Dodurga ve Alacaatlı Mahalleleri

SaySev

Aktif Üye
Herkese merhaba;

Dodurga ve Alacaatlı (Çankaya/ANKARA) mahalleleri ile ilgili sorunları, son gelişmeleri, önerileri daha önceki forumda kullandığımız bu bölümden paylaşmaya devam edebiliriz.

Kurallara uygun, seviyeli bir sohbet diliyorum herkese.

Herkese hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar tekrardan forum sitesi…

Burdan Dodurga için yorumları takip etmek bizim gibi yatırımcılar için güzel bir durumdu tekrardan gelişmeleri okumak iyi olacak diye düşünüyorum…

Dodurga için farklı gelişmeler varmı siz yatırımcı arkadaşlar paylaşırsanız sevinirim…

Arkadaslar merhaba, dodurga ve alacaatli otoban ici yeni imarin, 50lik bulvar ile ilgili calismalari ne durumdadir. Yol acma calismalir devam ediyor mu? Bunun hizlandirilmasi icin ne yapabiliriz?

Danistayin olumlu dava sonuclarina nasil ulasabiliriz. Bilen var mi? Pdf halinde karar metnine ihtiyacimiz var?

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Ramiz
Danistayin olumlu dava sonuclarina nasil ulasabiliriz. Bilen var mi? Pdf halinde karar metnine ihtiyacimiz var?
Bölgede faaliyet gösteren emlakçılarda görmüş olduğum 2 adet Danıştay karar var. Ancak maalesef pdf lerini alamadım.

Esas ve karar nolarını not etmiştim. Aşağıda yazdım. Temin edebilmeniz durumunda burada da paylaşırsanız bizlerde seviniriz.

Danıştay 6. Daire
Esas:2021/6940
Karar:2023/10054

ve

Danıştay 6. Daire
Esas:2021/3739
Karar:2023/10057

Son düzenleme:
Projelerin duyurulması çok güzel bir haber ancak yetkili kurumların yol çalışması ve altyapı için çalışmaları tamamlanmadı diye biliyorum. Şirketlerin projelerini duyurmasından yola çıkarak, yakın zamanda güzel gelişmeler olacaktır diye düşünüyorum.

Dodurga ile ilgili bir Telegram hesabı açıldığını duymuştum. Bilgisi olan varsa burada paylaşabilir mi?
Evet varmış öyle bir hesap. O bölgede emlakçılık yapan birisi tarafından açılmış. Sırf bu yüzden telegram yükledim. Ama hesabı bulamadım. Sonrasında hesabın gizli olduğunu öğrendim. Hesabı oluşturan emlakçı ile iletişime geçince gruba dahil ediyormuş. Ancak kendisini bulamadım.

Hatta aşağıdaki sayfada birisi paylaşmış

Son düzenleme:
Screenshot_20240314_182819_Instagram

Screenshot_20240314_182816_Instagram

Screenshot_20240314_182809_Instagram

Screenshot_20240314_182806_Instagram

Screenshot_20240314_182803_Instagram

Screenshot_20240314_182800_Instagram

Screenshot_20240314_182757_Instagram

Screenshot_20240314_182754_Instagram

Screenshot_20240314_182750_Instagram

Merhabalar, kararı nasil yorumluyoruz? Değerledirebilirsiniz artik.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240314_182813_Instagram.jpg
    Screenshot_20240314_182813_Instagram.jpg
    186 KB · Görüntüleme: 3
Plan notlarında yer alan genel hükümler 9. madde ve özel hükümler 2. maddenin uygun olmadığı yani özetle kademeli emsalin uygun olmadığı belirtilmiş.

İlgili maddeler şu şekilde

notlar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Merhabalar, mahkeme kararı atılmış. Bu karar bir süre daha bekleyeceğimizin göstergesi midir ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Arkadaslar, Çankaya Belediyesinden aldiğim bilgi, Mahkeme kararlarıyla(Danıştay ve Bölge İdare Mahkemelerinin) Plan notlarındaki kademeli emsali iptal ettiklerini, emsalin şuanda 0.50 olarak gözüktüğünü ögrendim. Üstüne basa basa tekrar tekrar sordum. Emsal 10.000 m2 üzerindeki yerlerde, 1.75 veya 2.00 olma durumu vardı. O halen devam ediyor diye bilgi aliyorum dedim.

Kesinlikle iptal edildi. Plan notlarindaki 2. ve 9. Maddeler diye soyledi. İsterseniz yazili dilekce ile basvurun resmi yazi ile size cevap verelim dediler.

• Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar