Adana Lezzet Festivali

Torosların yemyeşil eteklerinden Akdeniz’e uzanan,
iki mavi nehirin suları ile yıkanan bereketli Çukurova.
Çukurova’nın kalbinde dünden bugüne,
bugünden yarına büyüyen ve gelişen Adana.
Toros’lardan Çukurova’ya Akdeniz’e Adana…

Doğa ile insanın, gerçek ve hayalin böylesine uyum içinde
besleyip geliştiği bir başka köşe yok dünyada.
Kadim kültürlerin harmanlanmasıyla zenginleşen ve tarihin derinliklerinden gelen köklü bir geçmişe sahip Adana’da güneşin ve ateşin tadı vardır. Asırların damıttığı tatlar…
Bu coğrafyada harman olanlar Adana kültürünü benimser ve yaşatır. Konukseverlik bu kentin yapı taşıdır. Bu kültür başka hiçbir yerde hayali bile kurulamayacak festivallerin mayasıdır.
Adana’nın kültür ve sanata olan tutkusu, yaşam biçimi, lezzeti ve neşesi ile eşsizdir.
7. kez düzenlenen Adana Lezzet Festivali kent kültürünün güçlü bir parçası.
Bu yıl program zengin, güçlü ve geleceğe tohumlar atan bir içerikle hazırlandı.

images (10)

5 Beğeni
3 Beğeni

2024’te 7-8-9 Ekim tarihlerinde Adana Merkez Park’ta düzenlenmesi beklenen Adana Lezzet Festivali, şehrin benzersiz mutfak kültürünü kutlamak için unutulmaz bir etkinlik sunuyor. Festival, ziyaretçilere ücretsiz olarak sunulan muhteşem bir gastronomik deneyim sunuyor. Bu keyifli etkinlik, Adana’nın zengin gastronomi mirasını keşfetmek ve lezzetli yöresel yemeklerin tadına bakmak isteyen herkesi bekliyor. Dünya çapında ve ülkemizdeki sağlık ve sosyal sebeplerden dolayı etkinliğin yeri değişebilir, bu yüzden güncel bilgilere Adana Büyükşehir Belediyesi veya Adana Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü gibi yerel kaynaklardan veya resmi web sitesinden ulaşmanız önemlidir.


Kaynak Cigangir

3 Beğeni

ADANA,(DHA)- ADANA Valisi Yavuz Selim Köşger, bu yıl 8’inci kez düzenlenecek Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin 18-20 Ekim’de ziyaretçilerini ağırlayacağını açıkladı.

Kentte bu yıl 8’inci kez düzenlenecek Uluslararası Adana Lezzet Festivali için geri sayım başladı. Valilik ev sahipliğinde, belediyeler, odalar ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen festival hakkında vali Yavuz Selim Köşger bilgiler verdi. Köşger, “8’nci Uluslararası Adana Lezzet Festivali bu sene 18-20 Ekim’de ziyaretçilerini ağırlıyor olacak. İlimizin ünü sınırları aşan lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmak amacıyla 2017 yılından bu yana düzenlediğimiz festivalimiz, her geçen yıl zenginleşen içerikleriyle ülkemizin en canlı, en dinamik organizasyonlarından biri haline gelmiş durumda. Çünkü eğlence ile lezzeti harmanlayan festivalimiz; Adana’nın sıcakkanlı ruhunu, şehrimizin güzel atmosferini yansıtmayı başarıyor. Tüm paydaşlarımızla büyük emekler vererek düzenleyeceğimiz festivalimizin her sene olduğu gibi bu yıl da göz dolduracağına eminim. Şimdiden gerek yurtiçi gerekse yurt dışından misafirlerimizi lezzet dolu bir eğlenceye beklediğimizi ifade etmek isterim. 18-20 Ekim tarihlerinde rotanız Adana olsun” dedi. (DHA)
Alıntı: DHA

3 Beğeni