Kayseri Belediye Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleri

Bugün otogar servis araçları ani ve saçma bir kararla kaldırılmış. Otogara saat başı belediye otobüsü çalışacağı söyleniyor.

1 Beğeni

1 Beğeni

Belediyenin O345K körüklüleri 5-6 aydır ortalıkta yok. En son şubat ayında çevreyoldan geçerken sarı renkli bir O345K gördüm ama gece olduğu için numarasını ve plakasını göremedim. Bu araçların güncel akıbetinden haberdar olan yada elinde sarı renkli halinin fotoğrafı olan var mı ?

1 Beğeni

240 eski BMC 280CB - CNG aracını dizele dönüştürüp bir süre kullandıktan sonra satışa çıkarmış. Böyle bir dönüşüm ilk kez yapılıyor ve araç şuan sarı sitede ilanlarda.

5 Beğeni

Bugün kiçikapıyı biraz dolaştım tcv lerin hepsi seferdeydi. Eve dönerken tcv denk geldi bindim. Aracı biraz inceledim. Motoru çok sessiz ve yüksek performanslıydı. Halâ cng ile çalışıyordu ama eski zırıltılı sesi ve hantallığı gitmişti. Ayrıca şöför seri kullandığı halde bu sıcak yaz gününde hiç fan açmadı. Kliması da iyi denebilecek durumdaydı. Galiba bu araçların motor-mekanik aksamlarında bir takım modifikasyonlar yapılmış ve başarılı bir modifikasyon olmuş, inşallah hepsine yapılır.

3 Beğeni

Bugün yeni sanayide geçen ay yayalara çarpıp kaldırıma çıkarak ağır hasar alan 334 temsayı gördüm. Biraz önünde de plakasız yazısız kayseri boyamalı yeni bir temsa duruyordu. 334 ün yanında da 148 otokar 290lf duruyor. Otokar 1-1,5 ay önce arızalanmıştı ve kiçikapıda tamir etmeye çalıştılar ama edemeyip çekiciye yükletip götürdüler. Bir süre çalıştıktan sonra yine arızalanmıştı ve bu sefer yeni sanayide yatıyordu.

3 Beğeni

1186 numaralı MERCEDES O345K sarı rengiyle kiçikapıda saatini bekliyordu. Uzun bir aradan sonra O345K yeniden sefere başlamış.