Ankara - Yeni 19 Mayıs Stadyumu

Arkadaşlar bildiğiniz gibi eski wowturkey sitesinde bu projeyi konuşuyorduk ama site kapatıldı, ben de bu stadyum proje konusunu buraya taşımak istedim, Ankaralıyım ve takipteyim projeyi yeni haber resim bilgi ve yorumları burada paylaşalım, aslında googlede video ve resimler var ama ben tamamen yabancı olanlar olabilir diye başlangıç olarak en güncel bu videoyu paylaşayım.

3 Beğeni
3 Beğeni

Stad Ankaraya yakışır bir stad olacak kapasiteye çok takılmamak gerek bu stad hem milli takıma hemde ankara kulüplerine hizmet edecek birde ankaranın 2 adet yüksek standartta stadı olacak buda şehir için ve kulüpler için önemli.İnsaatın önemli kısmı bitmiş 2025 sezonu ligin ilk haftasında maç oynanır burda.

2 Beğeni

1 gönderi mevcut bir konuyla birleştirildi: Yeni Forum Sistemi Ve Site Değerlendirmesi ANKET - YORUM

TRstadyumlar

4 Beğeni

Stadyum çok güzel görünüyor ankaraya yakışacak.

1 Beğeni

geçen yıl cimere stadın kapasitesinin arttırılmasını istediğimiz bir türkiye yüzyılı hayali yazmıştım, o zamanlar hala imkanları vardı fakat şimdi imkansız geliyor bana, burunlarının dikine gidiyorlar, Ankaralıyım bu stada havalimanından metro gelecek metro inşatına başlandı, zaten stad tarihi ulus semtinde. hemen metrelerce yakınında yüksek hızlı tren hattı ve yeni istanbul ankara arası süper hızlı tren hattı garı var. çok güzel bir mevkide stad yeri ama cimere felan da yazdık ama bir türlü kapasitesini arttırılmasını sağlayamadık, bazıları ankaragücünün ambiyansını bozacağından diyor neyse artık.
cimere şöyle yazmıştım:

Merhaba,

Bilindiği gibi hem başkentimizin idari yapısı içerisinde çok kıymetli bir mevkide bulunan, hem de başkentimizin tarihi gelişimi içerisinde çeşitli medeniyetlerin birçok kıymetli eser vücuda getirdiği erken cumhuriyetimizin de merkezi olan tarihi Ulus semtinde şu günlerde yeni yeni 19 Mayıs Stadyumu temellerinin yükseldiğini Ankara Halkı görmektedir. Fakat ne yazık ki Ankaralı futbol severler olarak biz ve hatta Ankara’mızın Cumhuriyetin başkenti olmasının gururunu taşıyan tüm milletimiz bu tarihi semtimize yapılacak yeni 19 Mayıs Stadyumu projesinin sadece 45 bin kişilik olarak planlandığını öğrenmiş bulunmaktadır. Biz bilmekteyiz ki 45 bin kişilik bir stat kapasitesi uluslararası bir şampiyona finaline ev sahipliği yapmaktan çok uzaktır. Bir tarihi cazibe alanı olan bu Ulus semtimizin; Hacı bayram Veli Cami, Hacı Bayram Veli Türbesi, Roma Hamamı, Julien Sütunu, Augustus tapınağı, Roma yolu, Ankara Kalesi, Antik Roma Tiyatrosu ve birçok tarihi Selçuklu ve Osmanlı Camisini barındırdığını göz önünde bulundurarak ve Cumhuriyetimizin başkentinde insan cazibe merkezi olan bu semtin tarihine, Türkiye Yüzyılı Hayaline yakışır bir stadın yükselmesinin biz Türk Milleti ve Cumhurbaşkanımızın da hayalinde olduğunu bilincinde olarak stadın kapasitesinin Uluslararası bir şampiyona finaline ev sahipliği yapacak bir kapasiteye yükseltilerek inşa edilmesini siz değerli Türkiye Yüzyılı siyasetçileri ve bürokratlarından talep ediyoruz.

Arz ederim.

1 Beğeni

maşallah inşaat bayağı ilerlemiş :hugs:

Ankaragücü ne yakışacak bir stad başkentin takımınada şampiyonluk yakışır bu stadda inşallah es-es den selamlar

son hakem olayından dolayı imaj kaybetti takımımız,

bu arada bir zengin alsa da kulübümüzü şampiyonluğa oynasak artık,

aslında bu stadın çevresi de ankaragücü akademiye devredilebilirdi, iyi de olurdu, çevresine başka spor müsabakları için yerler inşa etmek fikrindeler çok yanlış tamamen ankara akademiye tahsis edilmeli, aslında bunu da mı yazsaydık cimere :slight_smile: :slight_smile:

Arkadaşlar Ankara’nın yeni stadının görseli videoda var, tasarım olarak Atatürk olimpiyat stadının akıbetine uğramamasını dilerim.

Yeniler için bu videoyu da paylaşalım:

4 Beğeni

1,5 senem bu bölgede geçti ulusa tren garına gençlik parkına giderdik eski stadı her gördüğümde alan çok büyük yıkıp yenisini yapmak gerek derdim tamda düşündüğüm gibi oldu basket salonuyla beraber stad en güzel yerde imal edildiler ankaralı şanslı.

3 Beğeni

Projeyi yüklenen firmanın sitesinde stadımıza ait görseller var :

3 Beğeni

stadın etrafında küçük bir halı saha stad ve tenis kortları ve başka spor faaliyetleri için tesisler var, muhtemelen konaklama ve lokanta için de binalar yapılacak…yalnız yukarıdaki fotoda da gördüğünüz gibi sol alt tarafta atıl olabilecek bir ağaçlık alan var oraya da otopark olabilirdi diye düşündüm.

2 Beğeni

18.02.2024

TRstadyumlar

7 Beğeni

arkadaşlar stadın yanında ankara arena var, partiler kurultaylarını felan yapıyor çeşitli spor dalları maçlarını yapıyor ve geçmişte uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yaptı ankara arena.

2 Beğeni

Arkadaşlar bazı çok beğendiğim dünyadan büyük takımların stadlarını paylaştım, ben bu stadlar kadar güzel olmasa da başlangıç için Ankara stadının albenili olduğunu düşünüyorum :blush: inşallah biz de böyle stadlar inşa edeceğiz.

3 Beğeni

TRstadyumlar

2 Beğeni

Biten kale arkası harika görünüyor.

1 Beğeni

ilk fotoda daha yıkılmamış binalar mı gördüm ben, özellikle de kenardaki üstü mavi renk olan bina, belki de inşaat alanına dahil değildir :grinning: