Ankara Ovacık, Yakacık Haberleri

Bugün saat 5 gibi Yuva’ya gittim. 6.30’da çıkıp Yenimahalle merkez tarafına saat 8.00’de varabildim. 15 km yol 1.5 saat. Müthiş trafik, müthiş yoğunluk. Yollar kötü, çalışma var diyerekten yollar kapalı. Köprüler yetersiz. Yükseltepe ve İvedik tarafında iğne atsan yere düşmüyor. Bir an önce el atmak lazım.

Son düzenleme:
Bugün kongreyi canlı takip ettim.
Mansur beyin Ankara ile 1 gram ilgisi kalmamış.
İmamoğlu ile birbirlerini yediler. Yüzleri asık şekilde birbirlerine laf verdiler. Özellikle Mansur bey çok sinirliydi. Cumhurbaşkanı adayı olarak görülüyoruz ama konuşma yapacağımı 1 saat önce öğrendim dedi. Ekrem beye çok önceden haber vermişsiniz dedi. Olmuyor böyle haksızlık dedi. İmamoğlu da, kızacağını bilsem konuşma metnimi atardım dedi. Hafiften gülünce Mansur bey iyice sinirlendi. Kıpkırmızı oldu. Özgür Özel araya girdi de konuyu dağıttı. Mansur beyin Ankara falan umrumda değil. Ovacık, Bağlum umrumda değil.

Üvey başkent Ankara. Kimlerin eline kaldık. İktidara kızıp seçtik. Yarın sabah seçim olsa oyum yine Mansur Yavaş’a. Hizmet bekliyorum dersem dünyanın en büyük yalanı. İmar sorunları çözülse yeter.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Varol06
Çevre yolu 2 şerit kapalı olup çalışmalar devam ediyormuş.
Üst haçıl imar planları iptal edildiği şekilde beklemedeymiş. Yepyeni bir imar planı çizilecekmiş.

ABB Dikimevi-Natoyolu Raylı Sistem Uzatma Hattı İnşaatı Ve Elektromekanik Sistemleri İhalesini 1 Kasım’a Erteleyecekmiş. Bu kaçıncı erteleme sayamadım ama herhalde 2028 seçimlerine kadar ihale gerçekleşir. Ovacık bekleyedursun

Bağlum Millet Bahçesini yapabilse farklı olabilirdi. Ona da engel oldular. Ama yine de yapmalıydı. Arkasında iktidar vardı. Odalar her projeye engel olunca söndü gitti. Kentsel dönüşümde de sınıfta kaldı. Bağlum cazibe merkezi olacak dedi. Kavun merkezi oldu.

Yükseltepe’de belediye ait hisseler satışa çıkarıldı.
Her parselde hisse oranınız kadar belediye hissesi alabileceksiniz.
Örneğin, parselin tamamı 8000 m2. Belediye hissesi 3000 m2. Sizin hisseniz 1000 m2.
Belediye bu 3000 m2 hissesini satılığa çıkaracak.
8000 - 3000 = 5000

5000 m2 vatandaşa ait olan kısım.
5000 m2 ye karşılık 3000 m2 belediye hissesi varsa, sizin 1000 m2 hisseniz ile 600 m2 daha belediye hissesi satın alma hakkınız var.

3000 x 1000 = AAAA X 5000
3000000 = AAAA X 5000
AAAA = 600

Belediye hissesi belirli bir fiyat karşılığında verilecek. Eğer hissedar almazsa, açık artırma usulü satışa sunulacak.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Üretim06
KARAKAYA parselasyon planı hazırlanarak encümene gönderilmiş. Kısa süre içerisinde askıya çıkar. Sonrası itiraz veya dava olmaması durumunda Ruhsata açılması olacak. HAYIRLI OLSUN

Konu görüntüleyen kullanıcılar