Bugün Hangi İETT Hattında Hangi Otobüs Vardı?

4-5 ay önce Şahinkaya Garajı’ndan bir şoförle konuşurken, bilmiyormuş gibi aracı özelliklerini ve yaşını sormuştum. Şoför abi o kadar hevesli ve güler yüzlü anlatıyordu ki, işini ne kadar sevdiğini gözlerinden anlayabiliyordum. Muhabbet esnasında şunu söylemişti: "Genelde bu garaja hep en eski otobüsleri layık gördükleri için gözümüz gibi bakıyoruz, bütün garaj çalışanları olarak çok seviyoruz bu otobüsleri demişti. Şahinkaya Garajı’ndaki Citaro’ların Anadolu Garajı’ndaki Citaro’lardan iyi olmasının en büyük sebebi malının kıymetini bilen çalışanlar olması.

Son düzenleme:
Beykozlu, son yıllarda alınan şoförlerin çoğunluğu (bir kaç istisna hariç) aracı daha yumuşak kullanıyorlar. Sebebi ise; araçların ellerinde kalma ihtimali. Ocak ayında Şahinkaya’da ise başlayan genç bir şoförden duymuştum. Yoksa, Şahinkaya şoförleri bir zamanlar en azılı şoförlerdi. Çoğu emekli oldu gitti. 2019 sonrası gelenlerin bir kaçı hariç geneli uysal. 2019 öncesinden de kalan bir kaç şoför var elbette.

O azılı şoförleri Ikarus 280 zamanlarından hatırlarım. Körüklü Ikarus’la 121B hattında Kavacık’tan Mecidiyeköy eski aktarma merkezine 11 dk da gitmişti. Yardıra yardıra. Otobüsün anasını ağlatıyor, bağırta bağırta gidiyordu. Umurunda değildi. Ikarus denen otobüs de az namussuz değildi. Çok mekanik ve sağlamdı gavur malı. 😂

Son düzenleme:
Bunu çok iyi hatırlıyorum, Ayazağa aktifken O1084’ü kullanan şoför bizi bir kasiste çok fena zıplatmıştı. 😂

Bir kış günü ise 33B çalışan O1026 ile rekor kırmıştık. Eminönü’ne gitmek sadece 49 dakika sürmüştü. Bu süre genelde 80 dakika civarındadır. Ben de artık araçları hızlı kullanan şoförlere denk gelmiyorum.

Bilmiyorum gördünüz mü ama M2126 şu anda fabrikadan yeni çıkmış sıfır araç gibi. Tanıdık şoförlere sordum , o aracı kullanan kişinin mesleği normalde kaportacılık dediler. Birkaç defa denk geldim ki adam sefer saatini beklerken çay sigara yapmak yerine aracı temizliyor. Uzun lafın kısası insan kalitesi çok önemli

M2566 Mercedes Citaro G
15F Beykoz-Kadıköy hattında
Gece seferine körüklü otobüs koymuşlar 00.25 ve 02.00
Edit:M2573 de gece seferinde çalışıyor. Acaba yeni yapılan sitede hata mı var?

Son düzenleme:
ÖRER’lerdeki saatler 3 saat ileri gösteriyor.

Örneğin: 23:30 seferi aslında 20:30 seferidir.
15:45 seferi ise 12:45 seferi.

Yani bir sefer saatini görünce aman o saate inanmayın. Araç 3 saat önce kalkmış oluyor. Yani o saatten 3 saat eksiğini görün.
image

303B’nin 15:45 seferi yok. O 12:45’dir.
Doğru seferleri:
Cezaevi 05:45
Otogar 08:30
Cezaevi 10:30
Otogar 12:45
Cezaevi 15:20
Otogar 17:40

303B → A-965

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar