Bursa - Ahıska Caddesi (Üçevler-Hasanağa Yolu)

Ahıska caddesiyle ilgili gelişmeleri bu başlık altında paylaşalım.

Fotoğraflar 2 hafta önceye aittir.

7 Beğeni

Dün çalı tarafında yapılan dere geçiş köprülerinden biricisinin bursa yönü tamamlanmış ve trafik o tarafa alınmış yol boyunca 3 tane dere geçişi var bu geçişlerin hepsine yeni köprüler yapılacak gerçekten zor ve zaman alan bir iş alan çok dar ve trafiğide ona göre yönetmeniz gerekiyor.

Ahıska caddesinde çalı girişindeki kavşak bitirildi ve yaylacığa doğru çift yönlü asfaltlama devam ediyor öncesindeki bölümlerde ışıklandırma ve kaldırım çalışmaları devam ediyor ilk 2 derenin üzerine yapılan köprülerde de çalışmalar bitmek üzere 2. etapla ilgili çok bir iş kalmadı asıl önemli ihale 3.etap burda yolun gerikalanı ve hasanağa sanayi bağlantısı ihale edilmiş olacak bu bölüm 2+2 şeklinde ihale edilecekti bence 3+3 şeklinde en azından kayapa girişine kadar ihale edilmeli sonrası 2+2 olabilir.

1 Beğeni

Çalı girişi kavşağının bitirilmesi güzel olmuş, bölgenin yoğun kavşağı

Çalı girişi kavşağının bitirilmesi güzel olmuş, bölgenin yoğun kavşağı

Alaaddin tarafından gelen yolda kamyonlar için çalı kavşağına giriş yasağı konmuş kamyonlar soldan devam ederek hemen çalı kavşağının ilerisine yapılan dönel kavşağa çıkarak istedikleri yöne gidebilecekler yoğunluğu bu şekilde azaltmak istemişler çok yararı olurmu belki biraz olur.

1 Beğeni

Yıllar geçti hemen hemen ufak şehirler bile artık orta refuju beton yapıyor… Bursa’nın da artık orta refujleri beton yaparak kent estetiğine katkı sağlaması gerekiyor…

3 Beğeni

Ahıska caddesinde çalı kavşağı sonrası 2.dere geçişine kadar asfalt çalışmaları bitirilmiş tahminimce bu 2.etabın sonu sadece kaldırım ve ışıklandırma çalışmaları devam ediyor.

2 Beğeni

Yolun 4.8 km lik bölümü bitirildi.12 Km kaldı.Bu arada projenin 3 km si 3+3 şeklinde yapılacağı söylenmişti ama şuan 5 km ye yakın 3+3 şeklinde geldiler umarım kayapaya kadar bu şekilde gider.

3 Beğeni

Yolun tamamı üç şeritli olmalı. Zaten yol fakiri bir şehiriz. Yol hem sanayi bölgesine gidiyor hem de yeni yerleşimlere hitap ediyor. Zamanla bu yol İzmir Yolu gibi çok yoğun olacak.

3 Beğeni

Yazmayı unuttum çalı kavşağı-demirci kavşağı arasında kalan orta refüj aydınlatmaları hiç alışık olmadığımız bir modelde takılıyor haftaya onlarıda fotoğraflıycam yine led armatürler kullanılmış çok güzel görünüyorlar inşallah bursa genelinde bu yeni direkler dikilir artık.

Model bunun çok benzeri ve gri rengi

4 Beğeni

Bu şehirde estetiğe önem mi veriliyormuş artık :smile:

1 Beğeni

Seçim için gösteriş yapacaklar 5 km yol yaptık bide bunları taktık diye :smile:

Oda yarım yamalak madem bunlar takılacaktı ilk etaptaki eski aydınlatmaları niye geri taktınız onları başka yerde değerlendirseydiniz.

1 Beğeni

Ahıska caddesindeki yeni aydınlatmalarımız bunlar umarım tüm bursa caddelerinde artık bunlar kullanılır.

Aradaki farkıda göstereyim eski direklerde ruhsuz bir görüntü var maalesef yeniler güzel.

4 Beğeni

Caddeye üçevler kavşağından sonra 2.kat asfaltı atıyorlar gidiş bölümü kapatılmış yine ama asfalt kaymak cadde beklediğimden güzel oldu.

1 Beğeni

Yolun 3. beş kilometrelik yeni etabının da ihaleyle aynı yüklenici firmaya verildiğini öğrendik.

İhsan aydın 3. ihaleninde aynı şirkete verildiğini söylemiş bu etaptada yakında imalata başlarlar.

1 Beğeni

Bu cümleyi çarşamba günü yazmıştım şimdi caddeden geçtim tüm eski direkler sökülmüş :laughing:
doğrusuda buydu tüm cadde yeni aydınlatma direkleriyle donatılıyor ayrıca demirci kavşağına kadar 2.kat asfaltta çift yönlü atılmış gerçekten güzel oldu cadde.

3 Beğeni

Bu yolu yıllardır eski forumda (wowturkey) defalarca yazmıştık, konuşmuştuk. Çünkü Kayapa civarında oturuyorum ve bu yola nasıl ihtiyaç olduğunu biliyorum. Kayapa-Hasanağa tarafı da mı 2 gidiş 2 geliş olacak bu konuda bilgisi olan var mı? Eğer cevap evetse 2 şerit daha ilave edilmesi gerekiyor, bunu nasıl sağlayacaklar Kayapa içerisinde şerit alınabilecek pek alan yok gibi…

1 Beğeni

Kayapa içine girmeden yol kayapanın altından hasanağa sanayiye bağlanacak 2+2 şeklinde.Umarım kayapa girişine kadar 3+3 şeklinde gelir.

2 Beğeni

Bence yol 15-20 yıllık süreçte 3 şeritli olur ama neden şimdiden yapılmaz bende onu anlamıyorum

1 Beğeni

Çalıya bile 3+3 gelmeyecekti nasıl olduysa oraya kadar getirdiler belki bir kaç km daha 3+3 götürürüler keşke kayapaya kadar öyle gelse bir daha ellemek zorunda kalmazlar kayapadan sonrası 2+2 olsun çok problem değil birde yol hasansanayide izmir yolundan gelecek 6,5 km lik 3+3 yolla birleşecek o kısımda büyük önem taşıyor bu yolla beraber 40 mlik bulvarında çalışmaları artık başlamalı.

1 Beğeni