Körfez Arsa Piyasası

Tamer arkadaş teşekkür ederim. Çok güzel bir paylaşım yaptınız. İnşaAllah 2025 yılında sevindikli çevresinde de bu imar planları başlar. O zaman tadından geçilmez. 🙏

Selam arkadaşlar. Piyasalar durgun olduğu halde sevindikli çevresinde tarla fiyatları ilginç bir şekilde bayağı artıyor. Üç ay önce istenen fiyat metre kare bazlı 2200- 2500 tl olan yerler şu an 3200-3700 tl arası! Millet borsadan faizden kriptodan arsaya tarlaya mı yöneldi? Yoksa hayat pahalılığı insanları ağır şehir hayatından bıktırıp daha huzurlu ve avantajlı şehirlere yakın çeperlerde yaşamaya mi yöneltiyor anlamadım. Talep artmasa fiyatlarda artmaz diye düşünüyorum. Bu son zamanlarda bölge ile ilgili bilgisi olan arkadaş var mı acaba? Bir arkadaş bana belen gibi yerlerin imarı sona gelindi, şimdi sırada sevindikli karayakuplu kutluca gibi bölgelerde imar revizyonları başlayacak dedi! Doğru mu?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Idre ve Saver
1000022925

Arkadaşlar böyle bir bilgiye rastladım. Bu doğru ise en çok körfez köyleri bayram edecek.

• Beğen
Tepkiler: Idre ve Saver
Arkadaşlar bu durgun piyasalarda körfez köylerindeki arsa pitasasına bakıyorum fiyatlar sürekli artıyor. İki üç ay önce metrekaresi 2000-2500 olan fiyatlar şu an 3000 ile 4000 lira olarak güncelemişler. Hatta 4600 lira dahi var. En basit altyapısı olmayan uzak yerler bile 1500-1700 yazıyor. Bu artışın sebebi ile bilgisi olan var mı? Piyasaların açılma habercisi mi bu?
Bölgeye giden yada bölgeyi bilen arkadaşlar bilgi paylaşsalar çok iyi olur
Benim naçizane fikrim üçüncü dünya savaşı ile ilgili haberler ciddi ciddi konuşuldukça talep yavaş yavaş arsa araziye kayıyor. Bunu kokuyu muhtemelen ilk emlakçılar alır gibime geliyor🤔

Bugün ilimtepe üzerinden sevindikliye doğru geçtim.ilimtepede dehşet yapılanma var.dereköy ve sevindikliye doğru sevindirici bir gelişme hattı oluşmaya başlamış.ilimtepe ileride il olabilir.komik gelmesin dehşet gelişmiş.

• Beğen
Tepkiler: Idre ve Kaya1
Körfez karayakuplu köyünde doğal gaz ana hatları çekildi. Tarlamın önünden geçen kadastro yolu genişletildi, gaz borularıda döşendi. %5 imar vardı zaten, artık yeni imar çalışmaları başlar inşaallah. Sadece iki üç köy için doğal gaz çekilmez diye düşünüyorum. Altyapı çalışmaları bittikten sonra muhtemelen sevindikli karayakuplu sipahiler şemsettin da dahil bu bölgede yeni bir yerleşim yeri oluşturulacak.
Bölge ile ilgili imar çalışmaları hakkında bilgisi olan lütfen bizimle bu platformda paylaşsın.

• Beğen
Tepkiler: Idre
Arkadaşlar ilimtepede dehşet çalışmalar var.1 ay önce gitmiştim.dünde gittim.tren kaçıyor gibi.yepyeni bir şehir kuruyorlar.ilimtepe yeni Sultanbeyli veya Kurtköy oluyor.haberiniz olsun.sipahiler sevindikli Kalburcu ve dereköy sırada bence.sabreden 2 veya 3 seneye güzel kazanır.

Konu görüntüleyen kullanıcılar