Susuz Belören

Gittigin her yerde oldugu gibi burada da kirlilik yaratiyorsun. Insanlarin umudunu kirip arsa toplayan bir simsarsin. Mahkeme iptal edecek diye yaygara koparirsan insanlar umudunu yitirip sana ucuz arsa mi satacak! O gecti artik, avucunu yalarsin.
Sana yillar once olumlu bir sey yazdiysam geri aliyorum cunku sen durust bir adam degilsin.

Sezai,
eski forumda kankan olup bana beraberce çamur attığın kişi üç hissesini birden bana ölü fiyatına teklif ettiğinde aldım mı? Almadım.

Bunu çok iyi biliyorsun.

2018 den beri belören’den hiç bir şey almadım.

1 metrekare bile belören’de arsa aldığımı ispatla, sana Bodrum’da bu sene aldığım yazlık villayı hediye etmezsem şerefsizim.

Hodri meydan !!

Kalabalıkta yediğin hurmayı, tenhada özür dileyip çıkaramazsın.

Sen forumlarda yalan yazan birisin.

Bana “hocam ben de senin gibi düşünüyorum, ama forumda doğruları yazmak moral bozuyor, o yüzden olumlu yazıyoruz” diye mesaj atmış adamsın.

Bak bakalım, forumlarda siz “ver coşkuyu, uçuyor kaçıyor” şeklinde yaza yaza 6 yıldır aynı yerde saydık, üstelik her seferinde ne dediysem çıktı.

Bak alta, seninle beraber bana iftira atıp duran, sonra da E-mail ile hisselerini bana teklif eden kankana yazdığım cevabın resmini koyuyorum. Benim aldığım hisselere ödediğim fiyatın yarısına 3 hissesini teklif etti, almadım.

Ben kalabalıkta başka, tenhada başka yazıp kıvırmam, o işi sen iyi bilirsin 😁😁😁

IMG_20240703_090802

Son düzenleme:
Git villanda otur, burada bir ev sahibi olma umuduyla bekleyen insanlarla dalga gecme. O kadar cok sahte kimligin var ki, kiminle ne konustugunu da karistiriyorsun artik.

@RKK @Sezai

UYARI VE CEZA İŞLEMLERİ
• Hakaret, Uygunsuz Yazılar Paylaşımlar

1.Uyarı: 3 gün 2.Uyarı: 1 Hafta 3.Uyarı: 1 ay 4.Uyarı: 6 ay Uzaklaştırma 5.Uyarı: Hesap Silinmesi Uygulanacaktır. Diğer Uygunsuz Paylaşımlarda Admin Tarafından Herhangi Bir Ceza İşlemi Uygulanacaktır.

• Beğen
Tepkiler: sezgin_ist
Sezai,

bir kere de dürüst olmayı dene. Savcılığa stalker diye şikayet etsem kazanırım, o derece yani.

Üstelik eski wow’da yeni belören başlığı açılınca beni davet edip link gönderen de sensin.

Forumlarda bana hakaret edip, sonra da email yoluyla da hissesini, Kurtboğazı kıyısındaki bahçesini teklif eden de sensin.

Benimle derdin ne Sezai? Ciddiysen, ananı babanı çiçeğini çikolatanı alıp dünür gel 🤣 🤣🤣

Ben aldığım haberleri insanlarla paylaşıp, bilgi veriyorum o kadar.

sezai beloren

sezai beloren 2

Sayın Hasan Türk,

benim kimseyle ne kavga ne polemik derdim yok.

Ancak bu Sezai dediğimiz arkadaş 2018’in sonundan beri her forumda bana bulaşmayı marifet sanan birisidir.

Uyarı ve ceza alması gereken odur.

• Beğen
Tepkiler: HasanTürk
Belören’de bahsettiğim Mimarlar Odası’nın açtığı dava ile ilgili yeni bir haber var.

Whatsapp grubundaki avukat bey, dün dosyanın kapalı göründüğünü, davanın bitmiş olabileceğini yazmıştı.

Mahkemeden aldığı bilgiye göre dosya 2023/2107 numaralı dosya ile birleştirilmiş, daha sonuçlanmamış.

Büyük ihtimalle aynı içeriğe sahip bir dava daha açılmış ve bu sebeple iki dosya birleşmiş olabilir.

ENGİN BEY YİNEDE İKİ BELEDİYE İMAR MÜDÜRLÜĞÜYLE KONUŞTUM KESİNLİKLE BU İŞİN BİTTİĞİNİ PARSELASYON İÇİN GİRİŞİMLERE BAŞLANDIĞINI BELİRTTİLER.

Sizden ricam artık bu konuyu kapatalım çünkü artık bir yola girdik bu saaten sonra sadece sonucu bekleyelim ve kimin haklı çıkacağını bekleyelim.

ARKADAŞLAR ENGİN BEYE BU KONU HAKKINDA CEVAP YAZMAYALIM ÇÜNKÜ CEVAP HAKKI DOĞUYOR.
VARSA YENİ BİR GELİŞME BURADAN İNSANLARI BİLGİLENDİRMEK ADINA PAYLAŞIMLAR YAPARIZ.
Saygılar

• Beğen
Tepkiler: Nezaket61
Dava konusunda bilgi alırsam yazacağım, yoksa Belören forumuna yazdığım bu son mesajla meramımı anlatayım.

2018’de yatırım yapıp hisseler aldım. O zamandan beri gelişmeleri takip edip, hukuka uygun bir plan çıkması için çabalamaktan başka bir şey yapmadım.

Belören’de sorun belediye kaynaklı. Çünkü maalesef belediye, sonu hapisi gösteren yolsuzluklar yapmış 4 kişinin oyuncağı olmuş, her seferinde kanuna aykırı planlar çıkartıp iptaliyle milleti oyalıyor.

İmar kanunu bu işin temelidir. O kanuna aykırı planlar her seferinde iptal olur. 6 senedir tam 4 kere bu rezilliği yaşadık.

Kanuna uygun plan çıkarılsa her hissedarın 3+1 dairesi olabilirdi.

Yok arsa terki, yok yüksek emsal bahanesiyle her seferinde kanuna aykırı plan çıkarttılar, kimini mahkeme iptal etti, kimini de belediye kendisi geri çekmek zorunda kaldı. Yazıktır, günahtır.

Şimdi birleştirilmiş davaya da malum şahıs (yani kooperatiflerin emaneti arsaları kaptırmış olup, plancının %6 payı üzerinden kendini kurtarmaya çalışmış olan) da müdahil olmuş. Bu şekilde imara taş koyma peşinde olduğu bellidir.

Her seferinde doğru haberi önceden alıp paylaştım, herkes işin doğru kanalda ilerlemesi için işbirliği yapsın diye uğraştım. Simsarlar vesairenin iftiraları, yalanları bitmedi.

Buyrun, bize bu yıllarca beklemeyi yaşatan belediyenin her seferinde davalık olup milletin elini böğründe bırakan işlerini gösteren bir kaç dava bilgisi.

Şu anki dava hakkında gelişmeleri öğrenebilirsem yazarım.

O zaman kadar sağlıcakla kalın.

beloren 2018

beloren 2019

beloren 2021

beloren 2022

beloren 2023

Rk susunca herkez sustu…bende rk ya katiliyorum 1/25000lik plan olmadığı için bu planda kesin iptal edilir…daha hisse hataları duzeldimi oda belli değil çok ucun bı yol var daha kısa sürede belörende bişey beklenmez…Aybüke hanima soruyorum 1/25000 lik plan yokken 1/1000 lik gecmesi mumkunmu…şehir plancıları odası zaten fırsat kolluyor iptal ettirmek icin

Şu anda uygulamada bulunan 1/25000 imar planı gerçekten yok mu? Bu konuda mahkemenin mevcut 1/25000 iptali konusunda kesin bir hükmü var mı? Bu durumda 1/5000 ve 1/1000 imar planları otomatik olarak gecersiz mi oluyor, yoksa, imar planlarını etkilemiyor mu? Yenimahalle ve büyükşehir belediyelerinde hukukçu ve mühendisleri ne düşünüyor. Imar ve yapılaşma ne zaman sonuçlanacak, daha kaç yıl bekleyeceğiz. Bu konularda bilgi ve temennileri olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Bence en az 10 yıl sürer…1/25000 lik plan iptal edilmiş yerine geçerli olan plan yapılmamış henüz 1/25000 lik planın gecerlisi olmadığı için yapılan her 1/1000 lik plan plancilar odasi tarafından iptal ettirilir önceden de ettirmiş zaten önce büyükşehirin geçerli 1/25000 lik planı yapması lazım diğer konuda hisse hataları konusunda tapunun yaptığı hiç bı işlem yok öylece duruyor oda cabuk çözülecek bı konu degil…

Hasan bey kedi bey tilkilik yapıyor.Dilkatli olun son haftalarda hisse fiyatları patladı.Herşey yolunda gidiyor.Belediye kadastrodan bilgileri talep etti.Yani plan kesinleşti.Parselasyona geçildi.10 yıl sürecekmiş madem 10 yıl sürecek varsa hissen sat yoksada burada ne işin var.Arkadaşlar ayık olun her kuyuya atılan taşa kanmayın.

Memoli o hisseleri 3 milyona satmaya çalışanlar büyük ihtimal sizsinizfir imar geçti yalanıyla pahalıya satıp milletin elinde patlatmak planınız…rkk haklı plan iptal olacak…hisse hatalari duzeldimi Memoli bilgin varmı…

Lütfen yazışmalarımızı seviyeli bir biçimde yapalım. Sert söylemler kullanmayalım. Tartışmaların uzadığı takdirde müdahalede bulunacaktır.

• Beğen
Tepkiler: HasanTürk
Adminin dediği gibi konuyu uzatmak istemiyorum.
Fakat sizin konuya yaklaşımınız çok yanlış.Plan iptal olacak diyorsunuz.Elinizde yürütmeyi durdurmaya yönelik bir Plan varmı ? Yok. Varsayımlar üzerinden gitmeyin.Burada binlerce kişi imara odaklanmış, fakat siz insanların umutlarıyla olmayan bir karar varsayımla oynuyorsunuz.
Hisse hataları yıl sonuna kadar çözüleceğine dair belediyeden bilgi aldık.yaza doğruda parselasyon biter dendi.
Yemimahalle imar müdürlüğünü arayınız resmi ağızdsn bilgi alınız varsayımlarla değil.
Ayrıca ben satıcı değilim kendime ait hissem var ve imarın geçmesini bekliyorum.

İmarin gecmesini bende istiyorum fakat geçmesini istemeyen de çok özellikle şehir plancıları odası yürürlükte 1/25000 lik plan olmadigini biliyor bunu mahkemeye niye vermesin bu kurum hep vermiş iptal ettirmiş…büyükşehir önce 1/25000 lik planı yapmali yenimahalle Belediyesi’nin 1/25000 lik planla ilgisi yok cunki onda yetkili olan büyükşehir…boşa hayal kurmayin milletede kurdurmayin bu imar bu şekilde geçmez…Aybüke hanim cevap versin 1/25000 lik plan olmadan 1/1000 lik plan olurmu

• Beğen
Tepkiler: Aybuke-ikra
@memoli66 Admin kötü birşey demiyor kardeşim konuya yaklaşımınız yanlıs demişsiniz konuya müdale edilmiyor sadece yazışmalarda forum kuralları gereğince konusulmasını istiyor.

• Beğen
Tepkiler: Hasan_Akgün

Konu görüntüleyen kullanıcılar