Sivasspor

Sivasspor hakkındaki gelişmeleri ve yorumlarımızı paylaşmak üzere…

4 Beğeni

Sivasspor deplasmanda gs a 6-1 gibi rezalet bir sonuçla mağlup oldu.
Bu takım bu sene bir oyuncunun sırtına bindi buraya kadar geldi. Bülent Uygun top felan oynatmıyor. Kadronun ciddi oranda genclesmesi gerektiğini düşünüyorum.

3 Beğeni

Alex Pritchard, Sivasspor’a imzayı attı

01 Temmuz 2024 Pazartesi

Sivasspor, kadrosuna kattığı İngiliz oyuncu Alex Pritchard için imza töreni düzenledi. Törende konuşan Alex Pritchard, “Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Şu anda çok heyecanlıyım ve taraftarımızın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Sivasspor, İngiltere Championship’ten Division 1’e düşen Birmingham City’den transfer edilen Alex Pritchard için Sivas 4 Eylül Stadyumunda imza töreni düzenledi. Törende, Kulüp Başkan Vekili Bahattin Eken, As Başkanlardan Burak Özçoban ve gazeteciler yer aldı. Başkan Vekili Eken yaptığı konuşmada, “Bugün burada kulübümüz için önemli bir adımı atmak ve büyük bir yeteneği kadromuza katmak üzere toplandık. İngiltere futbolunun yetenekli oyuncularından biri olan Alex Pritchard’ı Sivasspor ailesine dahil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Alex Pritchard, futbol kariyerinde gösterdiği performansla, mücadeleci ruhu ve oyun zekasıyla tanınan bir isimdir. Kendisinin saha içinde ve dışında takımımıza büyük katkılar sağlayacağına inancımız tamdır. Transfer sürecinde büyük emek veren Gökhan Karagöl’e ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Aynı zamanda, taraftarlarımıza da bu süreçte gösterdikleri sabır ve destek için teşekkür ediyorum. Sivasspor olarak ligde başarılı olmak için çalışıyoruz. Alex Pritchard gibi kaliteli oyuncuları kadromuza katarak, bu hedeflere ulaşma yolunda önemli adım atıyoruz. Alex Pritchard’a, Sivasspor’a hoş geldin diyor ve kırmızı-beyazlı formamız altında başarılı, sakatlıksız bir sezon geçirmesini diliyorum. Birlikte nice zaferlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

“Başarılı olmak istiyorum”

Sivasspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Alex Pritchard ise, şu ifadeleri kullandı:

“Bu transferde çaba gösteren Gökhan Karagöl beye ve menajerlerime teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte elimden gelenin en iyisini yapıp yeni maceramda başarılı olmak istiyorum. Kariyerimde ilk defa İngiltere dışında oynayacağım. Dışarıda oynayıp kendime yeni şeyler katmak istiyorum. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Şuanda çok heyecanlıyım ve taraftarımızın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum. Geçtiğimiz sene de benimle alakalı bir ilgi vardı ama bu futbol gerçekleşmedi maalesef. Türkiye ligi de oldukça güçlü ve mücadeleci bir lig. Biz Avrupa’ya gitmek için elimizden geleni yapacağız.”

Konuşmaların ardından 31 yaşındaki futbolcu, kendisini kırmızı-beyazlı renklere bağlayan 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

İHA

1 Beğeni

Uros Radakovic resmen Sivasspor’da

06 Temmuz 2024 Cumartesi

Sivasspor, geçtiğimiz sezonu Ankaragücü’nde tamamlayan ve bonservisi elinde olan 30 yaşındaki Sırp stoper Uros Radakovic’i kadrosuna kattı.

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Sivasspor, 30 yaşındaki defans oyuncusu Uros Radakovic ile anlaşmaya vardı. Sivas’a gelen Radakovic, Başkan Vekili Bahattin Eken’in katıldığı imza töreninde kendisini 2 yıllığına Sivasspor’a bağlayan sözleşmeye imza attı.

31 Mart 1994’te Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta dünyaya gelen Uros Radakovic, futbola Kızılyıldız alt yapısında başladı. Ardından Proleter, Bologna, Novara, Sigma Olomouc, Sparta Prag, Orenburg, FC Astana, Wisla Krakow ve Arsenal Tula forması giydikten sonra son olarak geçtiğimiz sezon Süper Lig’de Ankaragücü forması giyerek takım kaptanlığı yaptı.

İHA

1 Beğeni

Sivasspor, Samba Camara ve Noah Sonko Sundberg ile sözleşme imzaladı

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Sivasspor, 4,5 sezondur kırmızı-beyazlı formayı giyen savunma oyuncusu Samba Camara’nın sözleşmesini 1 yıl uzatırken, Gambiyalı stoper Noah Sonko Sundberg’i ise satın alma opsiyonuyla 1 yıllığına kiraladı.

Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Sivasspor, geçen sezon sonu sözleşmesi sona eren Samba Camara ve Bulgaristan temsilcisi Ludogorets’ta görev yapan stoper Noah Sonko Sundberg ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Sivas’a gelen iki futbolcu, Sivasspor Kulübü Başkanı Bahattin Eken’in katıldığı imza töreninde kendilerini kırmızı-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Anadolu Ajansı

2 Beğeni

Sivasspor, Keita Balde’yi transfer etti

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Net Global Sivasspor, Senegalli golcü oyuncu Keita Balde’yi renklerine bağladı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Sivasspor, 29 yaşındaki forvet oyuncusu Keita Balde ile anlaşmaya vardı.

Sivas’a gelen Balde, Sivasspor Kulübü Başkanı Bahattin Eken’in katıldığı imza töreninde kendisini 2 yıllığına kırmızı-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

8 Mart 1995’te İspanya’da dünyaya gelen Balde futbola CF Damm altyapısında başladı. Ardından Barcelona alt yapısında forma giyen sporcu, Lazio, Monaco, Inter, Sampdoria, Cagliari, Spartak Moskova ve Espanyol görev yaptı.

Kariyerinde 342 maça çıkan Balde, 81 kez gol sevinci yaşadı ve 47 kez de asist yaptı.

Balde, 40 kez de Senegal formasını giydi.

Anadolu Ajansı

3 Beğeni