Bursa - Ahıska Caddesi (Üçevler-Hasanağa Yolu)

Aslında otoyol bağlantısına kadar o güney yolu komple 3 şeritli olması lazım. Nüfus o bölgeye kayıyor, önce ki mesajda dediğim 15-20 yıllık süreçte zaten yeni yerleşim alanı dediğimiz yer bir hayli dolacak ve buna ek o bölgeye en yakın yerleşim yeri olan Akçalar’a nüfus kaymaya başlayacak.

2 Beğeni

Kaynak: ÇALI KAVŞAĞI-HASANAĞA BAĞLANTI YOLU - EMEK-ŞEHİR HASTANESİ METRO HATTI İLK İSTASYONU

1 Beğeni

İşler tam anlamıyla bitti mi?

1 Beğeni

Son kat asfat sadece demirci kavşagına kadar yapılmıştı 3 gün önce bu 3 günde bittimi hiç sanmıyorum ayrıca ışıklandırmalarda bitmemişti üçevler tarafında bunlar biten bir bölümü gösterip açılışı yapacaklar heralde.

Son zamanların klasik açılışlarından olacak o zaman, yazık insanların gözünü boyuyorlar. Tamam ortada bir iş var yapıyorlar ona lafım yok ama %100 bitmemiş bir işinde açılışını yapmazsın yani

Işıklandırmalar takılmış ama demirciden sonra 2.kat asfatlama yapılmamış rögar çalışmaları yapılıyor çok uzun süremez 2.kat atılır.Işıklandırmalar çok güzel görünüyor sanayi ve üçevler kavşaklarındaki trafik devasa boyutlara çıkmış bu kavşaklara batçık yapılması lazım yürüyerek bütün arabaları geçtim o derece trafik oluşuyor.

5 Beğeni

Kaynak: Bursa'ya yeni bağlantı yolu! Bakan Uraloğlu açtı... - Olay Gazetesi Bursa Gazetesi Bursa

https://x.com/a_uraloglu/status/1770443709001437390?s=20

1 Beğeni

***Görseller Karayolları Genel Müdürlüğü sitesinden alınmıştır.

1 Beğeni

Görsellerde ışıklandırmalar yok bakanın geleceğini duyunca 1 günde hepsini taktılar heralde :smile:

Yinede başarılı bir yatırım oluyor yol güzel.

2 Beğeni

Kaynak: Çalı Yolu’nun 2. etabı hizmete açıldı

1 Beğeni
  1. etap için planlar nedir?
    Aynı firma mı yapacak ki bence çok başarılı, güzel ve hızlı bir iş yaptı. 3. etap nereye kadar kapsıyor? Kayapaya kadar mı?
    Ve hepimizin merakla beklediği o soru. 3 er şerit mi devam edecek?

3.etabıda aynı firma almış 5 km toplam uzunluk kayapaya kadar geliyorlar 3.etap bitince 4.etap artık hasanağa sanayi bağlantısı olur onunda uzunluğu benzer olur.

3 şerit devam mı Efe Bey?

Çalıdan sonrasını 2+2 şeklinde söylediler ama normalde 3 km 3+3 olacaktı 5 km 3+3 yaptılar belki kayapaya kadar 3+3 devam ederler.

2 Beğeni

Efe hocam, çalı tarafındaki dönel kavşakta kaza olmuş dün veya dünden önceki gece. O dönel kavşak tasarımının hatalı olduğu söyleniyor, ne dersin?

Evet hatalı yolun orta refüjünü düz getirmişler direk kavşak önünüze çıkıyor bilmeyenler için büyük risk orta refüjü V şeklinde genişletmeliler yada ışık koyacaklar başka çağre yok bunu nasıl düşünemiyorlar anlamıyorum dönel kavşaklarda orda refüjler kavşağın şekline göre genişlerki sürücü kavşağa geldiğini anlasın bizim bursada herşey problemli maalesef.

1 Beğeni

hocam o yol yoğun bir yol, yoğun yolda dönel kavşak olur mu yahu? dönel kavşağın tüm dünyada kullanım şekli şudur: yoğun olmayan yollara yapılır ki yoğunluk olmadığı için trafik ışığı beklenmesin…

Normalde akıllı kavşak yapıp dönel kavşakları kaldırırlar buraya da gidip dönel kavşak koymuşlar. bunlar nasıl mühendis arkadaş…

2 Beğeni

İşin ilginci tüm kavşaklar ışıklı akıllı kavşak diyebiliriz bir tek bu dönel kavşak ve ışık yok nedenini anlayamadım madem dönel kavşak yaptın ona göre fiziki yapısını hazırlamalısın ben ışık konacağını düşünüyorum.

1 Beğeni

Dönel kavşak ışık olmaması için yapılır normalde. Dünyada tek dönel kavşakta ışık olan ülke biz olabiliriz.

Fiziki yapılar uygun değil çünkü bir dönel kavşak olacaksa çapı çok büyük olmalı ki ana yolla diğer yollardan gelen araçlar birbirlerinin önlerine çıkmasınlar bu kavşak 3+3 yolda minnacık bir dönel kavşak normalde hiç olmaması gerekir sinyalize akıllı kavşak yapılmış olması lazımdı gittiler bir bunu böyle yaptılar daha bozmazlar ama kazalar artarsa ışık takarlar. :smile: