İETT ve Enteresanlıklar

Hayır, bir de İETT’nin eski uygulaması çok daha iyiydi. En azından 35 bin dakika gibi absürt bir varış süresi verilmiyordu.

Verdikleri 60 GB internet ile övünüyorlar ama buna da doğrudan değil, çok ağır çalışan bir uygulama ile erişebiliyoruz. Ve bunun için de ayrı bir internet bağlantısı gerekiyor. Eskiden daha rahat şekilde internete erişebiliyorduk.

2000 öncesi dahil olmak üzere hiçbir dönemde olmadığı kadar otobüsün yanması da başka bir fiyasko.

2 Beğeni

Dostum İETT’yi kötülemek için pusuda yatıyor nasıl bir söylem? Bizi troll mü ilan ediyorsun aklınca? Ben yıllardır İETT’den doğru düzgün faydalanamıyorum Metrobüs hariç. Her şeyi yanlış. İETT’yi kötülemek için pusuda beklemiyoruz, İETT zaten kötü.

2 Beğeni

Ki Metrobüs de bunların eseri değil, sanırsam 2007 yılında yapılmış. Fotoğraflarda çift katlı Dafların çalıştığını görünce şok olmuştum.

2 Beğeni

Bakın arkadaşlar ben burada polemiğe girmek niyetinde değilim. Lâkin, şunu da kabul edelim; burada İstanbul’un ulaşımı hakkında konuşmak yerine sürekli yakınma ve şikayet var. Çözüm önerisi getirmek varken sadece kendimize yarayan hatları konuşuyoruz. Buraya yazmakla asla çözülmez o sorunlar.
Ben İETT’nin savunucusu muyum? Asla! İETT’nin bal gibi de sorunları olduğunu düşünenlerdenim.
Fakat 7/24 yakınmıyorum.

Hele ufak bir yazılım hatası yüzünden İETT’ ye yüklenilmesini hiç anlamıyorum. Elektronik sistem bu sonuçta. Koskoca Apple, Google, Microsoft gibi şirketler hata yapıyor. Bu nedir ki?

Benim kastettiğim bu özetle. Yoksa kimseye sataşmak, bulaşmak gibi bir niyetim asla, asla yok.

3 Beğeni

Tamam doğrudur , orasına birşey diyemem . Konuda sapıyor zaten o yüzden konuyu burda kapatalım . İnsanlar da farkında taleplerin hiçbir şey ifade etmediğinin , burda yakınmanın sonuçları değiştirmeyeceğini vesaire vesaire…

Ama bir zamandan sonra bu adaletsizlik insanı bunaltıyor. İnsan içindeki kini , karartıyı biryere dökmek istiyor . Maalesef bizi dinleyen buradaki insanlardan başkası olmayınca , biraz karıştı ortalık. Kusura bakmayın :pray:

Ve ayrıca çözüm üretsek bile , bu siteden dışarıya çıkamayacağı için hiçbir anlam ifade etmiyor .

2 Beğeni

Estağfurullah, ne kusuru? Evet ne yazık ki öyle. Buradaki çözüm önerisi İETT’de karşılık bulmayabilir. Ben sizi de anlıyorum. Sorunların illa ki dile getirilmesi lazım ama işte burada yazmakla çözülseydi, en çok ben yazardım. :joy:

1 Beğeni

Alibeyköy metro son durak hattı çoğu mahalenin arasında olduğu için böyle bir şey iett ve akşemsettin yeşilpınar binevler mahallelerindeki uzun hatlar kaldırıldığı için alibeyköye fazla hat ve kalkış saatleri verildi alibeyköy hattındaki otobüsler iş çıkış saatinde çok yoğun oluyorlar .

2 Beğeni

Sitemize hoş geldiniz efendim.

1 Beğeni

Her hat iş giriş-çıkış saatlerinde paket oluyor . Asıl mesele o değil …
Tamam eyvallah hat açarsın , hadi gereğinden fazla hat açarsın onada eyvallah ama eminim ki bu hatların çoğu 30 dakikada bir çalışacak ve ring olacaklar . Yahu boşa dönmenin alemi ne ??!

Koy sabahın 6-7-8 arasına araç öğlen daha çalışmasın , bide akşam 17-18-19 araç koy bitti gitti.
Zaten açtığın 7 tane hat orda duran 32 farklı hat var daha aktarmaları saymıyorum bile !

Bu insanlar aktarmasız istediği yere giderken , ben neden 36 dan 23’e , 23 ten 90 a geçeyim ? Benim yakındığım hatların açılması değil , araçların boş boş dönecek olması . Adam akıllı elde tutulacak 2 tane hat açılıyor devamı fıs

Konudan bağımsız ama ben bugün 36V ile evime gitmeye çalıştım . Malum iett , 14.50 ring seferinin Veznecilere 16.30-17.00 da ulaşıp diğer araçla aralarındaki saat farkının 1 e ineceğini düşünmüş . Ama hayır araç ordan 15.50 sularında dönüyor, bir sonraki seferle araları 1 saatten , 1 buçuk saate çıkıyor . O araç Yaylaya 17.15-17.30 gibi girmiş ve dinlenmeye başlamış oluyor . Bir sonraki sefer Veznecilerden 17.30 da ?
Ben 1 buçuk saatten fazla araba bekledim . Gelen araçta ağzına kadar dolu ve binemedim . Bumudur hizmet ? Elin Alibeyköylüsünün önünden 20 dakikada bir otobüs geçiyor . Kafası rahat . Otobüsüm ne zaman gelicek diye bir derdi yok !!
Ben 1 buçuk saat bekliyorum . Binemezsen diğeri Allah bilir nerde .
Binersende bu sefer içeride yaşam savaşı veriyorsun :slight_smile:

( yazdıklarım sadece cumartesi ve pazar için geçerli , hafta içinden memnunum ve araç dilenmiyorum )

1 Beğeni

@Semih Hocam ring hat sistemini ben de çok sevmesem de bazı hatlarda şart olabiliyor. Bahsettiğin 36V gibi. Vezneciler dediğimiz, yol kenarında yer alan küçücük bir peron alanı. Zaten yoğun bir trafiği olan bir bölge. Hal böyleyken bir de orada otobüs bekletmek mantıklı değil. Yani şu aşamada orası için ring hat uygulaması akla yatkın.

2 Beğeni

Evet doğru ring seferleri bende beğenmiyorum ama sizinde dediğiniz gibi veznecilere çalışan her hat için şart bir uygulama ama eğer ki böyle olacaksa hiç olmasın daha iyi . En azından 14.50 seferinin ring olmaması lazım ve o taraftan kalkış yapması gerekiyor . Yoksa araları çok açılıyor …

Her neyse konuyu çok dağıtmayalım . Başlığı yine saptırmaya başladım :smiley:

2 Beğeni

@Semih Öncelikle estağfurullah :smiley:
Konuya dönünce, anladım. 14:50 seferinin ring olmaması gerektiğini duşünuyorsunuz. Peki bu duşünceyi İETT’ye bildirdiniz mi acaba?

1 Beğeni

Tabi 1 kere bildirdim ancak klasik cevabı alınca önerimden vazgeçtim . Yok araç yok , yok personel eksik bla bla bot mesajları …
İnsanı önerisinden soğutuyorlar . İstediğim otobüs eklenmesi değilki , olanın ring çalışmaması
Örneğin bugün B5084 var 14.50 seferinde , çok rahat 16.30 a yetişebilecek bir araç ( eğer olsaydı )
Zaten 14.00 dan sonra sefer süreleri yavaş yavaş kısalmaya başlıyor cumartesi günleri
14.20 aracı 16.00 da Veznecilerden dönüyor , 2 kere denedim önündeki araçla araları 40 dakikanın önüne çıkmıyor . 14.50 ise 16.30-16.40 aralığında dönüyor , ( trafiğe göre şekillenebilir) 1 kere denedim bu saati sadece ancak sonraki araçla araları 1 buçuk saate kadar çıkıyor
Aynı saçmalık 20.50 seferiyle 21.50 arasındada var.
Bunu defalarca yazdım . Ya Yayladan kalkan 19.35 seferi Veznecilerden kalkış yapmadan , Topkapı Garajına geri dönüyor … Halbuki 21.30 ya da 21.20 saatli bir sefer olsa çok rahat yetişir .
Uzun lafın kısası ben pazar gününden bile razıyım . Çünkü pazar günü 36V yolcusu yok denecek kadar az ve saat başı çalışıyor . Boş otobüs dönmesini istemem bu yüzden pazar günüyle alakalı hiçbir şikayette bulunmadım şimdiye kadar . Hafta içi de gayet yeterli . Ama şu cumartesi yüzünden dışarı çıkmak istemiyorum . Yani aşırı … seyrek ve belirsiz . Sen dışarıda gelecek otobüsü bekliyorsun , beyefendi 19 seferine 2 saat kala yaylaya giriş yapıyor . Zaten kalabalık cumartesi günü 8 araç 35-50 dakika aralığında çalışıyor. 10 araç 20-25 dakika aralıkta rahat çalışıyor . Hatta sabahları 10’ar dakika aralıkla çalışabiliyor. Ama iş cumartesiye gelince olmuyor maalesef

Yani göründüğü üzere 14.50 de kalkan araç yaklaşık 10 dakika sonra yaylaya giriş yapmış olacak . Peki sonraki araç ? Daha kalkmasına 23 dakika var

2 Beğeni

Anladım hocam. Aslında bunu diyeceğimi düşünmezdim ama demek gerekiyormuş; Onlar dert etmiyorsa bu durumu sen de dert etme. Nitekim sen kendince, 36V hattı için faydalı olacağını düşündüğün bir uygulamayı İETT’ye bildirmişsin. Fakat onlar bilindik cevabı vermişler. Bu durumda sen kendine düşeni yapmışsın sonuçta.

2 Beğeni