İETT Hatlarında Yaşanan İlave, Güzergah Değişikliği ve İptal Haberleri

Araç israfı tamamen. Beykoz’da 25 30 dk durakta otobüs bekliyoruz gelmiyor. Sefer arttırın diyoruz elimizde araç yok diyorlar. Uyduruk uyduruk gereksiz hatlar açarsan böyle olur.

• Beğen
Tepkiler: Yasin190754
İETT neden insanların istemediği ne varsa yapıyor ben anlamıyorum arkadaş çoğu önemli hatta otobüs yetmiyor elindeki otobüsleri gereksiz hatlar açıp oraya veriyor onu geçtim otobüs yetmiyor ama başka ülkelere hibe edebilecek güce sahip garaj transferi lazım yapmıyor yıllar oldu yapmayalı daha bir sürü şey var.

Bakin ben orada oturan biri olarak söylüyorum ki
Alibeyköyu bir çok ana artere bağlantı merkezi yapmaya çalışıyorlar zaten olacak birşey söyleyeyim muhtemelen olmaz inşallah savaş petrolün arabaları buraya endekslendi bu durum çok problem Beykoz un eksiği elbet olabilir ama ama şöyle diyeyim çok ters yerlerden Alibeyköy e tek araba ulaşım geliyor bu o tarafın insanları için en azindan iyi öyle düşünüyorum

Nasıl oldu bilmiyorum ama 98Y’nin seferleri çok kötüleşti. Alibeyköy denen yerden fırsat kalırsa bu hattı da HT11 gibi iyileştirecekler. (İNŞALLAH!!!)

22.00-23.00 arasında sadece 1 tane 98Y çalışırken torpilli alibeyköy hattı 3-4 kere geçiyor. Binen 10 kişi anca var. Bu adaletsizlik canımı sıkıyor. İnsan yerine konmadığımızı düşünüyorum. O bölgeden bizi tiksindirdiler artık.

Son düzenleme:
Kafamda harika bir fikir var. İstanbul’daki her otobüs hattı, son durağı nerede olursa olsun, en son Alibeyköy’de bitirmeli seferlerini. İstanbul’daki bütün İETT garajları kapatılıp, Alibeyköy’de devasa bir garaj açılıp otobüsler buraya yığılmalı.

İstanbul’umuz için bir tane de hat önerim var. Bu otobüs hattı İstanbul’un adeta kanayan yarası
-500AL Tuzla Şifa Mahallesi-Alibeyköy
-10 biletli
-Sadece körüklü ve çift katlı otobüsler hizmet verir
-Esenler ve Dudullu’da mola
-Çay, kahve ve kek servisi, Alibeyköy yöresel lezzetleri servisi
-5 dakikada bir sefer

Kıyak geçilen bir bölgeden doğal olarak daha düşük ücret alınır diye düşündüm. Bunu da yaparlar.

Acayip can sıkan durum. Adaletin yerini bulmasını beklemekten başka yapacağımız bir şey yok ne yazık ki.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Savaş Petrolün arabaları çok büyük sıkıntı ya çalıştığı hatlarda günde kaç kere sefer iptali oluyor klima sorununa çözüm bulan İETT’nin bakımsız araçlar için de çözüm bulması lazım. Ya komple yenilenmeli ya da bakımı yapılmalı. O bölgenin en temiz arabaları B-1904 ve B-1821.

Şaka maka ama gerçekten çok kötü bir durum . Ya düşünsenize , 7 farklı hat açılıyor 30 dakikada bir çalışsa bu hatlar , en az 4 araç demek hat başına . 28 otobüs ( en az ) bu hatlarda booş booş dolaşacak . 28 otobüsle , 2 tane sağlam , adam gibi hat çıkarılır be 🤬

Bazı hatlar istisna tabi belki daha az araç çalışabilir , ancak sonucu değiştirmez

Son düzenleme:
“da” bağlacını ayrı yazmayı bilmeyen bir “cahil” de belediye içine alınıyor. Geçenlerde bisiklet duyurusunda rastladım bu rezilliğe. İnsan dikkat etmez mi Türkçeyi doğru kullanmaya? Hele bir kurumsan?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Semih

TM2 Hattı Güzergah Değişikliği​

Değerli yolcularımızın dikkatine;

Hizmet kalitesini arttırmak ve hattın daha verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla 15 Haziran 2024 tarihi itibarıyla TM2 hattımızın güzergahında değişikliğe gidilecektir. Bu doğrultuda hattımız belirlenen tarihten itibaren; Seyrantepe Hamidiye Eftal Hastanesi-İstanbul Atlas Üniversitesi Hamidiye Mah.-Kuşkonmaz-Girne Cad.-Akom-Nurtepe-Güzeltepe 2- Çobançeşme-Alibeyköy Metro güzergahında hizmet verecektir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Kaynak: İETT

• Beğen
Geçen hafta İETT Eyüpsultan ilçesinde ilçe buluşmalarına başlanmıştı. Bununda etkileri olabilir.
Bugün Sancaktepe ilçesinde yapılmış. Diğer ilçelerde de yapacaklar. En iyisi ilçe belediyelerine yazmak. Bizleri dikkate almıyolar sanırım. İlçe başkanlarını devreye sokmak lazım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Beykoz Belediye Başkanı Sn. Alaattin Köseler umarım Beykoz için İETT’den yeni hat talebi, garaj talebi ve körüklü otobüs talebinde bulunur. Bunun yanında sayfadan bağımsız Metro’da gelmeli artık. Bunları söylemeli, çok zorluk çekiyoruz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sezgin_ist

Konu görüntüleyen kullanıcılar