WhatsApp

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile mesajlaşma uygulamaları da artmaya başladı. Bunlardan WhatsApp öyle tuttu ki şu anda geçtiğimiz yıllarda bir çok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması oldu. WhatsApp eski Yahoo! çalışanı olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuş. 2014’ün başlarına geldiğimizde WhatsApp 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satıldı.

WhatsApp, şüphesiz dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından biri. İnternet üzerinden karşılıklı mesajlaşma ve dosya gönderebilme programı olan WhatsApp, GSM operatörlerine ödediğimiz kısa mesaj ücretlerini azaltmanın en güzel yollarından biri.
Kaynak. Teknotek

4 Beğeni

Ama internet paketlerinden kat ve kat fazlasını alıyorlar :smiley:

3 Beğeni

@mustafag orası öyle :grin:

3 Beğeni

Global düzeyde en yaygın kullanılan akıllı telefon uygulamalarından WhatsApp’ta akşam saatlerinde bağlantı sorunu yaşanıyor.

Başta fotoğraf ve yazılı veri paylaşımı amaçlı olmak üzere dünyada 1 milyardan fazla insanın kullandığı WhatsApp uygulamasındaki bağlantı sorunu sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasında yer aldı.

WHATSAPP’TAN AÇIKLAMA

WhatsApp’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada “Şu anda bazı insanların sorun yaşadığını biliyoruz, mümkün olduğunca hızlı bir şekilde herkes için işleri yüzde 100’e geri döndürmek için çalışıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

1 SAATLİK KESİNTİ

Yaklaşık bir saatlik kesintinin ardından WhatsApp hizmeti normale döndü.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, WhatsApp’ta global bir sorun olduğunu açıklamıştı.
KaynakNTV

4 Beğeni

WhatsApp’ın tasarımı değişiyor: Artık beyaz renkte olacak

WhatsApp’ta tasarım değişiklikleri devam ediyor. Yakın zamanda gezinme çubuğunun tasarımını değiştiren ve ekranın altına taşıyan WhatsApp, şimdi de ikonik yeşil rengini terk etmeye hazırlanıyor.

WhatsApp uzunca süredir koruduğu tasarım anlayışını değiştirmeye başladı. Yakın zamanda gezinme çubuğunun tasarımını değiştiren ve ekranın altına taşıyan WhatsApp, şimdi de ikonik yeşil rengini terk etmeye hazırlanıyor.

WhatsApp, beyaz renge dönüyor

Daha önceki beta sürümlerinde yeni beyaz tema ortaya çıkmıştı. Artık değişikliklerin geniş çaplı olarak olarak sunulmaya başlandığı belirtiliyor. 2.24.6.77 beta sürümünde ortaya çıkan yeni tasarımda üst çubuğun yeşilden beyaza döndüğü, WhatsApp yazısının ise yeşil renkte yazıldığı görülüyor. Aynı şekilde, sohbet pencerelerindeki üst çubuk ve profiller de artık beyaz arka plana sahip. Bu değişiklikler ile tasarımı ve rengi değiştirilen yeni gezinti çubuğuyla daha uyumlu bir arayüz oluşturulmuş. Bunların dışında üç noktalı açılır menüde de değişiklikler yapılmış. Artık menüdeki öğelerin birer simgeye sahip olduğu görülüyor.

4 Beğeni

WhatsApp’a yeni özellik: Artık mesajlar notlara eklenecek

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni “Notlar” özelliği ile artık mesajları not olarak kaydetmek mümkün hale gelecek.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların oldukça işine yarayacak yeni özellikler getirmeye devam ediyor.

WhatsApp, “2.24.9.17” kodlu Android beta sürümünü yayınladı ve yeni “Notlar” özelliği ortaya çıktı.

Yeni özellik sayesinde, WhatsApp’ta bir sohbete girip mesajın üzerine basılı tuttuğunuzda, “Notlara ekle” şeklinde bir seçenek karşınıza çıkacak.

Mesajlar kaydedilecek

Bu seçeneğe dokunan kullanıcı, söz konusu mesajın kişi notlarına eklenmesini sağlayacak.

Kullanıcılar, doğrudan sohbet bilgisi ekranına manuel olarak not eklemek yerine, notlarına belirli mesajlar da ekleyebilecek ve bu da görüşmede paylaşılan önemli bilgilerin daha verimli bir şekilde organize edilmesini kolaylaştıracak.

Yeni özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

4 Beğeni

WhatsApp’a yeni özellik geliyor: Bazı hesaplar kısıtlanacak

WhatsApp, olumsuz davranışlarda bulunan kullanıcıların hesaplarına belirli süre kısıtlama getirecek.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların oldukça işine yarayacak yeni özellikler getirmeye devam ediyor.

WhatsApp, Android için 2.23.25.16 beta sürümünde yeni özellikler test etmeye başladı. Yeni gelecek özellik, daha çok hesap kısıtlamalarına odaklanıyor.

Kullanıcıları rahatsız edenler kısıtlanacak

WhatsApp, olumsuz davranışlarda bulunan kullanıcıların hesaplarına belirli süre kısıtlama getirecek.

Otomatik mesajlar atan, toplu mesajlar gönderen hesaplar, yapılacak değerlendirmenin ardından erişim engeli ile karşılaşacak.

Engellenen hesaplar, gelen mesajları ve aramaları göremeyecek ve karşı tarafa mesaj gönderemeyecek.

Erişim yasağı gelen hesaplar yeni bir sohbet başlatamayacak olsalar da var olan sohbetlere cevap verebilecek veya daha önceden başlattıkları sohbetleri sürdürebilecek.

WhatsApp, şüpheli hesapları denetlemek için otomatik araçlar kullanacağını duyurdu.

Kaynak: En Son Haber

3 Beğeni

Aynı kısıtlamalar popüler sosyal medya sitelerinde de olmalı. Küfüre, hakarete kesinlikle geçit verilmemeli.

4 Beğeni

WhatsApp tasarımı baştan sona yenilendi!

WhatsApp, uzun yıllardır kullandığı tasarımı sonunda değiştirmeye karar verdi. Karşınızda iOS ve Android için yeni tasarıma sahip WhatsApp…

Yıllardır popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, aynı tasarım ile devam ediyordu. Bir süredir tasarım değişiklikleri konusunda ortaya çıkan sızıntılardan sonra, sonunda firma hem iOS hem de Android uygulaması için yenilenmiş tasarımı yayınladı. Bugün yayınlanan güncelleme ile birlikte artık WhatsApp’ta yeni renk seçenekleri ve birçok değişim bulunacak. İşte detaylar…

WhatsApp yenilenmiş tasarımı ile daha kusursuz deneyim sunacak

Uygulama ilk tanıtıldığından beri yeşil renkli logosu ile biliniyor. Bu güncelleme ile birlikte artık tamamen yeşil odaklı bir temaya geçiş yapan WhatsApp, bildirimler ve butonları da yeşil renkte göstermeye karar verdi. Özellikle Android tarafındaki sekme butonlarının yer değiştirilerek iOS sürümündekine benzemesi kullanıcıların gözünden kaçmadı.

Artık daha düzenli ve akıcı bir görünüme kavuşan uygulama, “Daha karanlık mod” özelliğini de bu güncellemeyle duyurdu. Firma tarafından yapılan duyurularla birlikte WhatsApp’ın 35 farklı renkten sonra yeni bir renk paletine geçişi onaylanmış ve yayınlanmış oldu. Yeni renkler ile birlikte daha koyu tonlar kullanmaya başlayan uygulama, düşük ışıkta göz yorgunluğunu azaltarak kullanıcıları uygulamada daha fazla tutmayı hedefliyor.

Önceki versiyonlara göre daha koyu tonlara geçişin sebeplerinden biri de insanların bunu istemesi oldu. Hem Android hem iOS kullanıcılarının çoğu telefonlarını koyu modda kullandıkları için gözleri bu temaya alıştı ve WhatsApp için yapılan bu yenilik de kullanıcıların deneyimini kolaylaştırıyor. Ayrıca güncelleme ile birlikte artık simgeler ve resimler, daha yuvarlak ve hatlı bir tasarıma sahip.

iOS kullanıcıları için de yeni bir eklenti düzeni geliyor. Bu sayede kullanıcılar, fotoğraf ve video gönderirken galeriye daha kolay erişebilecekler. Güncellemenin özelliklerinden bir diğeri de kanallar sekmesine gelen kategoriler oldu. Artık kullanıcılar kanallar sekmesinde “İş” ve “Eğlence” gibi kategorileri ayrı olarak görebilecekler.

Kaynak: Shiftdelete

3 Beğeni

Arkadaşlar birşey sorucam tanımadığım bir numara 4 ay önce bana küfür etti engelledi hakaret falan etti tanımıyorum ama kimseylede sorunum yok o ara yurtdısına çıktım yeni döndüm şimdi bu numarayı ve hakareti şikayet etmek istiyorum ben tazminat almak için çünkü öyle kolay değil insanlara hakaret edip engellemek tanımadığı kişilerin moralini bozmak ders alsın her kimse ama nasıl yapıcam bilmiyorum nereye gitmem gerekiyor avukat tutacakmıyım başım belaya girermi vs yönlendirecek biri var mı acaba

2 Beğeni

@hryt07 Mesajlar duruyormu

2 Beğeni

Duruyor evet şikayet ederim diye sakladım. Kimse durduk yere öyle hakaret edip engelleyemez ki numaramızı bulması bile korkunç bir olay o yüzden şikayet etmek istiyorum mesajları sakladım

2 Beğeni

@hryt07 bu tür davalarda kanıt varsa sonuç almanız kolaydır kardeşim.

3 Beğeni

Nasıl şikayet edeceğim acaba avukat tutmak istemiyorum direk uyap sistemine girsem vatandaş portalından vs olmuyor mu illa mahkemeye mi gitmem gerekiyor ? birde mahkemeye gittiğimde bu konuşmayı şikayet ettiğimde bir ödeme yapmam gerekecekmi hiçbişey bilmiyorum da

3 Beğeni

@hryt07 bir avukata danışmak lazım kardeşim o kadarını ben de bilmiyorum inan ki

3 Beğeni

Emniyete, jandarma karakoluna veya doğrudan savcılığa giderek müracaat büroda şikayetçi olabilirsin. Avukata gerek yok.

4 Beğeni

hocam peki para ödüyormu şikayet ederken vs ? birde süreç nasıl işliyor kaç ay sürüyor direk maddi davamı oluyor bu acaba

2 Beğeni

Şikayet paraya tabi değildir. . Ne zaman soruşturma biter bilemiyorum. Ortalama 6 ay sürer. Maddi dava değil şikayetin ceza davası. Akabinde karşı taraf haksız ise maddi dava konusu olabilir diye değerlendiriyorum. Şahsi kanaatim maddi anlamda tazminat alamazsınız.

4 Beğeni

hocam peki maddi tazminat alamaz isem uğraşmaya değmez mi ? amacım gidipte para almak yada saçma sapan işlerle uğraşmak değil tanımadığı birine hakaret etmesinin cezasını ödesin. eğer ceza almayacaksa uğraşmayayım ozaman

2 Beğeni

Karşı taraf haksız ise ceza alabilir. Ceza hapis cezası olabileceği gibi adli para cezası da olabilir. Adlı para cezası mağdura verilen bir para değil, hazineye aktarılan paradır.

5 Beğeni