Osmaniye-Belediyesi Çalışmaları ve Duyurular

AWcCq-jC_400x400

5 Beğeni

Osmaniye Belediyesi Tarıfından YapılanKedi Evleri :cat2:

5 Beğeni

OSBİKE, 6 NOKTADA 36 BİSİKLET İLE HİZMET VERECEK

Osmaniye Belediyesi, “Sıfır emisyon, yüzde yüz sağlık” projesi kapsamında akıllı bisiklet (OSBİKE) uygulamasını hayata geçirdi.

Kentin farklı noktalarına kurulan istasyonlardaki bisikletler, cep telefonlarına yüklenecek olan uygulamalar sayesinde cüzi bir ücret karşılığında kiralanabilecek.

Cep telefonlarından ORBİKE uygulaması yüklenerek bisiklet kiralama işlemleri, her 45 dakikalık periyot için 2 TL ödeme yapılarak kolaylıkla alınabilecek.

Akıllı bisiklet uygulamasının Osmaniye’ye hayırlı olmasını dileyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Rahime Hatun Meydanı, Şehit Albay Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı, Masal Park Önü, Adnan Menderes Bulvarı, KYK Kız Öğrenci Yurdu önü ve Şehit Ömer Halisdemir Meydanı olmak üzere 6 noktaya kurduğumuz bisiklet istasyonlarında toplamda 36 bisiklet hemşerilerimize hizmet verecek. Çevresel ve sürdürülebilir bir ulaşım aracı olan bisiklet kullanımını artırmak ve şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak adına OSBİKE uygulamasını başlattık. Bisiklet kiralayan hemşerilerimiz, tekrar bisikleti bırakmak istediklerinde bulunduğu bölgeye en yakın istasyona bırakabilecekler. Osmaniye’mizde hayata geçirdiğimiz bu projemizi vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda süreç içerisinde şehrimiz genelinde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.” İfadelerini kullandı.

AKILLI BİSİKLET SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR?

OSBİKE, apple store ve play store üzerinden cep telefonlarına indirilen ORBİKE uygulamasına tanımlanan kredi kartı ile hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini kullanmak isteyenler uygulama üzerinden ‘bisiklet kirala’ butonunu tıklayarak, bilgilerini girecek ve öncelikle kiralama sözleşmesini onaylamaları gerekiyor. Daha sonra OSBİKE istasyonlarında bulunan karekodu okutarak kolaylıkla bisiklet kiralanabilecek. Bisikletler üzerindeki GPS verici sayesinde bisikletin konum bilgisi takip edilmektedir. Bu sayede olması muhtemel sorunlarda müdahale edilmektedir.
images (40)
images (42)
images (41)

6 Beğeni

3 Beğeni

4 Beğeni

Osmaniye Belediyesi, Ramazan Bayramını vatandaşların huzur içinde geçirebilmesi için hazırlıklarını tamamladı.
Osmaniye Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramına büyük bir özenle hazırlandı. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından cadde ve sokaklar temizlenirken, Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler özellikle seyyar satıcılara yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
Pazarlarda gerekli önlemler alınırken, esnaf da bayram öncesi bilinçlendiriliyor. Bayram süresince hizmetlerin aksamadan yürütülmesi için belediyeye bağlı müdürlüklerde nöbetçi ekipler oluşturuldu.
Vatandaşlar bayram süresince şikâyetlerini 0 328 440 00 80 numaralı telefona bildirebilecekler.
Belediye ekipleri vatandaşların yoğun olarak ziyaret edecekleri asri mezarlıkta temizlik bakım onarım işlemlerini tamamladı.
Yine her yıl olduğu gibi Ramazan Bayramı süresince Cumhuriyet Meydanı’ndan, Osmaniye Asri Mezarlığı’na ücretsiz otobüs kaldırılacak. Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, bayram süresince vatandaşların mağdur olmaması için 24 saat nöbette olacaklarını vurguladı. Kara, “Müdürlüklere bağlı ekiplerimiz vatandaşlardan gelecek şikâyetleri değerlendirerek, çözüm bulmak amacıyla Ramazan Bayramında görevlerinin başında olacaklar” dedi.
BAYRAMDA OSMANİYE GÜLSUYU KOKACAK
Ramazan Bayramının birinci gününde bayram namazı çıkışında Osmaniye’nin caddelerine belediye ekipleri tarafından gülsuyu ve esans sıkılacağı kaydedildi. Başkan Kara, “Osmaniye bayramda daha temiz olacak ve daha güzel kokacak” dedi.
images (54)
**Osmaniye Belediyesi **

5 Beğeni

Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, İlaçlama Amirliği tarafından sivrisinek, karasinek ve haşerelere yönelik gece saatlerinde başlatılan ilaçlama çalışmalarına katıldı. Kent genelinde bulunan mazgal ve çöp konteynerlerinde uygulanan ilaçlama çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Çenet, vatandaşların güzel bir yaz geçirmeleri için gerekli tedbirleri şimdiden aldıklarını söyledi.

Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı İlaçlama Amirliği ekipleri yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte sivrisinek, karasinek ve haşerelere yönelik 7/24 esaslı etkin mücadelesine durmaksızın devam ediyor. Bu kapsamda İlaçlama Amirliği tarafından Musa Şahin Bulvarı, Devlet Bahçeli Bulvarı ve Atatürk Caddesi’nin belirli noktalarında yer alan mazgallar, gece saatlerinde pülverizatör ile ilaçlanırken termal sislemeyle de dumanlama çalışması yapıldı. Ayrıca aynı bölgelerde konumlandırılan çöp konteynerleri de karasineklere karşı kalıcı ilaçlama yöntemiyle ilaçlandı.

Bu çerçeve de göreve geldiği ilk günden bu yana gece-gündüz demeden belediye birimlerinin çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanı İbrahim Çenet, ekiplerin gece saatlerinde uyguladığı ilaçlama çalışmasına katıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen ve ilaçlama yöntemleri hakkında bilgiler alan Başkan Çenet, “Hepinizi gecenin ilerleyen saatinde Osmaniye Belediyesi İlaçlama ekibi olarak saygıyla sevgiyle selamlıyoruz. Şuan saatlerimiz gece 23.00 ve buradaki ilaçlama ekibimizle birazdan sahaya çıkacağız. Mazgallar ve çöp konteynerleri başta olmak üzere zararlı haşerelere karşı mücadelemizi yapacağız. Daha güzel bir yaz geçirmeniz için gerekli tedbirleri şimdiden alıyoruz. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı İbrahim Çenet’e Veteriner İşleri Müdürü Bahadır Erdem Bülbül ile İlaçlama Amiri Mahmut Ateş de eşlik etti.Osmaniye Belediyesi

4 Beğeni

5 Beğeni

Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, Cevdetiye Beldesindeki asfalt ve beton üretim şantiyesinde incelemelerde bulunarak, “İnşallah yollarımızın yapımı ile ilgili kollarımızı sıvadık. En kısa sürede yol yapım çalışmalarına başlıyoruz” dedi. Başkan İbrahim Çenet, göreve başladıktan hemen sonra, alt yapı çalışmalarının bittiği bölgelerde ve yollarda incelemelerde bulunup, ardından asfalt ve beton üretim şantiyesini gezdi. Yol çalışmalarına Fakıuşağı ve Şirinevler Mahallerinden start verileceğini belirten Başkan Çenet, “Yollarımızla ilgili kolları sıvadık. İnşallah vatandaşlarımızın hasret kaldığı, özellikle depremden sonra araç trafiği için büyük sıkıntı haline gelen yolarının yenilenmesi için çalışmalarına başladık. Asfalt şantiyemizde yeni kurduğumuz bir asfalt plentimiz var. İnşallah bu plentimiz saatte 240 ton bitümlü sıcak karışım asfalt üretecek bir kapasitemiz var. Aynı zamanda şantiyede çalışan arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını burada tespit ettik. Onlara gereksinim duydukları bitüm, agrega ve filler malzemenin temini noktasında gerekli talimatlarımızı vererek planlamamızı yaptık. Kanalizasyon ve alt yapı şebekelerini tamamladığımız Şirinevler ve Fakıuşağı Mahallelerimizde yol yapım çalışmalarına Allah’ın izniyle başlıyoruz. Çok kısa bir sürede de Osmaniye’mizin bütün yollarını asfaltlayacağız. Elimizde teknoloji harikası üretim tesisi ve ekipmanlar var. Bu ekipmanları biz Osmaniyelinin hizmetine sunacağız. Biz Osmaniye’ye beklediği hizmeti artık veriyoruz. İnşallah Osmaniyeli hemşerilerimizde bunu caddelerde sokaklarda bu farkı görecekler. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
images (19)

https://www.silagazetesi.com.tr

2 Beğeni


3 Beğeni

Osmaniye Belediyesi Söz Verdigi Gibi Çalışmalara Devam Ediyor.4 Beğeni

3 Beğeni

3 Beğeni

DUYURU

4 Beğeni

Atatürk Caddesi’nde asfalt serim çalışmalarını Başkanımız İbrahim Çenet Yerinde İnceledi.

KAYNAK Osmaniye Belediyesi

3 Beğeni

3 Beğeni3 Beğeni

3 Beğeni

Osmaniye Belediyesi Dördüncü Etap Yol Yapım Çalışması4 Beğeni

3 Beğeni