Bursa - Ahıska Caddesi (Üçevler-Hasanağa Yolu)

Allah sonumuzu hayır etsin. Bu arada Altınşehir-23 Nisan kavşağındaki dönel kavşak kaldırılacak diye duydum, doğru mu? Çalışmalar ne zaman başlayacak?

Orası kaldırılıyor evet akıllı kavşak yapılacak daha çalışmalar başlamadı seçim sonrası başlar tahminim o kavşağın çok acil bu projesi bitmeli dakikalarca ışık bekliyor millet.

Yukardaki videoda dönel kavşak var o orta refüj öyle yapılır mı o şekilde yaparsan kaza kaçınılmaz olur.

1 Beğeni

Kazaya çok sebep verir bu dönel kavşak. Videoya bile koymuşlar ya.İnşallah önlem alırlar çok zaman geçmeden.

1 Beğeni

Gece aydınlatması devreye girdiği zaman sıkıntı olmaz da gece şu an bilmeyenler için ölüm tuzağı.

Gece aydınlatması devreye girse bile gene kullanışsız bir şey yani.

Lamba koyulması mantıklı olur.

3 Beğeni

Dünya çok ülkeyi gezmesem de Google Street Wiev üzerinden veya farklı uygulamalar üzerinden şehir kameralarını izlerim. Şehircilik hobimiz bu sitedeki üyeler olarak. “YOĞUN” hiç bir kavşakta böyle dönel kavşak görmedim. Yoğun olmayan yerlerde bu tip kavşaklar olur ışık koymamak için. Bu yol ana yol gibi, buraya dönel kavşak hangi akla hizmet…

Bu kavşağın normal sinyalize kavşağa dönmesi gerekli ortadaki babanın bir anlamı yok neden riskli bir tasarım yaparsın burayı ana yol sonuç olarak.

Bizim ülkemizde dönel kavşak kültürü yok ne yazık ki ve inatla dönel kavşak yapıyoruz, işin ilginç tarafı da bu

3 Beğeni

Ahıska caddesinde led ışıklar yanmış gerçekten güzel olmuş.

3 Beğeni

Merhabalar,
3. Etapla ilgili bilgi varmı, ne zaman başlayacak ne zaman bitecek?!

1 Beğeni

Aynisini ben de merak ediyorum…

Konuyu hortlatmış gibi olacağım ancak bu yolun akıbeti nedir? Herhangi bir gelişme söz konusu mu?

2 Beğeni

Tartışmalı ve hatalı olan babaya lamba koymuşlar.

2 Beğeni

Sanıyorum bu yolu ulaştırma bakanlığı yapıyordu. Artık belediye el değiştirdiğine göre devam edeceklerini sanmıyorum. Maalesef ülkede işler böyle.

2 Beğeni