibaren verilmesi gerektiğini biliyoruz. Bu anlamda Adana’nın en büyük, Türkiye’nin de sayılı Çocuk Trafik Eğitim Parklarından biri oldu. Biz daha önce de söylemiştik. Artık insanlarımız Yüreğir’den Seyhan’a, Çukurova’ya gitmeyecek, oradaki insanlar buraya gelmek isteyecek. Çünkü Yüreğirli her şeyin en iyisini hak ediyor. Yapacağımız çalışmalarla yılların telafisini yapıp insanların yaşamaktan onur duyduğu bir ilçe oluşturacağız” ifadelerini kullandı.
20240806aw261861-3

Kaynak: İHA

Son düzenleme:
Kısa Bir Süre Önce 7 Araç Alınmıştı 10 Araç Daha Alınmış Toplam 2 Aylık süre içinde 17 Araç Güzel Haber 👍

Yüreğir’e 10 Yeni Çöp Kamyonu!​

Yüreğir Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor. Başkan Demirçalı yeni araçlar için meclisten onay aldı.​

a-r-a-c

Vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla saha araçlarına yenilerini ekleyen , bu alandaki yatırımlarını sürdürerek araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesine 10 yeni alınacak.

Belediye araç filosuna ait miadı dolan araçları yenileyen Yüreğir Belediye Başkanı , geçen ay yaklaşık 20 milyon lira değerindeki 7 yeni aracı belediye kasasından tek kuruş harcamadan hibe yolu ile Yüreğir’e kazandırmasının ardından şimdide 10 yeni çöp kamyonu alımı için belediye meclisinden yetki istedi. Başkan Demirçalı’nın ilçe sakinlerine
daha kaliteli hizmet sunabilmek için meclise sunduğu araç alım talebi oy birliği ile kabul edildi. Meclisin araç alım kararı, ‘Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’ kapsamında onay almak için ilgili bakanlığa gönderildi.

Çağdaş şehircilik anlayışı ile her geçen gün daha da gelişen ve teknolojik araçlarla ilçe sakinlerine hizmet etmeye başlayan Yüreğir Belediyesi, Temmuz ayında araç filosuna eklenen 5 yeni modern çöp toplama kamyonu, 1 elektrikli süpürge aracı ve 1 de vakumlu süpürge aracının ardından bakanlıktan gelecek onay ile birlikte Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesine 10 yeni çöp kamyonu daha ekleyecek.

YÜREĞİR’E HAYIRLI OLSUN

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Demirçalı, “Yüreğirli hemşehrilerimize daha iyi hizmet verebilmek için bu araçlara ihtiyacımız vardı. 10 yeni çöp kamyonu alımı için meclisimizden yetkiyi aldık. Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Çok yakında yeni araçlarımızla araç filomuzu daha da güçlendirmiş olacağız. Halkımıza verdiğimiz hizmeti artık daha hızlı yerine getireceğiz. Son teknoloji ile entegre edilen araçlarımız şimdiden Yüreğir halkına ve belediyemize hayırlı olsun” dedi.

KAYNAK: BÜLTEN

Yüreğir Belediyesi, 5 Kültür Evinde LGS Kursu Verecek​

Eğitimde fırsat eşitliğini önemseyen Yüreğir Belediyesi, liseye hazırlanan öğrenciler için 5 kültür evinde LGS hazırlık kursu ile eğitim desteği verecek.​

yuregir-belediyesi-5-kultur-evinde-lgs-hazirlik-kursu-ile-egitim-destegi-verecek

, ilçede yaşayan gençlerin iyi bir lisede okumaları amacıyla ücretsiz (Lise Giriş Sınavı) Hazırlık u başlatıyor. Yıl boyu devam edecek kurs sürecinde öğrenciler, hayallerindeki okula girmek için eğitim alacak. 2024-2025 eğitim ve öğretim yılı kapsamında LGS’ye girecek öğrenciler için hazırlıklarını tamamlayan Yüreğir Belediyesi, ücretsiz LGS hazırlık kursu için 13 Ağustos Salı günü itibariyle ön kayıtları almaya başlayacak.

yuregir-yeni-kapali-semt-pazarina-kavusuyor

Başkan Demirçalı, çevre mahallelere de hizmet verecek kapalı semt pazarının 2 hafta içinde açılacağını müjdeledi.
Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, Yeşilbağlar Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nda yapılan zemin kaplama çalışmalarını yerinde inceledi. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin zemin çalışmalarını denetleyen Başkan Demirçalı, 5 bin 100 metrekare alan üzerine kurulan kapalı semt pazarının 2 hafta içinde bölge halkının hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.

15 gün içinde halkımızın hizmetine sunacağız

Vatandaşların kapalı semt pazarında daha sağlıklı şartlarda alışveriş yapma imkânına kavuşacağını belirten Başkan Demirçalı, “Bölgede birçok mahallemize hizmet verecek olan kapalı semt pazarımızda zemin kaplama çalışmaları titizlikle devam ediyor. Bütün çalışmalarımızı tamamladıktan sonra pazarımızı 15 gün içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız. İnsanlarımız artık alışverişlerini daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda yapabilecekler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yüreğir’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade eden Yeşilbağlar Mahalle Muhtarı İsa Karagöz ve Koza Mahalle Muhtarı Selim Bağara da Başkan Demirçalı’ya hizmetleri için teşekkür etti.

KAYNAK: İHA

Araçlar Yenilendi Yüreğirli Nefes Aldı​

Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, çöp suyu akıtarak ilçe halkının sağlığını olumsuz yönde etkileyen bakımsız çöp kamyonu sorununu çözdü. Yüreğirli’yi mikrop saçan çöp kamyonlarından kurtaran Başkan Demirçalı, “Yüreğir artık çok daha temiz. Şu anda su akıtan, mikrop yayan, koku bırakan hiçbir temizlik aracımız kalmadı” dedi.​

yuregirnefes

Başkanı , önceki yönetim tarafından maddi imkânsızlıklar nedeniyle bakımları yapılmayan ve atıl durumda bırakılan, Yüreğir sokaklarına çöp suyu akıtarak halkı perişan eden sorununu kısa sürede çözdü. Belediye şantiyesinde tek tek elden geçirilerek tüm bakımları özenle yapılan 60 çöp kamyonu ustalar tarafından tamamen yenilendi.
ARAÇLAR YAKIT BULAMIYORDU

Şantiyeyi ziyaret ederek bakımları yapılan araçları inceleyen Başkan Demirçalı, ustalara teşekkür etti. Yüreğirli’yi mikrop saçan bakımsız araçlardan kurtardıklarını belirten Başkan Demirçalı, “Görevi devraldığımızda Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesindeki çöp kamyonlarının tamamı su akıtıyordu. Araçların büyük bir bölümü atıl durumdaydı. Şantiyede ustalarımız tamir için yedek parça bulamıyorlardı. Daha da vahimi sahaya çıkacak araçlar yakıt bulamıyordu. Bu büyük soruna hızlı bir şekilde müdahale ettik. 60’a yakın aracımız tamir edildi, bakımları yapıldı. Şu anda su akıtan, mikrop yayan, koku bırakan hiçbir temizlik aracımız kalmadı. Bunun yanı sıra araç filomuzu da yeni araçlarla güçlendirdik. Yüreğir artık çok daha güçlü ve çok daha temiz. Biz, Yüreğirli’ye yakışan şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK BELEDİYEYİZ

Kısa sürede yaptıkları çalışmalar ve mali disiplin uygulamalarıyla toparlanmada Türkiye’ye örnek gösterilecek bir belediye olduklarını kaydeden Başkan Demirçalı, konuşmasına şöyle devam etti; “Şu anda hızlı bir şekilde borçlarını ödeyen, faiz yükünden kurtulan, araç satın alan, SGK ve maliye borcunu en hızlı şekilde ödeyen bir ilçe belediyesiyiz. Bu çalışmalarla Türkiye’de parmakla gösterilen örnek bir ilçe belediyesi konumundayız. Şahit olacaksınız; Yüreğir, bugüne kadar görmediği hizmeti bizim dönemimizde görecek.”

Araçların bir bölümünün bakımının Büyükşehir Belediyesi desteği ile onarıldığını ifade eden Başkan Demirçalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a da desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yeni Bilim Merkezi Yüreğir’e Çok Yakışacak​

Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, Yüreğir Kaymakamı Mehmet Aksu ile birlikte Yüreğir Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Kurumlar arası işbirliği ve ortak çalışma ile yenilenmesi planlanan tesis, ilçe sakinlerine daha etkin ve aktif bir şekilde hizmet verecek.​

887346

Başkanı , ile birlikte , 5 Ocak Kurtuluş Dioraması ve Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’ni gezdi. Yüreğir Belediyesi tesislerinin ilçe sakinlerince daha aktif ve etkin bir şekilde kullanılmasına yönelik işbirliği yaparak ortak projeler üzerinde çalışan Başkan Demirçalı ve Kaymakam Aksu, yetkililerden tesislerde devam eden faaliyetlerle ilgili bilgi aldı.
DEMİRÇALI: “ÇOCUKLARIMIZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

Yenilenmesi planlanan Yüreğir Bilim Merkezi’nin özelde ilçenin genelde ise Adana’nın dezavantajlı koşullarını iyileştirmeye ve çocukların eğitim başarısını desteklemeye ciddi anlamda katkıda bulunacağına dikkat çeken Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, işbirliğinden dolayı Yüreğir Kaymakamlığına teşekkür etti.

Başkan Demirçalı, “Yüreğirli çocuklarımız için ne yapsak azdır. Çocuklarımızı sokağın olumsuz yönlerinden kurtarıp, bilimle, sanatla, sporla daha çok buluşturmak istiyoruz. Bu anlamda Yüreğir Bilim Merkezi’miz, kurumlar arası işbirliği çerçevesinde yapacağımız yenilikler ve yeni donanımlarıyla, çocuklarımızın bilim ve teknolojiye olan ilgisini artıracak, onların bilimsel düşünme becerilerini geliştirecek ve çevre bilincini güçlendirecektir.” dedi.

TESİSLER 7’DEN 70’E HER YAŞA HİZMET SUNUYOR

Yüreğir Belediyesi tesislerinin, 7’den 70’e her yaştan insana hizmet sunarak ilçenin kültürel ve bilimsel kalkınmasına önemli ölçüde katkıda bulunduğuna dikkat çeken Yüreğir Kaymakamı Mehmet Aksu ise halkın yararına olacak tüm çalışmalarda kurumlar arası işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Başkan Demirçalı ve Kaymakam Aksu, Yüreğir Bilim Merkezi ziyaretlerinin ardından 5 Ocak Kurtuluş Dioraması ve Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’ni gezerek tesislerde devam eden spor kurslarına katılan çocuklarla buluştu.

Adana’da belediye başkanı yeni projeyi duyurdu… ‘Ben sözümü tuttum’

Adana Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, ilçeye yeni bir spor tesisi kazandırmak için kolları sıvadı. Atakent Mahallesi’ndeki atıl alana spor tesisi yapılıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Demirçalı, “Sözümüzü tutuyoruz, mahallelerimizi yeni parklar, yeşil alanlar, eğitim, kültür ve spor tesisleri ile donatıyoruz” dedi.
manset-adanaya-yeni-proje-1

Yüreğir Belediyesi, ilçenin ‘spor kenti’ kimliğini güçlendirecek hizmetleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Atakent Mahallesi’nde atıl durumda olan yaklaşık 3 bin metrekarelik alan, çocukların güvenle futbol oynayacağı spor tesisine dönüştürülüyor. Modern futbol sahasının yanına çocuk parkı da yapılacak. Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, Atakent Mahallesi’nde çalışmalarına başlanan yeni spor tesisi ve çocuk parkı alanında incelemelerde bulundu. Yüreğir’de altyapıdan ulaşıma, tarihi kültürel mirastan kentsel dönüşüm çalışmalarına kadar her alanda yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten Başkan Demirçalı, Yüreğir’i daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir ilçe haline getirmekte kararlı olduklarını söyledi.
adanaya-yeni-proje-2

Yüreğirlinin taleplerini öncelediklerini ifade eden Başkan Demirçalı, “Yüreğir’imizi güvenli, ulaşılabilir, insanları mutlu bir ilçe haline getirmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda Yüreğir’imizde yaşayan her bir hemşehrimizin ihtiyacını, beklentilerini en doğru şekilde tespit ederek en iyi hizmeti en kısa zamanda ulaştırmayı hedefliyoruz. Belediye olarak kendimize hiçbir zaman sınır koymadık, koymuyoruz. Temel yerel yönetim hizmetlerinin yanı sıra, eğitimden sağlığa, spordan sanata kadar her alanda gayretle çalışıyor ve ilçemize hizmet üretiyoruz” dedi.
adanaya-yeni-proje-3

“HEMŞEHRİLERİMİZİN YAŞAM KONFORUNU YÜKSELTECEĞİZ”
Sözlerini tuttuklarını belirten Demirçalı, “Mahallelerimizi yeni parklar, yeşil alanlar, eğitim, kültür ve spor tesisleri ile donatıyoruz. Hemşehrilerimizin yaşam konforunu yükseltecek hizmetleri ilçemizin dört bir yanına kazandıracağız. Atakent Mahallemizde daha önce atıl durumda olan bu alanda çocuklarımız ve gençlerimiz için futbol sahası ve çocuk parkı yapıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yaşadıkları semtlerde daha sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri amacıyla yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Konu görüntüleyen kullanıcılar