Diyarbakır Belediye Otobüsleri

Keşke alsalar almıyorlar sadece satışa çıkaracak alıcı bulursa sadece BMC değil Otokar Isuzu azda olsa varmış ağırlığı BMC
Özel halk otobüslerinden çıkma Isuzu citibus var ilçede haram edilen Otokar Doruk 215 le. Var eski ilçeden gelme eski 2005 2012 arasu bazı araçlar. Var

• Beğen
Tepkiler: Tam35
Şuan belediye ne ne var plaka plaka yazdım ama bu seferde model ve sayısını yazacam
2019 BMC porocity tr CNG 12 metrelik mavi 50 tane
2015 BMC procity CNG 12 metre sarı 47 tane
2016 BMC procity CNG 12 metrelik sarı 11 tane
2017 BMC procity CNG kedi gözlü 12 metrelik sarı 29 tane
2017 BMC procity dizel kedi gözlü 12 metrelik sarı 1 tane
2018 BMC procity tr dizel 12 metrelik mavi 49 tane
2011 Otokar 215 le dizel 9.1 metrelik kırmızı 22 tane
2011 Mercedes Benz conetto körüklü turkuaz 2 tane dizel
2008 BMC belde manuel vites 12 metrelik dizel kırmızı 2 mavi 7 kırmızı 9 tane
2009 BMC belde otomatik dizel 12 metrelik mavi 9 kırmızı 11 tane 20.toplam
2024 BMC procity tr dizel 12 metrelik 6 tane sarı
2022 BMC neocity 8.5 metrelik 24 tane dizel mavi
2007 BMC belde 12 metrelik servis 4 tane dizel Beyaz
2005 Isuzu turkuaz 7.3 metrelik servis 1 tane beyaz dizel
1990 Mercedes Benz 0304 12 metrelik 1 tane kırmızı dizel
2011 Isuzu Novo servis 7.5 metrelik Beyaz dizel 2 tane
2012 Isuzu Novo sağlık hizmet 7.5 metrelik 1 tane beyaz dizel
2012 Isuzu urban 6.9 metrelik turuncu 2 tane dizel şehir içine uygun
2011 Isuzu Novociti 7.5 metrelik 2 tane beyaz dizel
2011 Isuzu citimark 9 metrelik dizel Beyaz 2 tane
2009 Otokar Sultan maxi City 7.7 metrelik 1 tane dizel Beyaz
2007 Temsa metropol s 9.7 metrelik dizel Beyaz servis 3 tane
2006 karsan j10 minibüs 7 metrelik Beyaz 1 tane
2006 Otokar Sultan maxi beyaz 1 tane servis
2012 Isuzu citibus 9.5 metrelik 6 tane yeşil dizel
2009 BMC belde mavi 12 metrelik organizasyon hizmetleri aracı 1 tane üstü araç özel yapım
2012 Otokar Doruk 215 t servis beyaz dizel 3 tane
2023 BMC procity tr CNG mavi 10 tane 18 metrelik
2024 BMC procity tr dizel mavi 2 tane 18 metrelik
2022 BMC procity tr dizel mavi 18 metrelik 1 tane
2024 BMC procity tr CNG yeşil 12 metrelik 1 tane
2022 BMC procity tr dizel 12 metrelik 1 tane
2023 BMC procity tr dizel 12 metrelik 10 tane
2011 Man Lions City 12 metrelik 2 kapılı sarı dizel 1 tane

Araç listesi 328 tanedir
21aaf954 hibe geçici olarak
21aap018
21bs753
21bs758
Belediye bunları saymakta şuan biz kayde bile almıyoruz 3 tane cayır cayır yandı
Geçmişte 21bf113 yandı

Birazdan yıl.ortalamasi renklerin sayısı ve marka yüzdeligi ve metrelik de kaça kaç olduğu belirtecem yetiştirsen

Son düzenleme:
Serra bucak bir radyo kanalında dedi 2025 şubat ayında 150 tane doğalgazlı belediye otobüsü teslim edilecek ben öyle anladım.X platformunda vengradyo da 42 'inci dakikalardan sonra izleyin ulaşımla ilgili konuşuyor

• Beğen
Tepkiler: Fury ve Tam35
Kimse kısa sürede teslimat gerçekleştiremez en boş firma az teslimat eden firmalar Man marka Isuzu dışında kimse 150 hemen asla teslim edemez Mercedes Benz hayatta değil bence Otokar bir ihtimal olabilir

Isuzu CNG kimse almaz hayatta Man kalıyor ama belediye den aldığım duyum 8 9 12 metrelik çeşit çeşit alım olacak Ergani ve çermik gibi ilçelerde yeni dizel araçlar geleceği söylendi şimdi CNG diyorlar çok acayip iş oldu bir cikmaz hale geldi

Son düzenleme:
  • Beğen
CNG li olması daha iyi olur temiz hava ve çevre için.

Benim merak ettiğim renk ve deseni nasıl olacak veya anket açacaklar mı falan.

• Beğen
CNG li alınması diyarbakır için faydalı olmaz. CNG otobüs daha çok arızalanır daha önce de yıllarca arızadan dolayı yatan CNG li araçlar olmuştu.

• Beğen
BMC servisinden en az 45 75 tane rahat CNG var dizel ise 30 ile 50 arası değişiyor yolda kalanlar hariç yolda özel olarak servis gelip yapıp iki katı para alıyor belediyenin şilbedeki tamir hanesinde araç var eğer araçlar tamir olmasa garajlar da bekleme yapılıyor

Son düzenleme:
  • Beğen
Her CNG’li otobüs BMC gibi değildir. Daha kaliteli marka model alınırsa sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Bakın Ankara’da yıllardır Man marka doğalgazlı otobüsler kullanılıyor.

Bizimde Man olsa sorun minimum olur ama bunlarda kayyum gibi BMC alırsa yanariz seçimden önce kayyum gibi yapmazlar normalde BMC siparişi verdiler iptal edilmiş diye biliyoruz BMC yi

30 körüklü dediler öyle bir sayıdan bahs etmişlerdi
50 tane 12 metrelik
9 metrelik 20 tane o dönem bahs ettiler sayı o dönemde net değildi
Kayyum yönetimi 100 kusur BMC körüklü ve solo tipi ile anlaşmış diye bilgiler var iptal edilmiş yeni yönetim tarafından diye bilgiler var o zaman ilk geldiklerinde

Parası bile hazırdı o dönem bilginiz olsun benim korkum almak zorunda kalırsa bmcyi o kötü

Dizel lazım şuan Diyarbakır büyükşehir belediyesine ilçelerde başka araç kurtarmıyor şuan
İlçe şehirleri var artık
Yakın zananda çeşitli tokiler ilçe dışı olduğu için acilen dizel araçlar şart eskilerle bir yere kadar gider

Son düzenleme:
  • Beğen
Sizce belediye 150 tane doğalgazlı belediye otobüsünu hangi firmadan alır.Serra bucak dedi iki firmayla görüşüyoruz.Muhtemelen fiyat konusunda anlaşamiyorlar.

İnşallah Isuzu Man Mercedes olur lakin Mercedes son yıllarda yüklü siparişleri tek seferde teslim etmedi akia olmaz inşallah BMC de temsada
Otokar olursa o da son zamanda pek siparişi yok öyle büyük teslimat olmadı onun olma olasılığı yüksek ama çok pahalı olduğu için en büyük ihtimal
Isuzu BMC olabilir ama bu kadar arzali araçtan sonra BMC alan beyin bu şehri terk etsin

• Beğen
Mehmet bey mercedes daha ne yapsın EGO’ya yüzlerce ngt li conecto teslim etti ya. DBB alım yapsın Mercedes yine teslim eder o konu da kimsenin endişesi olmasın koskoca Mercedes.

Bir diğer konu ise umarım tabelaları renkli olarak sipariş verirler yani bir ümit diyorum. Bu şehrin renklenmeye modernliğe ihtiyacı var.

Son düzenleme:
Ama muhtemelen Isuzu alacaklar diğer otobüs fiyatlarına baktım daha pahalı bide şaşırdığım bir şey var İsuzu 12 metre CNG ve BMC 12 metre CNG fiyatı aynı ilginç

• Beğen
Eğer gerçekten öyleyse yani bmc ve ısuzu fiyatı aynıysa gözlerini kırpmadan Isuzu almalılar bence.

Ama Isuzu’yla bmc fiyatı nasıl aynı olabilir o şaşırttı beni. Demekki hem kaliteli hem de ucuz olunabiliyormuş yani emsallerine göre diyorum.

Birde bence Diyarbakır’daki hatların kodlanması numaralanması da komple bi elden geçirilmeli diye düşünüyorum ya.

Misal veriyorum atıyorum kafadan yani Z7 hattı yerine 78Z gibi. Veya F2 hattı yerine 21F hattı gibi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Büyük ihalelerde kurumlar bilerek araçları parti parti ister. Üretilen araçlar gelsin ki kullanalım araçları diye.
O yüzden tek seferde 300 aracı teslim etmezler. Tören için araçları hattan alıp törene hazılarlar. Tören sonrası yine devam ederler.

Konu görüntüleyen kullanıcılar