Diyarbakır Belediye Otobüsleri

Eskiden hatlar düzgün kodlanmıştı
A otogar 500 evler
B gaziler Musa Anter
C Diclekent metropol ve yeni yol
D huzur evleri
E üç kuyu TOKİ
F eski TOKİ
G 450 evler 88 evler
H şehitlik küme evleri
K karpuzlu bagivar
Kr büyük kadı
Ck2 Diclekent büyük kadı
R ring
S zozinc
P pirinçlik
O organize sanayi
Z zümrüt kent
Ce d tipi cezaevi
By lunapark yurt
Ay Süleyman bin velad yurdu
Belliydi
Şehir büyüdü hatlar kapattılar özellikle 2014 ve sonrası
Şuan yeniden ismindirmesi şart mesele öyle bir örnek olsun diye yaptın hakkını belediye vermiş olsaydı şayet bugün mesele benzer bir tablo ile karşılaşmıştık
A AFET EVLER YENİ TOKİ 500 EVLER
B ŞEHİTLİK KUME EVLER
C DİCLEKENT TEKEL METROPOL
D DEPREM TOKİSİ OGLAKLİ
E ESKİ TOPLU KONUT
F 559 563 SOKAK LUNAPARK
G GAZİLER MUSA ANTER LUNAPARK
H HUZUR EVLERİ
L LUNAPARK GAZİLER
K BAGİVAR KARPUZLU
O ORGANİZE SANAYİ
P PİRİNÇLİK
R RİNG
V MEMURSEN TOKİ
N NAZİM HİKMET LUNAPARK
M MALİYE KONUTLARİ TOKİSİ
J KİSA HAT
S SİVEREK CADDESİ AHMET KAYA
U UCKUYU TOKİ ARASTİRMA
Y 450 EVLER 88 EVLER
T TALAY TEPE OTOGAR
X YURT
CE D TİPİ CEZAEVİ

Şehirin en ince ayrıntısına göre degerlendirdim

Kayyum hatlara kötülük yaptı geçmişte akplilerin olduğu caddeler araçlar ile doldu yansız yerlerde hatlar kapandı ismilerin kullanmaz hale getirdi

Son düzenleme:
Bugün mesele bir örnek verelim 450 evler ve 88 evlerde oturan vatandaş olalım neye ihtiyacı var
Y olarak ismin verdim 450 EVLER 88 EVLER
Y1 ÜNİVERSİTE DAĞKAPI ADLİYE ASK SB OFİS K YOLU BAYİNDİRLİK BAYRAMOGLU TESİSLER NİNOVA S TEPE TEDAS CAMİ ÜÇ YOL 450 EVLER 88 EVLER (2 ARAC )
Y2 HASTANE DAĞKAPI VİLAYET OFİS K YOLU EMEK CADDESİ KİZİLAY POLİS İKULU CEZAEVİ MİGROS NİNOVA S TEPE TEDAS CAMİ ÜÇ YOL 450 EVLER 88 EVLER (2 ARAC )
Y3 MARDİN KAPİ BBASİ MELİK AHMET ESKİ HAL DSİ ŞEHİTLİK ESKİ İLÇE OTOGARİ ALİPİNAR CEMİL OĞLU CADDESİ BAGLAR DORTYOL SAGLİK OCAGİ ORYİL KİZİLAY POLİS İKULU CEZAEVİ MİGROS TESİSLER NİNOVA S TEPE TEDAS CAMİ ÜÇ YOL 450 EVLER 88 EVLER (1 ARAC )
Y4 88 EVLER 450 EVLER UC YOL TEDAŞ S TEPE NİNOVA TESİSLER DİCLEKENT METROPOL TEKEL SOSYAL MONUTLAR WİLSON AVM MALİYE KONUTLARİ (MEMURSEN TOKİSİ ONU İCİNE GİRMEZ) EGİTİM ARAŞTIRMA DONUSTE UC KUYUDAN GİDER ) UC KUYU İNTİM İPLİK FORUM AVM SÜLEYMAN DEMİREL KAMPÜSÜ 2 SANAYİ SİLBE SANAYİ S TEPE CAMİ TEDAŞ UC KUYU 450 EVLER 88 EVLER (1 ARAÇ) NOT BU HAT SACMA GÖRÜNE BİLİR LAKİN İLERDE MECBUR İKİYE CEVİRECEK )
Y4 YENİ TOKİ AFET EVLER 500 EVLER ZANA OTOGAR HESKİF CADDESİ GÖKKUŞAĞI ARAM TİGROS ARAC MUAYENE NEWROZ ALANİ ZÜMRÜT KENT MAKİNE İKMAL MEZARLIK KOSESİ MEDİNE BULVARİ SÜLEYMAN ARSLAN BULVARİ BAYİNDİRLİK TESİSLER NİNOVA S TEPE TEDAS CAMİ ÜÇ YOL 450 EVLER 88 EVLER (1 ARAC )
Y5 SİVEREK CADDESİ AHMET KAYA HESKİF OTOGAR MEZOPOTAMYA BULVARİ YENİ ŞEHİR HASTANESİ (yakın NAZİM HİKMET )STADYUM LUNAPARK GAZİLER YENİ YOL.CELAL POLATLAR ORMAN PARK TESİSLER NİNOVA S TEPE TEDAS CAMİ ÜÇ YOL 450 EVLER 88 EVLER (1 ARAC )
BELEDİYE İSİNİ YAOMİS OLSA İNSAN MERKEZLİ 8 ARAC İLE EN BASİT BİR YERİN İSİNİ YAPARDI kayyum zihniyeti vatandaş için çalışmış olsaydı mehtelem böyle hatlar insanların hayatını kolaylaştırmış olurdu
Basit yer birde nöbetçi y1 olurdu orda halk için çalışıyorsun sözde

• Beğen
Tepkiler: Tam35

Balıkçılarbaşı ile Huzurevleri arasında yeni güzergâh​

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Balıkçılarbaşı ile Huzurevleri arasında yeni güzergâh oluşturdu. Güzergahtaki toplu taşıma hizmeti 9 Eylül’de başlayacak.

Ulaşım Daire Başkanlığı, yurttaşların güvenli, rahat ve konforlu bir şekilde ulaşımlarını sağlamaları için çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, yurttaşların hastane, eğitim, sağlık ve ticari başta olmak üzere toplu taşıma alanında tüm ihtiyaçlara cevap verebilmek için Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi ile Sur ilçesi Balıkçılarbaşı Semti arasında yeni güzergâh oluşturdu.

Toplu taşımada sorunlarını çözmeyi hedefleyen Ulaşım Daire Başkanlığı, “D3” koduyla yeni güzergâhta 9 Eylül Pazartesi halka hizmet vermeye başlayacak.

Yeni güzergâh

BalıkçılarBaşı – Turistik Caddesi – Eski Hal – İstasyon – Ayhan Durağı – Ofis – Koşuyolu – Batıkent – Bayramoğlu – Bayındırlık – Tesisler – Parkorman – Diclekent – Huzurevleri

Otobüslerin hareket saatleri

indir

Kaynak: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi

Kayyum HDPli diye alıp kapattı de3 hattini huzur evlerinde bahane olarak araç yetersiz demişti ama garajlarda 139 tane ilk kayyum dönemde bostaydi
O zamanki otobüs isletme müdürü köy yolu denilen bir adama laf ve sinir olduğu için yandaşı olan şeyh Bedrettin caddesindeki akrabaları vardı diye onlara kaydırmak istemesi becerememesi sonucu kayyumda huzur evleri de sevilmeyen demli kişilerin olması sebebi ile kapattılar o devirde kayyum zihniyeti o dönem yandaşları için hat kaydırma planı vardı

Bugün Diyarbakır adam akıllı belediye olsa şayet balıkçılar başı en azından şöyle hatlar olurdu
Z8 MARDİN KAPİ BBASİ melik Ahmet eski hal DSİ sehitlik dörtyol eski ilçe garajı ALİPİNAR CEMİL OĞLU CADDESİ BAGLAR DORTYOL SAGLİK OCAGİ ORYİL KİZİLAY POLİS okulu cezaevi üst köşesi cengizler caddesi toptancılar yeni hal göletli park Çevlik caddesi zümrüt kent kavşağı (hava alanı kavşağı ) newroz alanı araç muayene istasyonu karakuş aram TİGROS gökkuşağı Ahmet Kaya caddesi
OGLAKLİ TOKİSİ -3 Mardin kapı bbasi melik Ahmet ESKİ HAL sümer park istasyon Ayhan durağı ofis koşu yolu Hatboyu polis okulu cezaevi migros tesisler park orman migros kantar Tedaş orkoy Yeni hal ceylanlar doğum hastanesi metro 3 sanayi otogar Zana 500 evler ring alanı Pirinçlik Kavşağı- Mega Sanayi Sitesi – Oğlaklı Mahallesi – TOKİ
A8 Mardin kapı bbasi melik Ahmet eski hal İnanoğlu caddesi anıt park ofis Ekinciler koşu yolu bayram oğlu bayındırlık tesisler park orman Migros kantar Tedaş orkoy Yeni hal ceylanlar doğum hastanesi metro 3 sanayi otogar Zana 500 evler ring alanı (son seferde yeni TOKİ afet evlere geçer )
B5 Mardin kapı bbasi melik Ahmet ESKİ HAL sümer park istasyon Ayhan durağı ofis koşu yolu Hatboyu Kızılay emek caddesi polis okulu cezaevi migros park ormaj Memorial hastanesi Celal Polat GAZİLER MUSA ANTER LUNAPARK stadyum nazım hikmet
Ce8 Mardin kapı bbasi melik Ahmet eski hal İnanoğlu caddesi anıt park ofis Ekinciler koşu yolu bayram oğlu bayındırlık tesisler park orman çarmar millet okulları (Nil koleji ) nty City outlet yeşil kuşak go kavşağı villalar meyda kavşağı metropol tekel sosoyal konutlar Wilson araştırma hastanesi memur-sen TOKİ 635 TOKİ
Ce7 Mardin kapı bbasi melik Ahmet eski hal DSİ sehitlik dörtyol eski ilçe garajı ALİPİNAR alay kuru çeşme iskan evleri toptancılar sitesi yeni hal ceylaj AVM gaziler çeşme Şeyhmus pastanesi Kayapınar belediyesi kaplan batı göz hastanesi meyda kavşağı metropol tekel iplik (şeyh Bedrettin caddesi veya köy yolu kimin torpil yüksekse bana göre fuar alanı Gaffar Okkan caddesi olmalı ) İNTİM fuar alanı Gaffar Okkan caddesi karakol cami sabit pazar sofi oğlu eski son durak üç kuyu TOKİ araştırma hastanesi
D3 Mardin kapı bbasi melik Ahmet eski hal sümer park istasyon Ayhan durağı ofis koşu yolu Hatboyu kilzilay polis okulu cezaevi migros tesisler park orman ninova seyran tepe Genesis cami köşesi huzur evleri
E5 Mardin kapı bbasi melik Ahmet eski hal sümer park istasyon Ayhan durağı ofis askerlik şubesi gevran caddesi Elazığ yolu kolordu komutanlığı Seyran tepe 1 sanayi il sağlık 2 sanayi şilbe ulaşım daire Spor salonu Süleyman Demirel kampüsü forum AVM iplik köy yolu 876 sokak hilal caddesi üç kuyu TOKİ araştırma hastanesi
F3 Mardin kapı bbasi melik Ahmet eski hal sümer park istasyon Ayhan durağı ofis askerlik şubesi gevran caddesi Elazığ yolu kolordu komutanlığı Seyran tepe 1 sanayi eski TOKİ
G3 Mardin kapı bbasi melik Ahmet eski hal sümer park istasyon Ayhan durağı ofis koşu yolu bayram oğlu bayındırlık tesisler ninova cami köşesi seyran tepe cami Tedaş üç yol 450 evler 88 evler

Bugün adam akıllı belediyecilik olsa buna benzer hatlar oluşmuştu
E6 var olurdu e7 bin kat daha kaliteli hat

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Tam35 ve Fury
Bu haberi vermeden önce küçük bir bilgi verelim

Torpilli şoförleri amir yaptılar
Araç sayısı azalttirdi
Az 9 dan 7 düştü
A1 9 araçtan 7 düştü
A2 8 araçtan 6 düştü
A3 14 araçtan 8 düştü
A4 8 araçtan 6 düştü
Ay 4 taneden 2 düştü
B3 8 araçtan 5 düştü
B6 4 den 3 düştü
B8 7 araçtan 6 düştü
Ce2 9 aractan 6 düştü
E1 6 araçtan 4 düştü
E7 aynu
E8 9 taneden 7 düştü
E9 4 den 3 düştü
E10 aynı
Fe1 aynı
F2 6 taneden 3 düştü
F7 aynu
G1 aynı
H2 aynı
Z2 7 araçtan 5 düştü
Z7 aynı
Z5 9 araçtan 7 düştü
Sorsan bunlar hazır der araçlar neden eksik hala yeni hat D3 hattı var başka hat yok yatan araç sayısı arzali.aractandan 98 rağmen hala yatan sayısı fazla
Yalandan sorunlar çözülüyor diyor E1 de bugün minibüsler torpilli amirler ve hdpnin adamları sayenizde 72 ihlal seferi var inanmayan ulaşım daire başkanlığı gelsin gözüne gözüne gösterin
Allah sabır versin bize ulaşımda

DBB 2024-2025 eğitim yılı için hazır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yarın başlayacak 2024-2025 eğitim-öğretim döneminde kentte ulaşım alanında olumsuzlukların önüne geçmek için kapsamlı tedbirler aldı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Zabıta daire başkanlıkları, şehir genelindeki olumsuzlukları önlemek, öğrenciler ve yurttaşların güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamak için çeşitli önlemler uygulayacak.

Öğrencilerin güvenliği için okulların önünde bulunan yaya geçitlerindeki kasis, çizgi, trafik uyarı yazıları ve levhaları yenileyen Ulaşım Daire Başkanlığı, okulların başlamasıyla yaşanacak trafik yoğunluğunu azaltmak için oluşturduğu ekiple kentteki tüm sinyalizasyon sistemini elden geçirdi. Daire başkanlığı, toplu taşıma araçlarında yaşanacak yoğunluğu en aza indirmek ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ek seferler düzenleyecek.

Zabıta ekipleri sahada olacak

Zabıta Daire Başkanlığı ise öğrencilerin güvenliğini sağlamak için okul önlerinde önlem alacak. Okul önlerinde ve kent genelinde servis yönetmeliğine uygun denetimler gerçekleştirecek olan zabıta ekipleri, okul servislerinin güvenlik standartlarına uyumunu kontrol edecek. Ekipler, ayrıca servis araçlarının gerekli izin ve belgelerini inceleyecek.

‘Zabıta ve Ulaşım daire başkanlıkları önlemler aldı’

Yapılan hazırlıklara ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Reşat Bakan, 2024-2025 eğitim yılına başlayacak öğrencilere başarılar diledi.

Bakan, eğitim dönemi boyunca öğrencilerin herhangi bir sorunla karşılaşmaması için zabıta ve ulaşım daire başkanlıkları olarak önlemler aldıklarını söyledi.

‘Sorunlara yerinde çözüm bulunacak’

Daire başkanları başta olmak üzere, şube müdürleri ve amirlerin sürekli sahada olacağını belirten Bakan, şöyle konuştu: “Her türlü ihtiyacı yerinde tespit edecek ve çözüm bulacaklardır. Herkes sorumluluğun bilincinde olacak ve yerinde çözüm bulacaktır. Gerek trafik sinyalizasyon sisteminde oluşabilecek problemler gerek güzergahlarda oluşacak eksikliklerden kaynaklı problemler, ilave güzergahlarla çözülecek.”

‘Sorunlar ALO 153’e bildirilsin’

Servis araçları için zabıta ekiplerinin sürekli sahada olacağını kaydeden Bakan, öğrencilerin sorun yaşamaması için gerekli sorumlulukla hareket edeceklerini aktardı. Bakan, yurttaşların yaşayacakları olumsuz durumları ALO 153 hattına bildirmelerini istedi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Yeni hat açıyorsan diğer hatlardan neden araç azaltıyorsun işte bu tam bir ahmaklık. Yani bir yeri yaparken bir yeri bozuyorlar, kaş yapıyım derken göz çıkarıyorlar.

Son düzenleme:
Bir küçük anım anlatmak istiyorum sizlere Diyarbakır da hat diyorum 2012 den sonra 12 senedir belediye başkanı Fırat anlı ve Gülten Kışanak Adnan Selçuk Mızraklı hat yok hat yok diye diye rahatsız ede ede adamları onlar benden ben onlardan sıkıldık yani birrek ulaşım geçmişte babası olarak gördüğüm Osman Baydemir hariç adam dönemdeki haltari yazmaya kalsam bitmez denemediği ara güzergah hariç olmayan yok o dönemki hatları yazsam bana hak verirsiniz 82 araçla 100 özel halk otobüsleri ile yapmadığı yok o döneme göre
A1 a2 A3 A4 a4p A5 A6 A7 A8 B1 B2 b3 b4 b5 B6 b7 C1 C2 C3 C4 C5 C6 c7 c8 c9 c10 c12 d1.d2 D3 d4 d5 E1 e2 E3 e4 E5 e6 e7 E8 e9 e10 e11 ce1 F1 f2 f3 f4 f5 f6 g1 G2 g3 H1 H2 h3 h4 h5 h6 y1 y2 o1 O2 p1 p2 kr1 c2k S1 Z1…z2 ben yazmaya kalsam 10 sene içinde açıp yolcu bulmadığı için kapanan onlarca hattı birde küçük degisiklere aynı hattın denemesi yaptığını yaz yaz bitiremem 10 sene içinde çıkardığı hatlar 1 araç belki 4 araç en fazla belediye ait araçlarda özel ise 8 geçmeyen hatlar vardı

Anım birileri beni arayıp neden mesele burda böyle hatlar açılmıyor diyor benim elinde yetki yok Osman Baydemir ulaşımda olsa adam ulaşımdaki adamlar hat çıkarmak için herşeyi yapardı sonradan gelip bir şeye yaramayan başkanlar sözde milletle iç içe görüntü veren ama birşey yapamayan kişiler bugün yönetimde torpil en yüksek olduğu yer ulaşım daire başkanlığı bugün Diyarbakır da yandaşı için araç veriyorlar adamlar bana inanmayan bir gün bazı noktalar gosterilirim gidip bakabilir yerinde teşhis edebilir
Bugün Diyarbakır da adan gibi yönetim olsa huzur EVLER en basit araçla hizmet ederdi
D 1 lazım adamlara adam gibi çalışan ama belediyenin hizmetle alakası yok
D1 d2 D3 d4 d5 geçmişte vardi açılıp kapandı niye kapandı araç yetersiz ve az kişi tercih etti saat tek araç olduğu için kimse tek aracı beklemedi
D 1 lazım mesele küçük degismis olması bugün
Huzur evlerine ne lazım eğri oturup doğru hatlari söyleyelim geleceği göre hazirlandi bu liste
DZ1 OGLAKLİ Ahmet Kaya cadesi Zana otogar HESKİF gökkuşağı araç muayene newroz zümrüt mezarlık iskan evleri Medine bulvarı cezaevi migros park orman tesisler ninova seyran tepe Genesis cami köşesi huzur
DA1 500 evler prof Necmettin Erbakan caddesi stadyum yeni şehir hastanesi nazım hikmet lunapark gaziler çeşme ceylan AVM yeni hal.kavsagi orkoy Tedaş kantar migros park orman tesisler ninova seyran tepe Genesis cami köşesi huzur
D2 Dağkapı VİLAYET OFİS K YOLU BAYİNDİRLİK BAYRAMOGLU TESİSLER park orman tesisler ninova seyran tepe Genesis cami köşesi huzur
D3 Mardin kapı bbasi melik Ahmet eski hal sümer park istasyon Ayhan durağı ofis koşu yolu bayram oğlu bayındırlık tesisler park orman tesisler ninova seyran tepe Genesis cami köşesi huzur
DM1 ziirat üniversite Dağkapı direk Elazığ yolu seyran tepe Genesis cami köşesi ninova huzr evleri go kavşağı Diclekent metropol tekel sosyal konutlar Wilson AVM maliye konutları araştırma hastanesi memur-sen TOKİ 635 TOKİ
sadece bunlar ile kısa sürede eksik yanları tamamlama olur 4 hat lazım sadece uzun vadede ise yarar huzur evleri için fazlası yazmıyorum ne eksik ne fazla ihtiyacı var

Son düzenleme:
  • Beğen
Diyarbakır da kullanılan üç farklı tip otobüs kartları
indir (1)

Dicle-Vadisi-Projesi

Dicle-Vadisi-Projesi-back

20240911_062555

Bir çeşit daha var ben onu bir türlü bulamadım çok şık görmeye başladım

Bu kartlarda ufak bir hile var ilk gelen kartlar uzun ömürlü diğer kartlar ise eğer uzun süre kullanan olursa güncellemek zorunda kalacak kayyum zamanda çıkan kartlar kullanım süreleri var ilk Osman Baydemir dönemde çıkan kartlarda 100 sene boyunca kullanım ömrü var

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Meksika ve Tam35
DBB Meclisinden gazeteciler için toplu ulaşım kararı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclisi, gazetecilerin haber takibi yaparken toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmasına yönelik önergeyi oy birliğiyle kabul ederek, basın meslek örgütleriyle protokol yapılması için Eş Başkanlara yetki verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısının üçüncü oturumunu Eş Başkan Doğan Hatun başkanlığında gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonundaki toplantıya, meclis üyeleri katıldı.

Mecliste kentte görev yapan gazetecilere ilişkin gündem maddesi değerlendirildi. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığının, Diyarbakır il sınırları içinde ulusal ve yerel basında çalışan gazetecilerin haber takibini rahatça yapabilmeleri amacıyla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanmaları ve bu konuda ilgili basın meslek örgütleriyle protokol yapılması için Eş Başkanlara yetki verilmesine ilişkin önerge oylamaya sunuldu.

Meclis, gazetecilere ulaşım kolaylığı sağlayacak önergeyi oy birliği ile kabul etti.
cb902f04c24edfeda28da9d76332284b_XL

• Beğen
Geçen ay belediye de
Otokar TERRITO U
images (31)

Belediye de kabul edilmemiş ilçe araclari için
74 ve 78 kişilik araçlar belediye de bazı işi bilmeyen müdürler tarafından istenmemiş
Otokar kent u

images (30)

images (28)

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ilçelerde bu tür araçlar olsa daha iyi olmaz mi

Şuan bildiniz gibi BMC procity tr araçlar var mavi veya sarı renkli
Joker araç olarak bir tanede Man Lions City var sarı araç bunların dışındaki joker
İlçelerde sağlam olmayan az koltuklu BMC kullanıyor

Screenshot_2024-09-12-07-35-15-163-edit_com.microsoft.office.officehubrow

Screenshot_2024-09-12-07-33-48-657-edit_com.microsoft.office.officehubrow

Screenshot_2024-09-12-07-32-54-144-edit_com.microsoft.office.officehubrow

Screenshot_2024-09-12-07-32-40-845-edit_com.microsoft.office.officehubrow

Bugüne kadar küçük araçları inceledik Diyarbakır en uygun araçlar bizce

citimark_galeri_2_b

isuzu_galeri_citimark1

isuzu_galeri_citimark2(2)

Bu araç keşke özel sipariş ile alınmış olsa 9 metrelik alında en uygun araç 10 12 sene idare edecek kadar sağlam ama üretilmiyor
images (35)

images (34)

images (33)

Bir diğer uygun araçlar bunlar
Bugün güzergah sayısı artmış olsa 18 metrelik Diyarbakır için gerek yok diye düşünüyoruz neden mi hat yok araç sayisu fazla minibüs olarak belediye aracı fazla kullanamıyor özel halk otobüsleri arti var sadece yeni hatlara ara güzergahlar ihtiyacımız var birde ilçe değen araçlara
images (37)

images (36)

Çok sayıda hat lazım 12 metrelik bazilarin Otokar Isuzu Man ile uygun olan araçla.degismesi şart Man da 12 metrelik CNG olarak ve dizel olarak
images (39)

images (38)

images (40)

Son düzenleme:
Az önce duyduğuma göre Man marka otobüs bir kaç tane Diyarbakır Urfa yolunda Man servisine gidiyormuş mavi renkli eğer doğru ise Diyarbakır da olan birileri Man Urfa yolunda Man servisine bakabilir mi acaba ??

images (43)

Dizel olduğunu mavi olduğu söylediler acaba doğru bir bilgi mi ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: QORTENIT_tv
Benim bildiğim bişey var bu Diyarbakır büyükşehir belediye si hiç bir işe yaramaz Malatya bakın metrobüs tibi var

Diyarbakır da meslela Diyarbakır Çermik Dicle Kocaköy Lice Hazro Çüngüş eğil hanı Kulp Çüngüş son Arabası 5 akşam 5 de bunun hakkı 7 de bitmesi lazım. ayrıca Diyarbakır içi belediye ulaşım akşam 8 de bitiyor akşam 11 de bitmesi lazım belediye otobüsü belediye sadece özel otobüs lere çalışıyor lar ve minibüslere çalışıyor lar

İlçeler kendi yaparken daha geç seferleri bitiyordu keşke kendi belediyeleri yapsa da en azından saatleri daha iyi ayarlar büyük şehir yasası saçmalığı var bu yüzden gereksiz işlerde belediye yapıyor
Büyük şehir yasayında asıl olması gereken ilçelere yardım yapması ilçeler ek bütçe ile bu işi yapilmasi lazım

Son düzenleme:
Bana kalsa en ideal araç çift katlı Kobra veya Akia’dır. Hem 72 koltuklu olması hem de ulaşımı çok daha keyifli hale getirmesi büyük avantaj. İşletme maliyeti de de satınalma maliyeti körüklüye göre daha düşük olur

Diyarbakır büyükşehir belediyesine çift katlı gitmez şoförler o kadar kaliteli şoförler yok körüklü otobüsleri kullanmaktan acizler 12 metrelik sağa sola sürtüyorlar ilçedeki şoförler kaliteli şoförler yetileri yok

Son düzenleme:
Belediye göre araç sayıları.guncellendi dediğime bakmayın biz guncelledik

Plaka plaka yazacam belediye kurumsal olmadığı için belediye plakaları saklıyor siz adam olsanız neyi saklıyorsunuz ki belediyecilik 2008 deki 2022 kadar listeler saklanmadi bir tane işe yaramaz adam ulaşım başına gelip saklamaya başladı temel diye biri geleneği sürdürmeye başladı
A1/8 tane (08)
A2/8 tane (16)
A3/10 tane (26)
A4/6 tane (32)
Ay/6 tane (38)
Az/10 tane(48)
B3/8 tane (56)
B6/4 tane (60)
B8/6 tane(66)
Bs1/1 tane (67)
Bt2/1 tane (68)
Ce2/8 tane (76)