İETT 2024 Yılı Beklentileriniz Nelerdir?

Bu yıl oldukça eleştiri alan İETT yönetiminden 2024 yılı beklentileriniz nelerdir?

2024 yılında nasıl olsa metro, metrobüs var diye var olan otobüs hatları kapatmamalarını rica ediyorum.

Metrobüs hattının iyileştirilmesi ve metro hatlarınının bir an önce yarım olanlarin hızlı bir şekilde tamamlanıp uzatma hatlarınında akabinde startının verilmesi gerek.

1 Beğeni

Artık solo tip otobüs istemiyorum iettde

1 Beğeni

Neredeyse 25 milyonluk İstanbul solo otobüs var hepsi körüklü olması lazım

1 Beğeni

Aynı fikirdeyiz

1 Beğeni

Solo otobüs olmazsa olmaz. Ne yazık ki güzergahları yüzünden 18 metrelik otobüslerin çalışamayacağı hatlar mevcut. Dün akşam bindiğim 98G bu hatlardan yalnızca biri. Keza 33 serisi hatlar da öyle (Y, TE, TM olanları hariç)

Benim beklentim toplu taşımanın daha uygun fiyatlarla yapılması. Her şey pahalanmışken en azından ulaşım biraz daha ucuz olmalı.

o zaman o hatlarda solo çalıltırılabilir ama bu halk artık 2.5 saat sıra beklemesin üst üste gitmesin

2 Beğeni

Fiyat konusunda katılıyorum ulaşımın hızlı ve ucuz olduğu bir şehirde trafik sıkıntılarıda aynı minimalde azalır

2 Beğeni

yeni metro,tramvay yapıldığında otobüs hatlarının kaldırılması değil. eski otobüs hatlarının geri getirilmesi ve yeni hatların yapılması. koskoca iett otobüslere önem vermiyor nerdeyse.

1 Beğeni

Ve ilginç bir şekilde kapanan çoğu hattın felaket derecede yolcusu var. Çoğu güme gitti. Örneğin pandemi yada metro, metrobüs açılışı…

Aynen desiğiniz gibi.

● İETT otobüsleri (metrobüsler hariç) için yeni renk ve desen (araçların dışı ve koltuk döşemeleri için) anketi açmalısınız.

● İUAŞ otobüsleri için yeni renk ve desen anketi açmalısınız.

● ÖHO otobüsleri için yeni renk ve desen anketi açmalısınız.

● Bundan böyle araçlarını yenileyen İUAŞ ve ÖHO sahiplerine renkli ön, yan ve arka tabelayı İETT olarak şart koşmalısınız.

● İETT bundan böyle yeni alacağı otobüslerde ön tabela ile beraber aynı zamanda yan ve arka tabelayı da renkli olacak şekilde araç alım ihale teknik şartnamesini düzenlemeli.

● Metrobüslerdeki kalkan hat numaraları yeniden eklenmeli.

● İETT’nin varolan renkli tabelalı otobüslerinin tabela renk ve desenleri yenilenmeli yani tabelada ki hat kalkış ve varış, hat numarası ve hat numarasının dışındaki kare yeni bir renk ve desen stiliyle değiştirilmeli. Dediğim şey gayet mümkün efendim bu otobüslerdeki tabelalar aynı zamanda sayısız renk ve animasyona sahip. Misal verecek olursam UlaşımPark’ın normal hatlardaki tabela renk ve deseni ile yeni açtığı hat 41K’nın değişik yani istenirse değişikliğe gidilebiliyor ve tam da sizlere dediğim gibi istediğiniz milyonlarca renk, desen ve stil oluşturabiliyorsunuz. Veya çok uzağa da gitmeye gerek yok yani İETT’nin renkli tabelalı Otokar otobüsleri ile filodaki diğer tabelası renkli otobüslerinin renk, desen ve stili farklı yani istenirse değiştirilebiliyor ondan söz ediyorum.

● 36CE, 36P, 99, 99Y ve 399C hatları yeniden aktif hale getirilmeli.

● 49 ve 49G Hatlarına eskiden olduğu gibi yeniden körüklü otobüs verilmeli.

2 Beğeni

49G’de daha bugün Citaro G gördüm.

Muhtemelen 49GB’dir :slight_smile:

1 Beğeni

36CE hattı metro yüzünden kısaldı . Bak burası yanlış anlaşılıyor sanırım . Ayrıca 50AC ye dönüştü . Alibeyköye kadar kısalttılar . Aynı yolu gidiyor sadece eminönüne gitmiyor . Ama 399C niye kapandı hiçbir fikrim yok . Bide siz biliyorsunuz sanırım 36P hattı nereye gidiyor ? İlk defa duydum

1 Beğeni

Hayır benim görüşüme göre metro da olmalı. Metro besleme hatları da olmalı. Kısaltılmayan dolaşan direkt giden hatlar da olmalı. Herkes metro sevmiyor. Hızlı gitmek isteyen metro ve metro besleme hatlarını kullanır. Gezmek dolaşmak isteyende kısaltılmayan direkt giden normal hatları kullanır. Alternatif her zaman iyidir. Sen otobüs hatlarını kapattıktan sonra o açtığın metronun zerre kadar önemi yok.

2 Beğeni

Anlayışın için teşekkür ederim sevgili Semih dostum :slight_smile:

2 Beğeni

Koskoca İstanbul’da gece ulaşım kültürü yok. Ağız tadıyla bir eğlenceye gidicez. Gece 23.30 dan sonra ulaşım yok. Vapuru anlarım da raylı sistem metrolar, t1 tramvayı ve otobüsler neden yok. Bu şehir bunu hak etmiyor.

Beykoz belediye Başkanı konuşmasında yeni alınacak küçük otobüslerin bir kısmı Beykoz a gelecek demiş. Geçen sene 200 çift katlı 200 küçük otobüs alımı konuşulmuştu , bu sene fiili siparişleri bekliyoruz

1 Beğeni