Ankara - Bağlum, Kösrelik ve Çevresi

Şehir plancıları odasının mahkemeye sunduğu son öneri
2023 yılı davaları
ÜST haçıl
Emsal 0.50
Yükseklik 6 kat
Yüzde 50 konut arsası
Yüzde 15 yeşil alan
Yüzde 15 ticaret arsası
Yüzde 15 sosyal tesis
Yüzde 5 ihtiyaca göre rekreasyon

Son düzenleme:
Bugün emlakçının biriyle konuştuğumda yol ihalesinin iptal olacağını söyledi,içerden bilgi aldım gibi konuştu , var mı bilgisi olan.

6 kat çok olmuş, Düz ayak gecekondu yapılıp geçilsin. Bu şehir plancıları odası çankaya'da, yenimahalle'de 50 katlı binalara niye sesini çıkarmıyor

Gelişme değil.
Plancılar odası emsali ve kat yüksekliğini dava etmişti. Mahkeme plancılar odasını haklı buldu. Keçiören belediyesi kaybetti. Planlar buna göre çizilecek.

Yenisine bakacaz artik ben umutluyum sonuçta chp belediyesi oldu artik

Arkadaşlar 91438/18 de 310 metre arsamı satıyorum çözüm kolejinin hemen önünde düşünen olursa arayabilir 05442591993

Screenshot_20241007_122747_Chrome.jpg

Üst haçıl imar planları kurum görüşleri doğrultusunda çizilecek.
Plancılar odası, mimarlar odası ve büyükşehir belediyesi 6 kat olsun şeklinde görüş bildirmiş.
2025 başında imar planlarının çizilmeye başlanması düşünülüyor. 9 - 10 aylık bir süreç. Sonrası ilçe belediyesi onayı, ardından büyükşehir onayı, ardından askı ve itiraz süreci. Hiçbir itiraz olmazsa 20-25 ay arasında tamamlanır. İtiraz olursa bu süreç bitmez.

Yol ihalesi ...

İhale için birçok iddia var. Firma kayırmaca durumları, bazı firmaların zararına teklifler vermesi şüphe uyandırmış.
İhale şeffaf, sonucu dalavere. İptal edilir diyenler çoğunlukta.

Ortalama maliyetin çok altında fiyat teklif eden 3 firmanın düzenli olarak ABB'den ihale alan firmalar olması düşündürücü.
Bir firma 550 milyon teklif verdi, adamlar hesaplamış etmiş. Yüzde 30'luk bir kar koyup teklif vermişler.
350 milyon teklif veren neden zarar etmek istiyor.
289 milyon veren firma hayrına mı yapacak.
Deli sorular.

Ortalama maliyetin üzerine yüzde 30 kar koyup teklif verdiler diyorum.
Belki yarın sabah malzemeye fena zam gelecek ve zarar edecek, onu bilmiyoruz.
450 milyon maliyeti olan bir ihaleye 289 milyon vermek mi mantıklı, 550 milyon vermek mi mantıklı ?

Belki 550 milyon veren yaklaşık maliyetin daha fazla çikacağini düşünmüştür. ÖRNEK: 850 milyon 😀

Konu görüntüleyen kullanıcılar