Bursa'nın Trafik Sorunu ve Çözüm Önerileri

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/haber/baskan-aktas-50-bin-araclik-otopark-yatirimi-yapiyoruz-34136

1 Beğeni

Yenilikçi metro hatlarıyla toplu taşımadaki konfor artıyor. Karayolları koridorlarıyla trafik akıcı hale geliyor. Yeni kavşaklar ve bağlantı yollarıyla ulaşım düğümleri çözülüyor” dedi.

Daha bişey göremedik 6 yılda sadece 1 km bursaray hattı daha yeni bitiyor.Karayolu koridorları falan bunlar bitince söylenecek şeyler şuan söylemenin bursaya ve trafiğe bir katkısı yok az laf çok iş lazım.

2 Beğeni

Otopark evet önemli, özellikle de şehir merkezinde çok önemli. Heykel bölgesinde otoparklar özellikle cumartesi günleri hep dolu, aracınızı koyacak yer bulamıyorsunuz. Bir de turist otobüslerinin park etme yeri konusunda da bir çözüm üretilmeli

1 Beğeni

Bursa’da trafik sorunu yol yaparak bitmez, metro seferlerinin yoğun saatlerde sıklaştırılması ve “park et, devam et” anlayışının gelişitirilmesi lazım. toplu taşıma kullanımı artar bireysel araç kullanımı azalırsa bu trafik yoğunluğuna pozitif yansır. Örneğin ben şehir merkezine sadece metro ile gidiyorum.

1 Beğeni

Kaynak: İşte Bursa seçiminin sandık şifreleri: Kent ittifakı nerelerde, nasıl oluştu? - Ahmet Emin Yılmaz

1 Beğeni

Kaynak: Başkan Bozbey, BURBAK sözünü tuttu

Umarım ankarayolundaki bütün parklanma noltaları iptal edilip yola katılır. Kadastro tarafı çok sıkıntı yaşatmakta.

Cadde üzeri otoparkların ücretsiz olması evet güzel bir uygulama ama şehir merkezinde öyle noktalar var ki hiç park yapılmaması gereken yerler var. En basit örnek Heykel’de Atatürk Caddesinde hiç park yapılmaması lazım. Bu konu üzerinde ayrıca çalışılması gerekiyor.

Abi bahsettiğin şeritteki yere taksi dolmuşların sıralanmaması için de önlemler alınıp, trafik akışı sağlanması gereklidir.

Atatürk Caddesi gibi önemli caddeliern hepsine boydan boya böyle bariyerler yerleştirilmeli. Sadece otobüs duraklarında olmalı. Böylece vatandaş altgeçide itilecek.

3 Beğeni

Kaynak: Büyükşehir ‘ücretsiz otopark’ alanlarında görev başında

1 Beğeni

Ataevler metrosunun yanındaki park alanında hiç görevli yok. Park alanlarından ücret almayı bıraktılar, yakında bu insnaları işten çıkarırlar.

Ücretsiz yapmak değnekçilere ,mafyalara alan açmaktır. Ücretsiz olmak yerine gir çık 10-20 tl olmalıydı. 10-20 tl den kimse fakir olmaz belediyeninde ufakta olsa geliri olurdu buradan.

Kaynak: Kamudaki tasarruf paketi başkanlarımızı çok üzecek - İhsan Aydın

1 Beğeni

Benim dediklerimi Altepe özetlemiş. Görevli olması daima güven verir, aracını bıraktığın yerde görevli olması iyidir. Bu işin akşamı da var. Türkiye’de güvenlik sıkıntıları artmaya başladı. 10-20 TL standart ücret olsun saat ücreti olmasın uygundur. Belediye hem borç çok diyor, hemde gelir getirici şeyleri iptal ediyor.

1 Beğeni

Bu konuda bende kamusal alanların ücretsiz olması kanaatindeydim lakin görüyorum ki uygulamadan fırsatçılar yararlanmaya başladı. 5-10 tl gibi sembolik ücretler olursa daha iyi olacak gibi.