Istanbul’da İETT Tarafından Kullanılan Biletlendirme Sistemleri

Ersin

Paylaşımcı Üye
IMG_0420

1995 yılında çıkan ve hala çoğu kişinin istanbulkart yerine onun ismini söylediği Akbil
Hangimizin onunla anısı yokki kimisi yetersiz bakiye dedi kimisi anahtarlığında taşıdı kimiside kaybetti

Moderatör tarafında düzenlendi:
IMG_0423

IMG_0424

Ve 2000lerin başı önce mavi kart sonra ise öğrenci kartı geldi aslında istanbulkarta hazırlıktı bunlar

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
IMG_0425

2009lu yıllara geldiğimizde sadece normal bir kart olarak değil çoğu yerde geçen bir kart yapılıverdi

IMG_0426

Tabi İstanbul kart yine değişti fakat bu seferki banka kartı gibi markette sinemada heryerde geçen bir kartı

IMG_0427

Ve son yenilik olarak dijital İstanbul kart çıktı telefonla ar okutarak Akbil basabiliyoruz artık fakat değişimi derseniz değmedi herşeyin ayrı bir tadı var tamam şimdi yetersiz bakiye olduğu zamanhemen karta para atmak kolay ama eski Akbil’i anahtarlıkla çıkarırken anahtarları düşürmek milletten Akbil isterken utanmak biletçiden bilet almak şöföre para verip geçmeye çalışmak ayrıdır acaba düşünüyorum Akbil’imi özledim çocukluğumu yoksa direkt bu zamanımı sevmiyorum

• Beğen
Tepkiler: Meksika
Bu fotoğrafların bazılarını iett arşiv kitabından aldım dileyen oradan bakabilirler yorumu olan yorum yaparsa çok mutlu olurum

• Beğen
Tepkiler: Meksika
İlk istanbulkartımı 2010 yılında almıştım. Okulda duyuru yapıldı. 5 TL ve fotoğrafınızı getirin. İsteyen herkese yeni paso basılacaktır dendi. Tabi o zaman istanbulkartı da geçtim, paso deniyordu.

• Beğen
Tepkiler: Ersin
Bende ilk Akbil çıkarmıştım 2009 da baya güzeldi anahtarlığa filan asıyordum ama baya bir samimi olmuştum hatırlıyorum o zamanlar Akbil getirene İstanbul kart veriyorlardı babam evdeki tüm normal Akbil’leri oraya götürüp İstanbul kartı almış bi benimki kalmış ben en son ana kadar Akbil kullanmıştım ama hala Akbil daha iyi olduğu kanısındayım 40 kuruşa Bostancı’ya gitmenin keyfi başkaydı 16 k ve eski Akia otobüsler

Konu görüntüleyen kullanıcılar