Susuz Belören

2-3 aya tapu işi sonuçlanır, diyorlardı. 6 ay oldu, ömrümüz beklemekle geçiyor. Belediye veya kooperatifler bu işi takip ediyor mu acaba. Daha ne kadar bekleyeceğiz, hangi aşamada bilgisi olan varsa bizi bilgilendirsin, memnun oluruz.

Tapu işi bırakın 6 ayı, 1 yılda bile sonuçlanmaz.

2019 senesinde tapu aylarca “hisse hatalarını arıyoruz” diye oyalayıp durdu.

Ocak 2020’de ben Whatsapp üzerinden 200 hisse hatasını birden yayınladım.

Aradan 4,5 yıldan fazla zaman geçti. Yapılmış olan bir şey var mı?

Hayır.

Daha tek bir hisse hatası için bil muvafakat yazısı yollanıp düzeltme yoluna gidilmedi.

Kaldı ki bu 200 hisse hatası içinde miktar olarak büyük olup, hisse sahibinin asla muvafakat vermeyecekleri ve işin mahkemeye intikal edeceği hatalar da var. Mesela hissesi hata nedeniyle 3 dönüm birden kaybolan kişi muvafakat verir mi?Vermez tabii.

Tapunun (rüşvet beklentisi içinde) birtürlü bulamadığı, ben hepsini yayınladığım halde 4,5 yıldır hiç birini düzeltmediği hisse hatalarının tamamını burada da yayınlayacağım.

Ekte bütün hisse hatalarının tam listesini yayınlıyorum.

Bu hataların her biri için hisse sahibinden muvafakat alınarak düzeltme yapılması gerekli.

Muvafakat vermeyenler, kaybı nispeten büyük olanlar, doğal olarak mahkeme yolunu seçerler, bu da işlerin uzamasına yol açar.

IMG-20200219-WA0000

IMG-20200219-WA0001

IMG-20200219-WA0002

IMG-20200219-WA0003

IMG-20200219-WA0004

IMG-20200219-WA0005

IMG-20200219-WA0006

IMG-20200219-WA0007

IMG-20200219-WA0008

IMG-20200219-WA0009

Rkk bey ve kedı 06 beyler demek istiyorki buradan bir cacık olmaz arkadaslar, zaten burası parada etmior, satın kurtulun oyle imar gecti degerlenecek bi daire sahibi olacam falan diye beklemeyin satın kardesim , biz de yolumuza bakalım diyorlar, dun mahkeme iptal edecek diyorlardı , o olmayınca bugun hisse hataları duzelmez kadastro bitmeze donduler, herkesin bir hesabı var anlasılan ama unutmayın ALLAHında hesabı var

Yahu ben bu hisse hatalarının tamamını Ocak 2020’de yayınladım.

Ondan önce tapu milleti 9 ay “arıyoruz, tespit etmeye çalışıyoruz” diye oyalayıp durmuştu.

Belediyesi de, plancısı da, kooperatif başkanları da, hepsi bu hisse hatalarının düzeltilmesinin şart olduğunu bilmiyor mu?

Bal gibi biliyorlar.

Peki 4,5 senedir hiç çabalayan, bu 200 küsur hatalardan bir tanesinin bile düzeltilmesini sağlayan oldu mu?

Olmadı.

200 küsur hatanın hepsi de 4,5 yıl evvelki gibi aynı duruyor.

Ben o zaman da herkese çağrı yaptım, wow olsun, WhatsApp olsun bütün platformlarda herkesi tapuyu dilekçe yağmuruna tutmaya çağırdım. Kaç kişi mesaj attı veya tapuya gidip talepte bulundu ?

Neredeyse hiç kimse.

O tarihten bugüne arada 3 kere de plan çıktı, ya iptal oldu ya da geri çekildi.

Millet 25 senedir para yatırdığı, aidat ödediği hisse için ne yaptı?

Ben söyleyeyim, resmen trene bakar gibi baktı bekledi.

Kooperatif başkanları her sene “bu sene tamam, bu sefer plan sağlam” teranesiyle milleti kandırmaya, aidatları cukkalamaya devam ettiler.

Saçma sapan planlar yapıp duvara toslayan belediye,

4,5 senedir tek bir hisse hatasını bile düzeltmeyen tapu dairesi,

milleti her sene yalanlarla oyalayan kooperatif başkanları,

ama suçlu benim öyle mi?

Ben Belören’de sadece 2018 yılında hisseler ve arsa aldım, sonrasında da asla almadım.

O zaman satıp Belören’e yatırdığım iki dairenin fiyatı şimdi 15 milyon olmuş.

Belediyeye laf edemezsiniz, kooperatif başkanlarına hesap soramazsınız, tapuya iş yaptıramazsınız. Herhalde gücünüz, diliniz bi tek bana yetiyor.

Herkes hak ettiğini yaşarmış, çok doğru laf.

yurtdışına taşınacağım için acil hissemi satmam gerekiyor nasıl ve ne kadara satabilirim bilgi verebilir misiniz

Rkk haklı hisse hatalari kolay duzelmez …kaç senedir yapılan bişey yok napsin boşa milletimi kandirsin

Ateş bey,

sakın satmayın hissenizi.

Yapılaşma olana kadar yatırımınızın gerçek değerini alamazsınız.

Her halükarda bekleyen kazanır, satan pişman olur.

Yapılaşmanın kaç yila olcagi bellimi rkk …sizin görüşünüze göre bence en az 20 sene hem satma diyon hem yapılaşma olmadan gerçek değerini görmez diyon yani ozamana kadar para etmez diyon

20 yıl neden sürsün ki?

Sorun, burada 20 yıldan fazladır aidat ödeyip bekleyen 10.000 hissedarın birlik olup baskı yapmaması, hakkını almak için çaba göstermemesi.

Her sene kooperatif başkanlarının yalanına inanıp beklemeye devam ediyorlar.

Forumlarda vesaire bilgilenen hissedarlar kooperatif toplantılarında diğer üyeleri de örgütleseler sonunda ortaya baskı yapacak bir birlik çıkabilir.

Düşünün tapuya binlerce dilekçe gitse, onlarca yüzlerce hissedar tapuya gidip baskı yapsa, işte o zaman iş yaptırılır.

Millet hakkının peşine düşüp söke söke almak yerine kaderine razı olunca da böyle yıllarca bekletirler. Nasıl olsa kooperatif başkanlarının tuzu kuru. Aidatlarla baron gibi yaşarlar, arada 3-5 hisse satışından avanta koparıp keyif sürerler.

Siz hiç “başaramadım, katkı sağlayamadım” diyerek yerini başkasına bırakan kooperatif başkanı gördünüz mü? Alayı neredeyse 20 senedir o koltuklara yapışmışlar.

Zaten daha ilk arsaların alımında üyeleri kandırıp hepsi çoktan ev sahibi olmuşlar.

10 liraya alınan arsayı 50 lira gösterip hepsi misli misli parayı cebine atmış, dünyalığını doldurtmuş.

Bundan ta 20 yıl önce hangi kooperatifin hangi arsayı aslında kaç paraya alıp da üyelere hangi fiyatı verdiklerinin hepsinin yazılı kaydı var.

Tapu dairesinin “arıyoruz, bulamıyoruz” dediği hisse hatalarının tamamını zamanında nasıl yayınladıysam, bakarsınız bir gün o arsa alımlarındaki yolsuzlukların da tamamını yayınlarım.

Hisse sahibi herkese tavsiyem: Kooperatif yönetimlerinden hayır beklemeyin. Bu işin uzaması onlara ekstra geçim kaynağı olmuş. Bu durum 100 yıl sürse emin olun hepsi kına yakar.

Kaybınızı düşünün, kiraya, aidata verdiğiniz parayı düşünün. Ve her hissedar şahsen belediyeye, tapu dairesine devamlı dilekçe, mesaj yoluyla hakkını arasın.

Çok sayıda hissedar hakkının peşine düşerse, işte o zaman işler tıkır tıkır yürür.

Son düzenleme:
RKK son derece haklı,20-30 yıldır koop.lar çözümsüzlük yüzerine kurullular üyelere beklenti pazarlıyarak,emeklerini sömürüyorlar.
Tapu hatalarının düzeltilmesi,onların beklentilerinin karşılanması veya çooook yukarıdan gelen bir taleple olur,yoksa çok bekleriz,onların acelesi YOK ,zaten üyelerin çoğu göremiyecek,çocuklarına ve torunlarına kalacak bu bataklık.
20 yıl oldu bataklığa düşeli, amacım kötülemek ve fiyat kırmak değil,bazı malum uyanıklar tarafından kandırıldığımızı ,beklentilerimizin istismar edildiğini belirtmek istiyorum. Şehir plancılardan imar itirazı 2004 ve iptalsonra Gökçekten 10 yıl bekletip arsaların %20 sini verin imarı getireyim santajınıda gördük yaşadık ,kaç yılımızı yedi.

Önümüze bakalım ama çok bekleriz çok.,bura çok koop.başkanlarını emekli eder

Belören çok güzel olur, yeter ki millet hakkını arasın.

Herkes gidip tapu dairesinin kapısını aşındırsa sonunda illallah deyip iş yaparlar.

Yüklü rüşvet verip iş yaptırma imkanı yoksa, o zaman da rahat vermeyeceksiniz ki adamlar mecbur kalıp işi yapsınlar.

Belediyenin kapısını aşındıracaksın ki adamlar işi kulak arkası yapamasın.

Yer olarak mükemmel, düzenli yapılaşmanın dibi. İş o noktaya gelince, hele ki kooperatiflerin gerekirse biraz daha düşük payla anlaşma şansı varken, tıkır tıkır yürür.

Konu görüntüleyen kullanıcılar