Bursaray Hat 1: Emek-Şehir Hastanesi Uzatma Hattı

1 aydır açık olan istasyonun ne çatısı bitti ne çıkışı bitti nede peron döşemeleri bu kadar vurdum duymazlık olmaz gerçekten biz hattı ulaştırma bakanlığı yapacak diye sevindik 4 yılda gelinen nokta ortada keşke büyükşehir yapsaydı bursa gerçekten üvey evlat devlet katında

3 Beğeni

projeyi en başından Büyükşehir yapsaydı, en azından bir şekilde belediyenin doğrudan müdahale etme şansı olurdu, bu kadar proje değişikliği olmazdı, hadi bu kadar proje değişikliği olsaydı bile inşaat sürecinde sekteye uğratılmazdı, betona sabit hattın bakım açısından çok uzun ömürlü olacağı muamma olsa da aşırı gürültülü bir sistem. Yerüstünde bu kadar gürültülüyse tünelde trenler kıyameti koparacak demektir. Kelebek camlar açıkken sağır olma ihtimalimiz var maalesef trenler yer altında tünelde giderken. Şu T2 hattının sekteye uğramasının sebebini en azından biliyoruz projeye kaynak aktarılmaması ve bu yüzden yüklenici firmanın da yapmamasıydı burada kimse ne olacağını bile bilmiyor bakanlık yaparken, hiç kimseden bilgi almak mümkün değil kimse bilgi de alamıyor.

3 Beğeni

İstasyon altgeçidinde ince işler sürüyor.Central balat çıkışında asansöre gidiş için son betonlama şimdi yapıldı bu ay sonu artık alt geçidi ve çıkışı kullanırız diye düşünüyorum.Total tarafında aslatma için çalışma mevcut.Hattın diğer kısımlarında ilerleme yok maalesef.

5 Beğeni

Bursa’nın uzun yıllar bitmeyecek bir projesi daha şehrimize hayırlı uğurlu olsun.

2 Beğeni

eğer hattın diğer kısımlarında ilerleme durduysa yeni bitmeyecek olan projemiz hayırlı olsun, anlaşılan şu ki alt geçiti tamamen açıp ilk istasyonu tamamen tamamlayıp kenara çekilecekler gibi duruyor

1 Beğeni

Allahtan tüneli ve balat istasyonunu bitirdiler diğer bölümler yollardan uzak yapılmazsa bile zamanla belki belediyeye devredilir ona göre yeni bir ihaleyle hat bitirilir ben ülke genelinde projelerin devam edeceklerini düşünüyordum ama geçen 1 ayda pekte oralı olacak bir genel yönetim göremiyorum özellikle raylı sitemlerde büyük yavaşlama söz konusu hayırlısı olsun.

3 Beğeni

umarım en kısa sürede hat büyükşehir belediyesine devredilir ve yeni ihaleye çıkılır

1 Beğeni

Yalnız geçit yolu üzerindeki trafik lambalarını da bir an evvel kaldırıp yerlerine üst geçit yapımına da başlamaları gerekiyor. Şu anki lamba sistemi yoğun saatlerde (iş çıkışı ve işe gidiş ,haftasonları) trafik sıkışıklığına yol açmakta.
Bu yapımı belediye mi üstlenecek? Bilgisi olan var mı acaba?

1 Beğeni

İnşallah öyle bir şey durum olmaz ya eğer şehir hastanesi hattı açılırsa şehir hastanesine giden otobüsler H1 idi sanırım Emeğin oradan kalkan rahatlar birazcık şu an tıklım tıklım bir de milletimiz gergin şöför abilerimiz de daha çok yolcu almak istiyorlar tıklım tıklım gidiyor otobüsler

1 Beğeni

Alt geçitte ince işler sürüyor bugün çalışma vardı.Benzinlik tarafında işler bitirildi asfaltmada bitirildi.

5 Beğeni

Geçit-Balat İstasyonu altgeçidin Balat çıkışında son durum / 11.05.2024:

7 Beğeni
2 Beğeni

Açıldığı günden itibaren metroyu birkac kez kullanma fırsatım oldu. Yaklaşık 2 aydır açık olan alanda bir ilerleme gözükmüyor, ayrıca ince işçilikler de çok yetersiz. Balat çıkışı açıldığında, Geçit bölümündeki eksikleri gidermeleri gerekecek. Korupark istasyonu ile bile karşılaştırılınca kalite farkı cok belli oluyor .

3 Beğeni

Arkadaşlar geçmiş paylaşımıma göre çok az ilerleme var.
diğer altgeçit kullanıma açılmış. ama halen şantiye içerisinden yürünüyor. ve sadece sağ yöne çıkış merdiveni var. sola merdiven koymamışlar.
Sadece giriş turnikesi var. T2 deki gibi ortak turnike olacaksa çok ama çok saçma olur.
Yer döşemeleri çok adi. eskisinden daha çok kırık karo var.
bazı ufak yerler halledilmiş. yürüyen merdivenin sağına aliminyum demir koyulmuş.
çatı bi halta yaramıyor güneş geliyor hep. orta kısım ilerde revizyon görmesi gerekli.

Bu istasyonda aşırı eksik var. yazmaya başlarsam gün biter. Yapacakları işe tüküreyim. Koskoca bakanlığın yaptığı istasyona bak. birde 25 yıl önce yoklukta yapılan istasyonlara bak. 25 yıllıklar daha işlevsel, iyi ve kaliteli.

7 Beğeni

Kaynak: Bursa'nın yeni metro hattı projesinden kötü haber! Başkan Bozbey; 'Böyle bir proje aslında yok' - Olay Gazetesi Bursa Gazetesi Bursa

1 Beğeni

Kaynak: Her sorunda hastaneye koşmak gerekli değil: Aile Sağlığı Merkezi sistemi işletir - Ahmet Emin Yılmaz

2 Beğeni

Ne münasebet 2014 yılında alınan 48(24-21) tane ‘sapa sağlam’ vagonlarımız var ya. Onları boşuna mı saklıyorlar depoda. Sonuçta “taş” gibi vagonlar o. Bazı kendini bilmezler onlara “Hurda” takısı koymuş.

Şaka bi yana tez vakte 120 metrelik tek vagon olacak şekilde 17 set vagon ihalesi açılması gerekli. Ama başka sorun, mevcut Acemler deposu 30 metrelik vagonlara göre tasarlandığı için 120 metrelik setlerin tamiri/bakımı sıkıntı olacaktır. Tez vakte belediye öz bütçesi ile beraber Üniversite deposunu yapmaya başlamalı(Tabiki ağaçları katletmeden).

Eğer iki yılda hat açılırsa Emek - Şehir hastanesi arasında mekik seferler ile sözde çözüm üretilir.

1 Beğeni