Bursa - Hızlı Tren Projesi

TEKNOSAB’A RAYLI SİSTEM VE KONUT SİNYALİ

Bundan sonra özel okullar ve hastanelerin ihtiyaç nerede varsa orada yapılacağını sözlerine ekleyen Mustafa Bozbey, “Özel okullar tek bir yerde olmayacak. İhtiyaç nerede varsa oralarda yapılması lazım. Yada özel hastane yapılacaksa ihtiyacın olduğu yerde yapılması lazım. Sanayi maalesef batıya kaydı. “Daha sanayi yapılırken çevre yolu tıkanacak” dedim. Ben bir süre vermiştim ama o verdiğim süreden önce tıkanmaya başladı. Yeni sanayi bölgesindeki o fabrikalar çalışır duruma gelsin çevreyolu adım adım gidecek. Mutlaka ve mutlaka yeni sanayi bölgesine raylı sistemin ulaşması lazım. Bunun başka bir çözümü yok. Raylı sistemin mutlaka TEKNOSAB’ın ortasına kadar ulaşması ve oradan dağılması lazım. Hep şunu söyledim. Bir sanayi bölgesinin yapılması demek; orada sosyal ve kültürel alanların da oluşması demek. En önemlisi konut alanlarının da orada olması demek. 100 hektar bir alanda sanayi bölgesi yapıyorsanız, daha büyük bir alanda konut, iş yeri ve sosyal alan ihtiyacı doğuyor. Bunları düşünmeksizin yapılan planlar da bu kenti yaşanmaz hale sokuyor. Gelişmiş toplumlarda sanayi alanları oluşturulurken mutlak şartla bu planlarla birlikte oluşturuluyor. Önce konutlar başlıyor, sosyal yaşam ile ilgili tesisler yapılıyor sonra sanayi tesisleri kuruluyor. Orada çalışanlar buralarda oturup faydalanmaya başlıyor. Trafiğin bu denli sorun olmasının sebebini sadece zaman açısından değerlendirmemek lazım” dedi.

1 Beğeni

Yenişehir istasyonu kaba inşaatı ortaya çıkmış.ama Facebook bağlantısını bir türlü paylasamadım.bursa hızlı tren diye aratınca.şişecam karşısında hemen hemen kaba inşaatı bitmiş görebilirsiniz.

2 Beğeni

2 Beğeni

Yanılmıyorsam son 10 günde Şişecam Akdere arası Balans yada subbalans tamam.simdi ebeköy Akdere arası yüzde 40 ilerlemiş dokunlmayan son 500metre.böylece Yenişehir Osmaneli tüneller kalıyor.2 iki ay önce yüzde 90 larda deniyordu.yani üstyapı travers,ray ve elektrik sinyalizasyon kalıyor.osmaneli Yenişehir ve Yenişehir Bursa bence fena değil.

2 Beğeni

Kaynak: Hasret Tam / Linkedin

8 Beğeni

Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi Üstyapı İşleri kapsamında, balastlı hat imalatlarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Kaynak: Yapıray / Linkedin

6 Beğeni

1 Beğeni

Dokunulmamış son 570 metre.artık herşey tüneller ve üstyapı

2 Beğeni

30 günde 6 km kablo kanalı imalatı.
Osmaneli/ Bilecik hızlı tren T1 Tüneli.

Kaynak: Yunus Topaloğlu / Linkedin

7 Beğeni

1 Beğeni

Evet arkadaşlar gözümüz aydın Bursa Yenişehir Osmaneli aksında dokunulmamış yer kalmadı.artık son 570 metreninde çizildiği uydu görüntüsünde net olarak görülüyor.bu şu demek.tüneller ve üstyapı biterse.bu iş biter.tünellerin yüzde 90 + olduğunu biliyoruz.raylar kısım kısım döşeniyor.elektrifikasyon ve sinyalizasyon.istenirse bu işler bir yılda çok rahat tamamlanır.malzeme sorunu yoksa bu tren bence 2026 ya kalmayabilir.tek sorun kalyonun işi hızlandırması.birde ödenek.bence tren 26 başında testi yapar.ytd

3 Beğeni

Yenişehir Bursa hattı ne durumda

1 Beğeni

Bursa garı inşaatı başladı mı Balat’ta?

1 Beğeni

2 Beğeni

1 Beğeni

Ben Ahmet Emin makalesinden başladı diye hatırlıyorum.ama o bölgeyi iyi bilmiyorum.yenisehir merkez istasyonu kabadı bitti biliyorum.zaten tren Yenişehir e gelirse geriye kalan Yenişehir Bursa arası tüneller tamam üstyapı çalışmaları var diye biliyorum.Ama şuan Osmaneli Yenişehir arası çok önemli sonrası çorap söküğü

2 Beğeni

Bursa Yenişehir arası her yere travers ve rayları sermisler.umarım seneye 6. Ayda fiziksel olarak ortaya çıkarda görürüz . Bursa dan Yenişehir e kadar iş hızlanmış.yenisehirdede migros,ve bazı firmalar yük taşıma nedeniyle yer bile kapatmış.insaat yapıyorlar.

4 Beğeni

Bugün (29 Haziran 2024) Karakoca’dan (köyümden) dönerken araç içerisinden aceleyle fotoğrafladım. Akrabamın köy yolu üzerindeki zeytinliği kamulaştırılmıştı. Bu noktaya tren için viyadük (ya da üstgeçit) yapılacak gibi. Köyün dışındaki Karakoca Teknosab İstasyonu tarafına gidemedim. Gelişme var mı bilemiyorum. Sanırım klasik inşaat mantığıyla hareket ediyorlar. Önce viyadük ve köprüler, sonra yollar, raylar.

7 Beğeni

ANKARA-BURSA ARASI 2 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

Ankara-İstanbul YHT hattına bağlantılı, 201 kilometre uzunluğundaki Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli arasında saatte 200 kilometre hıza uygun çift hatlı, elektrikli ve sinyalli hızlı tren hattı inşa çalışmalarının da tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Bakan Uraloğlu, proje tamamlandığında hem Ankara-Bursa hem de Bursa-İstanbul arasının yaklaşık 2 saat 15 dakika olacağını duyurdu.

Kaynak: Sabah Gazetesi / Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Röportajı

2 Beğeni

BBYO Yüksek Standartlı Demiryolu Hattı Projesi kapsamında, Seviye Ayarlama Tabakası ve Balastsız Demiryolu Yapılması İşlerinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Kaynak: Zafer Uğurlu / Linkedin

4 Beğeni