Güncel Depremler Bilgi

Elazığ’da 4.4 büyüklüğünde deprem!​

SON DAKİKA... Elazığ’da 4.4 büyüklüğünde deprem oldu.​

GİRİŞ 15.10.2024 00:13GÜNCELLEME 15.10.2024 00:16GÜNCEL

D45472D4-BAD0-4409-B124-05D31733F536.jpeg

Kaynak: Haber7

• Üzgün
Tepkiler: Tam35 ve Meksika

Sivas'ta 4 büyüklüğünde deprem​

Sivas'ın Gürün ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.​

15.10.2024-Ankara/Sivas
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 14.17'de merkez üssü Gürün olan 4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.
EB6E034B-8737-4D60-AAEF-3BAD0E4ED5B7.jpeg

Anadolu Ajansı

• Üzgün
Tepkiler: Tam35

Sivas'ta 4,7 büyüklüğünde deprem​

Sivas'ta saat 11.29'da, 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.​

17.10.2024-Ankara
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 11.29'da, merkez üssü Sivas'ın merkez ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depreme ilişkin açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya şu ifadelere yer verdi:

Sivas'ta 4.7 ve on dakika arayla 4.1 büyüklüğünde meydana gelen depremlerde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına derhal başladı. İlk belirlemelere göre herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.
855CF6D8-566D-4FA8-B300-E7D54723A309.jpeg

Anadolu Ajansı— Haber7

• Üzgün
Tepkiler: Tam35

Sivas'ta 4,7 büyüklüğünde deprem​

Sivas'ta saat 11.29'da, 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.​

17.10.2024-Ankara
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 11.29'da, merkez üssü Sivas'ın merkez ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depreme ilişkin açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya şu ifadelere yer verdi:

Sivas'ta 4.7 ve on dakika arayla 4.1 büyüklüğünde meydana gelen depremlerde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına derhal başladı. İlk belirlemelere göre herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.
Ekli dosyayı görüntüle 55804

Anadolu Ajansı— Haber7
Malatya'dan sonra sivası tetikledi demek bakalım birdahaki deprem nerede olacak?

Yıllardır suskun bir pay. 70 yılda bir büyük yıkıma yol açan bir fay hattı.
1951 Çankırı Depremi, merkezi Çankırı'nın Kurşunlu ilçesi olan 6,9 büyüklüğünde bir depremdi. 73 yıl oldu.
Çankırı depremini Yedisu depremi ile birlikte 2 yıl içinde bekliyorum.

Yedisu : 7.2 - 7.5
Çankırı : 7.0 - 7.2
Malatya : 6.5

Bunlar maalesef en yakın zamanda kırılma yaşayacak fay hatlarına sahip.

Marmara depremi büyük ihtimalle Tekirdağ açıklarında 6.8 - 7.0 arasında yaşanacak.

• Beğen
Tepkiler: Emr2134_TR
Yıllardır suskun bir pay. 70 yılda bir büyük yıkıma yol açan bir fay hattı.
1951 Çankırı Depremi, merkezi Çankırı'nın Kurşunlu ilçesi olan 6,9 büyüklüğünde bir depremdi. 73 yıl oldu.
Çankırı depremini Yedisu depremi ile birlikte 2 yıl içinde bekliyorum.
Keşke Deprem olunca anında bildirim gönderen uygulama olsa. telefon deprem uyarısı gonderdi malatya depreminden birkaç saniye önce siren çalmaya başladı telefonumda bende sireni duymadan oyun bildirimi sanıp güç tuşuna basmıştım kapanmıştı ne olduysa ondan sonra oldu.
(Rasathane Baya geç bildirim gönderdi)

Çankırı Depremi başkent Ankara'yı etkileyecek büyüklüğe sahip olacaktır.
Çubuk, Akyurt ve Kalecik başta olmak üzere birçok ilçe etkilenir. Kastamonu yine aynı şekilde etkilenir. Çankırı'nın kuzey tarafında olursa Ilgaz dağı sönümleme ile depremin etki alanını azaltabilir.

Konu görüntüleyen kullanıcılar