İETT Hatlarında Yaşanan İlave, Güzergah Değişikliği ve İptal Haberleri

Ya yeter artık be kardeşim! Rahat bırakın şu Beykoz’u! İstanbul’un bir ucunda bir etkinlik olsa bile ucu Beykoz’a batıyor. Hayır zaten İETT’nin ve İstanbul’un ulaşımda en önemsenmeyen ilçesi, birde üstüne üstlük bütün etkinlikleri buraya veriyorlar ki ulaşım aksasın. Neredeyse 2 haftada bir etkinlik. Yok bisiklet yarışı yok bilmem ne! Hakkımı helal etmiyorum!

300B hattı artık hafta içi pik değildir. 3 adet yeni sefer eklenmiştir. Yeni seferler kalın harflerle yazılmıştır.

X işaretli saat Silivri Otogar - Büyükçavuşlu arası hizmet verir. Tek biletlidir.
İş GünleriCumartesiPazar
06:15 X06:2006:20
09:2015:5015:50
15:50
20:00
İş GünleriCumartesiPazar
07:0008:0008:00
11:3017:4517:45
18:00
Ve nihayet 300B’nin 06:15 seferi tek bilet olmuştur.

300’ün türevleri Silivri’ye kısalacak gibi. 300B’den başladık yavaş yavaş.

303A ise kapatılıp seferleri 300’e verilmeli.

hatlar tek biletli olsa 303A dediğiniz gibi 300 koduyla TÜYAP’a dek hizmet verse gerçekten Silivri’ye daha iyi hizmet olur. Otobüs seferleri daha da sıklaşır. Silivri kırsal otobüs hatları da Silivri’ye dek kısaltılırsa onlar da sık sefer yapar bence güzel olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Tam35
Hem 89K hemde 98AB hattına İ işaretli İNÖNÜ MAHALLESİ - KARTALTEPE deparı eklenmiş. Anlaşılan inönü mahallesine torpiller geçilmeye devam ediliyor. İett yüzüne inönü mahallesinden nefret etmeye başladım 😡

şuan tekrardan açılan 36L hattında yolculuk yapıyorum. Hayatımda ilk defa bi otobüse binerken güleryüzlü insan görüyorum tabelayı gören eski sevgilisine kavuşmuş gibi musmutlu biniyor otobüse. ah keşke beşiktaşa kadar uzasa eskisi gibi bi de seferlerini artırsalar…

Son düzenleme:
Ben de bugün MK53’te çalışan O1287 ile yolculuk yaptım. Tahmin ettiğim gibi yolcu sayısı çok azdı, uzun süre boyunca tek hanelerde kaldı. En fazla insanın olduğu zaman bile 15 kişi yoktu. Yakında bu hattın kapatılacağını düşünüyorum.

Bir de farkında olmadan otobüs garajına girdim. 😂 Araçtan indikten sonra yaptığım ilk şey hemen oradan uzaklaşmak oldu.

4.Levent metro da mı bitiyor hattın tanımında yazdığı gibi ? Ben o “ geliştiremedikleri ” uygulamadan baktığım için beşiktaşa çalışıyor sanmıştım . Bende deneyecektim fakat otobüse yetişemedim 🥲

Ayrıca ; doluluk durumu nasıldı ? Eskisi gibi paket gidiyormuydu ?

Son düzenleme:
Mk53 ün dolu zamanı yok gibi birşey , aynı bölgede çalışan saçma birkaç hat daha var . Aslında bir sürü vardır da , buraya 30 dakika boyunca mesaj yazacak sabır yok . 🙂

36A → dünyanın en gereksiz hattı . Sırf cebeci köyü deparı var diye çalışmıyorsa , bende bir şey bilmiyorum . Yani affedersiniz azıcık arkanızı kaldırıpta ya cebeciden aşağı yürüyün 36V yi kullanın . Ya da 10 dakika filan yukarı yürü 38B ye bin . Sadece gelirken dolu olan saçma bir hat .

36M → gereksizlikten çok , kullanan insan yok . Haftaiçi 4 seferi var kim niye binsin seyrek hatta .

36CB , 38H , ( belki 36S ) → Habipler , Arnavutköy bölgesi torpilli . Bu hatlara yorum yok saat 7-8 ve 14-15 arası sadece öğrenicinin kullandığı hatlar . Bu saatler harici 1 insan evladı bu hatları kullanmıyor .MK53 den bile boş hatlar .

36C → Ne kadar merkez Arnavutköye çok araç çalışmasa da , Bu hat dünyanın en saçma hattı . Arnavutköye Cebeci tarafından 10-20 küsür hat çalışıyor zaten . Ne gerek var ?

Bir de MK51 vardı. 98G’nin Üçyüzlü’ye kadar kırpılmış haliydi. 1 yıl kadar çalıştığını hatırlıyorum.

79KT ve 336G ise güzel yolcu topluyorlar, uzun süre (belki de hiç) kapanmazlar.

33M’nin Bayrampaşa’ya girmeyen hali olan 33TM bence gereksiz. Zaten 1 aracı var, 33M-1 olarak çalıştırılabilir.

Son düzenleme:
33E, 92K da bence gereksiz. Çok az seferi var. Zaten seferleri hep sabah. 98K kapatılmasaydı ama 92K kapatılmalı. 98K’nin yolcusu fazlaydı. Metro ile aynı güzergah olduğundan dolayı kapandı. Lakin 98K hattı 98D gibi indirimliydi.

Bir başka sorun şu: Tepekent/Tepecik’teki depar seferlerin normal sefer olması gerekliliği.

HT48 hattından Arel Üniversitesi kaldırılmalı. Bu hat artık Tepecik’ten başlıyor. Bütün seferlerinde 12:34 A yazıyor.

Aynı şey 401T için de geçerli. Çoğu seferinde 12:34 H yazıyor. Bunu kaldırmalılar. Onun yerine depar olmayan hattı depar yapın. Depar H seferlerini normal yapın.

33E’ye verilen araç bence gün içinde 33’te de çalışıyor. Bugünkü aracı K1131 ve 20.10 seferi tanımlanmış ama bu muhtemelen 33’ün seferi.

Hat siteye göre "Çifte Dutlar"dan kalkıyor ve 33Y ile aynı güzergahı izliyor.

Sadece sabah çalışan bir de 94 var, tam olarak neye yaradığını bilemiyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Tam35
Güncel Bazı Bilgiler…
Bu Hafta PazargünüTopkapı Garajı Açıktı.
92C’den Haftasonu öho çıkmış olup hat haftasonu tek araca düşürüldü.
92C’den çıkan öho 72T’ye servise gidiyor.
33B’ye Eminönünden 23.30 Deprem Parkından 22.00 seferi konuldu.
85T haftasonu tamamen Kağıthane Garajına geçti.
33Y den çıkan 1 adet araç 92M’ye 92M den çıkan 1 adet iett 33Y’ye geçti
Önümüzdeki Hafta
131B-131Ü-131 gibi ümraniye kalkışlı sultanbeyli hatları kapatılacak.
Geçen Çarşamba olması lazım yada perşembe 18K da 1 adet çift katlı öho D-042 vardı

Son düzenleme:
33Y den çıkan 1 adet araç 92M’ye 92M den çıkan 1 adet iett 33Y’ye geçti
Bana da İETT seferleri biraz arttı gibi gelmişti ama özellikle sabah seferleri hâlâ çok yetersiz. Mutlaka 1 araç eklenmesi lazım. (ÖHO veya İETT)

Bugün K1185 gün boyu çalıştı. 92M ise Kağıthane’ye bağlı değil. Yarın her şey belli olur.

Sultangazi bir çılgınlık yapıp bu hatta da baksa keşke, hepi topu 1 araç 😅

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar