Ankara - Bağlum, Kösrelik ve Çevresi

Satmak isteyen satsın ben artık birşey söylemeyeceğim 50 metrelik yola cephe yerler 1.etap 10 bin civarında 2 ay sonra 15 bin civarı bugün 500 metre arsa satarsınız en geç üç ay sonra o paraya 100 metre ya bulursunuz ya bulamazsınız temmuzda resimleri paylaşırız temmuza kadar herhangi birşey yazmayacağım

Bulvar üzeri 10 12 bin arası Mahmudiye 5 i zorluyor yoldan uzak parseller 3 bin civarı hala am enflasyon baskısıyla yukarı yönlü tekrar hareketlenme olur …

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Bulvar 10 12 arasi hemen yani mahmudiye 5 dedeardi 5 senin dediğini. Hayal koruyorsunuz. Dedeardi 5 6 lira ellilik yol suan ederi 5 lira mahmudiye 5 6 lira .suan ki fiyatlar bunlar .ellilik yol suan ki durumu bos tarladan gecen yoldur kim verir o paraları .ovacikta sitelerin icinden alir adam arsayi akli basinda yorum yapan lar la konuşmuyormusum bunu anladim

• Beğen
Sahibinden de durum bu şekilde hisar biraz ucuz … Pursaklar tarafı bulvar 20 bin ovacikta da o civarda … Bağlum 50 ilk asfalttan sonra %50 %100 prim yapar kimse malını artık ucuza satmak istemez

• Beğen
Mahmudiye deki villalar 15 20 milyon aralığında satılıyor … talep görmeye başlayınca yatirimci Akar Aslolan inşaat boş araziye para yatirmaz

• Beğen
Mahmudiye de viĺlar 15 20 milyon diyorsun bosa yapmaz ķimse diyorsun ama mahmudiye caddesi 5 i zorluyor diyorsun .ilginc .ama farkindaysan mahmudiye caddesinde satlik arsa yok .villaların onundeki 655donume galiba toki binaya baslayacak bu sene .eger 655 donume başlarlar sa fitili mahmudiye caddesi yakacak gibi .mantik olarak .ticari arti konut suan mahmudiye .

• Beğen
kentkoop dibinde ki parseller 4250 4500 civarı çok katlılar için pursaklar tarafı daha fazla 5, 5500 civarı villaların oldugu parsel pursaklara baglı olan kısım … kentkoop ve civarı keçiörene baglı bunları biliyorsun pursaklar tarafı villalık dolu hep … mahmudiyenin metre fiyatları 5000 civarı villalıkm da olsa fiyatlar iyi durumda şimdi gelellim mahmudiye göbek ve bulvar kısmına asfalttan sonra kimse malını bu fiyatlara satmaz 10 ve üzeri olur … bu sene bu iş biter

• Beğen
Hüsayin bey, yazdıklarınızı okuyup belediyeye giderek sordum, bölge ile mevcutta herhangi bir asfalt çalışması olmadığı söylendi. Belediyedeki arkadaşınız size moral vermek için söylemiş olmasın. Tasarruf tedbirleri sebebiyle bölgeye asfalt atılması imkansızmış. Ta ki yeni bir emir ve yazı gelene kadar.

Hem Bağlum Millet Bahçesi ihalesi (TOKİ bu ihaleyi 4kere iptal etti) hem de 50m’lik Yol ihalesi seçim öncesi bizim gözümüzü boyamak için verilmiş vaatlerdi. Seçim bitti ihaleler iptal oldu. Belediyelere aktarılan ödeneklerde bir kesinti yok. belediyeler ne yapacak parayı alıp hizmet üretmeyecekler mi? Maalesef kandırılıyoruz.

Şeffaf Ankara uygulamasında Mahmudiye göbekten saray yoluna kadar asfalt serim çalışması görünüyor ( yolu genisletmisler asfalta hazırlamışlar öylece bırakmazlar umarım )

• Beğen
Ben size olacakları söyleyeyim tasarruf tedbirleri en erken 2026 da kalkar diye düşünüyorum enflasyon %30 ların altına inerse tabi.

Sonrasında yerel seçim ve genel seçime 2-3 sene kalıyor o arada da ha oldu ha olacak derken 2028 gelir vaatler sözler derken mayısta ihale yapıcaz denir ve haziranda iptal olur.

Bu döngü böylece sürüp gidecek malesef. Çünkü esenboğanın mevcut protokol yolundaki para babaları bizim yolun yapılmasını istemiyor ve baskı yapıyorlar siyaseten diye düşünüyorum. Gökçeğin de görevden alınmasının sebeplerinden biride bu yol diye düşünüyorum.

Haa hüsayin kardeşimin dediği gibi temmuzda asfalt başlarsa ki sanmıyorum her türlü iddaa ya varım buradan o arkadaşımızdan özür dileyeceğim. Helallik isteyip yolun yapılması sevincimi yaşamaya başlayacağım. Saygılar…

• Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar