Ankara - Bağlum, Kösrelik ve Çevresi

Arkadaşlar Büyükşehir belediyesinin diğer ihalelerine bakarsanız Batıkent hizmet binası ihalesinin de yapıldığını ve iptal edilmediğini görürsünüz.
Tasarruf Genelgesinde hiçbir şekilde yeni hizmet binası yapılamayacağı yazıyor. Ama bu ihale iptal edilmedi.
Ayrıca yol yapımı belediyenin esas hizmet alanı, ihale yapılmadan önce ödeneği mutlaka ayrılmak zorundadır.
Merkezi hükümetçe Belediyelere verilen ödeneklerden de herhangi bir kesinti yapılmıyor.
Ben burada Büyükşehir Belediyesinin de iyi niyetli olmadığını genelgeyi bahane ettiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ben Tasarruf Genelgesinde yol yapımına engel bir durum göremedim. Ben gözden kaçırmış olabilirim bır de siz resmi Gazeteye bakın isterseniz.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Pirufani katılıyorum. Belediye biz ihaleye çıktık bakın iptal ettiler diyecek sıyrılacak işin içinden. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Aralarında paylaşmak varken (Sağ -sol farketmez) neden yola asfalta 400 milyon gömsünlerki ?

Endoplazmik de sanırım başka bir partiye körü körüne bağlı bir arkadaş. 10 sene umut yok derken bu ölçümü neye göre yaptın mesela? Daha adamlar 2 ay oldu bismillah , 75 den beri sağda keçiören ne yaptılar bağluma desem ?

• Beğen
İhale iptal olabilir zaten Pursaklar tarafını neredeyse bitirdi kendi imkanları var sanki tüm yollar ihaleyle mi yapiliyor söz verdi yapacaktır

• Beğen
Keçiören’deki mevcut partinin 3 dönemdir üyesiyim. Bu bölge partiler üstü bir yer. Partideki isimler sayesinde görüştüm. Bağlum ile ilgili bir çalışma yok. Belediye istese yolu asfaltlar. Yola asfalt atmayın diye bir tasarruf yok. Bahane gösteriliyor. İhale olmadan asfalt atılır.

Son düzenleme:
  • Beğen
20 senedir bu yeri bekleyen insanlarimiz var 50 metrelik yolun bahnesi olmaz buralardan ciddi vergiler alınıyor maden bisey yapmayacaksınız tarlara dönüştürün Baĝluma yapılanın aynısı Şenyuvayada yapîlıyor böyle yerler Belediyeyle Emlakcilarin isine yarar.

• Beğen
Mahmudiye deki Ankavia villari bitti ve Pursaklar tarafı eski upem alanı ilk evim ilk arsam mi konutum mu ona geçti ve imar planı yapıldı ve bitti inşaatlar mahmudiyenin Pursaklar tarafında TOKİ eliyle de başlayabilir … bilginiz olsun

Bir de Ankavia ve 35 metrelik yola bağlı olsa gerek mahmudiyede yol calismasi var anlasilan saray bağlantı yoluna kadar genişletip asfalt serecekler

• Beğen
Bu nasıl bir durum anlayamiyorum.ikdidar belediyesi geliyor.hiç bir çalışma yapmıyor.muhalefet belediyesi geliyor. Hic bir umut vaat etmiyor.bilgi vermiyor. Pursaklar aldı başını gidiyor. Yakacık desen hakeza aynı.tarlaya çevirsinlerde bari onlarda kurtulsun bizde kurtulalım.yıllardır kim olduğu belli olmayan bir kariş yeri dahi olmayanlar tarafindan ekilip biçiliyor.Haksızlık değil mi? Artık çözun mağduriyetimizi giderin.Yeni belediye yõnetiminden çözüm bekliyoruz.Selamlar.

Bağlum’u sorunca Keçiören ilçesi Bağlum’dan ibaret değil cevabı aldık. Her tarla her arsa vaktini bekler, siz istiyorsunuz ki hemen bina dikilsin, buna en az 10 yıl var cevabını aldık. Önceki belediyeyi indirmek için biz sesimiz kısılana kadar çalıştık. Yeni yönetim gelip de Keçiören, Bağlum’dan ibaret değil, 10 yıl bekleyin diyor. 25 yıl bekledik.

• Beğen
Keçiören Sakini nickli üyeye ithafen,

Geleli 2 ay oldu dediniz ama yol Büyükşehire ait.
Geleli 62 ay oldu.

Keçiören Belediyesine İmar konusu ile ilgili sorular sordum. Yatırım bu hemen bir anda olmaz, siz Keçiören ilçesini Bağlum’dan ibaret sanıyorsunuz cevabını aldım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Arkadaşlar herkes bu asfalatlanma icin abb sitesinden başkana yaz diye yer var ordan herkes yazsin burda birbirimize yazmakla olmaz çoğunluk yazarsa belki bi nebze faydasi olabilir

Ve Keçiören belediyesinede bu imar konusu için hepimiz birleşip toplu şekilde gidip başkanla görüşebiliriz tek kişiyle birsey olmaz toplu ayarlayalım hepimiz gidelim başkanla görüşelim

Screenshot_20240530_173904

SAYIN başkan bu yazısında İ. Gökçek’i övmüş. Gerçekten çok geç kalındı. Gelir gelmez bu yol yapılsa Ankara nefes alırdı. Tasarruf tedbirleri ise işte bu yol açılırsa gerçek tasarruf olur. Belediye beni hayal kırıklığına uğrattı. İhale neden iptal oldu.

• Beğen
Arkadaşlar yanlış anlamayin buraya yazmayla paylaşmayla birşey degismez herkes abb sayfasina başkana yaz yerinden yazsin. Yoksa sadece birbirimize yazar dururuz bi sonuca varamayiz boyle.ama tabiki burda bizi ve herkesi aydınlattığın için teşekkürler

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar