Körfez Arsa Piyasası

Sevindikli gişelerine yük araçlar yönlendirileceklerse muhtemelen oralar tır parkları, ve depolama alanları da olacak. Buda beraberinde ticari sahaları getirir. Umarım gelecekte bizim için hayırlı olur.

• Beğen
Tepkiler: Saver ve Tamer62
Saver iyi akşamlar en son ne zaman bölgeye gittiniz? Sipahiler şemsettin belen ile ilgili 150 bin nufuslu bir yerleşim yeri kurulmayı düşünüyorlar mış. İstanbul’da dikey mimardan yatay mimarıya geçiş için çalışmalar var mış öğrendiğim kadarıyla. Buda sevindikli gişe çevresine etkisi muhtemelen çok olur. İstanbulun kuzey tarafları ve kocaeli taraflarına doğru yayılma ihtimalı yüksek. Hayırlısı bir gelişme olursa lütfen paylaşın.

Haftada bir gidiyorum tarlam vardi zamaninda iyikide diyecegim bir konteyner koymustum sonrasi devlet hak verince elektrik suyunu aldim simdi etrafini parke tasi filan dosedim sagimiz solumuz doldu hatta havuzlu villalar bile yapiliyor ama resmyeti ne derece bilemiyorum konum olarak korfez ilimtepe cikisina baya yakiniz hatta cikisinda tir parki bile kuruluyor ozel mutesebbis biri tarafindan.

• Beğen
Tepkiler: Kaya1
Merhabalar, bende çoktandır kapanan sayfanın yerine mutlaka yeni bir sayfa gelir diye bekliyorum.
Sayfayi tekrar aktif hale getirenden allah Razi olsun.
Ben arsa yerine uzak oldugum icin maalesef fazla bilgi alamıyorum/veremiyorum.
Eger Sipahiler hakkında bilgisi olupta paylasan olursa çok mutlu olurum.
allah hepimizin yolunu açık etsin. Güzel günler gelecek insallah

Merhaba arkadaşlar. Karayakuplu köy sınırları içersinde henüz tarla vasfında %5 imarli bir yere baktım adam ilanda iki villa imar izni almış, projelerini de sayfada paylaşmış. Belediyede özel izin mi almış anlayamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Karayakuplu Martılar mevki. Bu bölgede fiyat artışı olmu mu? Birde o bölgeye doğal gaz hattı alt yapı çalışmaları yapılıyor muş. Edindiğim bilgi bu yönde. Bilgisi plan arkadaşlar lütfen bilgilendirebilir mi bizleri? Tşkler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Saver
İyi akşamlar tamer bey. Bir şehir kuruluyor diye yazmışsınız? Bu konuda bilgi varda paylaşır misiniz?
Bir de Belen’de imarda taks ve kaks ne veriyorlar. Bilgi için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Saver
Planlanan bölge toplam 15 milyon metrekare alana sahiptir. Bu alanın 5,5 milyonu konut alanı olarak belirlenmiş; Geri kalan 9,5 milyon metrekare alan sosyal donatı alanları, ticaret, okul, dini tesis ve yeşil alan olacaktır. Bu bölgede planlanan nüfus ise yaklaşık 55 bin kişi. Yeni bir ilçe büyüklüğünde yerleşim alanı olacak.ayrıca 1000m kare arsaya 2 adet 300 mkare villa çıkıyor.bildigim kadarıyla tavan arasiyla 450 mkare.ayrica Kalburcu belen ilimtepe ile bu nüfusun 150000 olması bekleniyor

Yrp meclise teklif vermis imar affindan magdur olanlar icin takip etmekte fayda var
biz vatandaslarada insallah faydasi dokunur lakin asil fayda siyasetcisi rantcisina muteahidine dokunur ama kilif vatandasa hizmet olur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Kaya bey belen imarini sormuşsunuz.pek bir bilgim yok ama.villa imarı 100 de 30 olur.koyici imarı 40 kimi yerlerde 75 diye biliyorum.ama en sağlıklı olan belediyeden öğrenilecek arsa bazlı imardır diye düşünüyorum.ayrıca Kocaeli kent rehberide bu bilgileri internet üzerinden veriyor.

• Beğen
Tamer bey benim yerim karayakuplu martılarda. Henüz %5 imarlı. Tarlama komşu yapılaşmalar var. Şebeke suyu, elektrik var, kadastro yolu daha önce genişlik 7 metrenidi yol güzergahındaki tarlalardan kesinti yapılarak kadastro yol genişliğini 10 metreye çıktı. Komşular yapı ruhsatı almışlar su elektrik aboneliklerini almışlar.
Ben 5000 nazım planını bekliyorum. 5000 binlik uygulamaya girerse Orayı ifraz edip 4 veya 5 villa yapmayı düşünüyorum. Benim tarlamın yola cephesi 92 metredir, iki tarafı ormana komşu doğu kuzey güney cephesi tamamen açıktır. Muhtemelen 2025 yılında yeni imar yapılır diye düşünüyorum. Tabi bilgi değil tahmindir benimki. O zaman m2 fiyatı 5 bin ile 7 bin olma olasılığı var. Şu an düşüktür. 2500 ile 3000 arasıdır. Hayırlısı bakalım. Belen Sipahiler Şemsettin köylerindeki gelişmeler sevindikli karayakupluyu da tetikler. Selamlar 🙏

• Beğen
Tepkiler: Tamer62
Screenshot_20240502-142001

• Beğen
Tepkiler: Idre ve Kaya1
Şemsettin civari tarladaki yapilara ceza geliyormus diye dyum aldim dogrulugu nedir bilgisi olan vsrmi benim bir konteynerim var elektr su kapi numarasi filan aldik acikcasi korkuyorum zaten asgari ucretle borc harc yaptik halen bitiremedim birde ustune bu gelirse rezil olurum yeminle…

Konu görüntüleyen kullanıcılar