Bursa'da Yatırımlık Araziler

Selamlar… Bursa’nın batı bölgesinde yatırım yapılacak Karacabey ilçesinin 4 köyü var… Sırasıyla…Karakoca, Subaşı, Canbaz, Seyran…Bu köylerin etrafında, civarında sanayi bölgeleri oluşmakta…Buna istinaden konut bölgeleride oluşmakta… Birçok arkadaşımız konuyla ilgili bilgiler paylaşmıştı… tekrar dan konu başlığı üzerinden bildiklerimizi paylaşabiliriz…

6 Beğeni

Konuyu tekrar açmanız güzel olmuş,benim favorim teknosab etrafı Taşpınar hürriyet Muratlı Karakoca…TOKİ konutları hakkında bilgi yok,ne zaman başlıyor, hürriyet köyünde hızlı tren için kamulaştırma bedeli dönümü 800 bin duydum, güzergah üzerindeki diğer köylerin durumunu bilmiyorum ,teknosabin Muratlı tarafına bazı fabrika inşaatları başlamış,arazi fiyatları enflasyon oranında artmış,seçimden sonra hareketli olmasını bekliyorum
Umarım bu konu tekrar ilgi görür

5 Beğeni

Timurhan bey… Selamlar… TOKİ inşaatları başlayacak ama , zannederim öncelik deprem bölgesindeki inşaatlara verildi sanırım. Bölge hareketliliği devam etmekle birlikte, değerleme yapılırken kriterler yok… Şu köyde, fiyat bu isteniyor ile hareket ediliyor… Bazı köylerimizin değişik arazi alanları, kentsel gelişim bölgesi olarak gözükmekte… Bunlar değişebilir, ancak olmazsa olmazlar vardır…bir. yerin konut alanı ya da sanayi alanı olabilmesi için, bunlara dikkat ederek arazi yatırımları yapılmalıdır…

2 Beğeni

Teşekkür ederim,TOKİ inşaatlari bitiş tarihi 2025 Ocak ayı diye söylenmişti…kriter yok doğru fakat oradaki referans sanayi bölgesi,Kestel,nosab veya diğer sanayi bölgelerine bakarsak ilk etkilenen etraflari olmuştur…BTSO baskani İbrahim burkay, çalışanlar bisiklet kullanarak gidip gelecek dedi,belediyenin uydu kent projesi var teknosab etrafına
Aslında bu iş çok uzadı,şehir hastanesi metro hattına döndü,hastane yapılırken metro inşaatı başlamış olsaydı beraber bitecekti,burasıda böyle olmasın,bursa medyasından bir çok isim bunu dile getirdi,bursa hem insan hem araç bakımından çok şişti boşaltmak lazım…bu sebeplerden dolayı sanayi etrafı diyorum…

4 Beğeni

Herkese merhaba. En çok takip ettiğim sitelerden biriydi. Tekrar açılması sevindirici. Yavaş yavaş eski sitedeki arkadaşlar gelecektir. Bursa genelinde pandemi sonrası Yenişehir arazilerine talep yoğundu ama son zamanlarda karacabey bölgesi hızlanacak gibi duruyor. Toki malum sebeplerden dolayı inşaatlara başlayamadı. Sanayide bir çok firmanın bu yıl inşaata başlaması gerekiyor. Yer tahsisi yapılırken belirli bir süre verilmiş ve bu süre bu yıl sonlanacak. Fabrikayı kurmayanın tahsisi iptal edilecek. Hem TOKİ hem de sanayi inşaatlarının hızlanmasından dolayı 2024 sonlarına doğru o bölgeye yatırım yapanlar meyvesini almaya başlayacak diye düşünüyorum.

8 Beğeni

2024 sonu sınır olduğunu bilmiyordum,bence bu önemli bir şart,buda demek ki yaz ayinda daha çok inşaat olacak,her zaman inandığım her malzeme şuan için ucuz,iki sene sonra keşke para olsaydı iki tane alsaydim diyeceğiz…yıllık 50 bin kişilik nüfus artışını bursa kaldırmıyor,geniş ve yeni bir yerleşim alanı şart,alinur aktaş yatay mimarı diyor,o zaman daha çok alan lazım…sayfanın hareketli olması çok güzel,eski sayfadaki arkadaşlar gelince daha güzel olacak

6 Beğeni

Karacabey hürriyet mahallesi dağkorusu mevki, alım satım yoğunluğu 2023

3 Beğeni

Bu konu eski wowturkey’de favori konumdu yeniden bu çatı altında yazıyor olabilmek açıkçası beni çok mutlu etti.
Malum şuanki piyasa ve ekonomik şartlarda gayrımenkul alım satımları bir hayli yavaş olsa da bu yavaşlamayı eline az veya çok nakit geçenler için bir alım fırsatı olarak görüyorum. Özellikle müstakil parsel hobi bahçesi olabilecek yolu ,suyu olan ve eletriğe ulaşımı kolay olan çevresine nispeten güzel ve küçük yerler tercih edilebilir alım satımı daha hızlı oluyor bu tür yerlerin. Yahut yenişehir yht garı civarını ve teknosap çevresi konunun ilk mesajında da bahsedilen dört köyü yatırım amaçlı hâlâ değerini tam bulamamış yerler olarak görüyorum.
Elinde parası olan bu piyasada küçük büyük demeden fiyatta güzel pazarlık ederek yer alabilir. Faiz indirimi ne zaman gelir bilemem ancak ilk indirim sonrası buralar güzel hareketlenecektir.

6 Beğeni

Merhaba arkadaşlar sizleri görmek güzel ben de takibe başladım herkese iyi günler

4 Beğeni

Yeni dönemde Yenişehirin yıldızı çok parlayacak şişecam ,Migros, Küçük ama aslında büyük sanayi,gıda sanayi, yeni gıda sanayi sitesi,tır lojistik parkı, İnegöl ile birleşerek çok ciddi bir noktaya doğru gidiyor.Demiryolu havalimanı ve Yenişehir istasyonu proje çok hızlı gidiyor.şimdiden osbyi genişletme ve lojistik merkezi projeler görüşülüyor.,otoyollar.(Bursa, Bilecik,iznik) Yatırım özellikle şehrin güneyine.yani Furkan arkadaşımızın dediği nokta.Ve havalimanı istasyonu çevresinde yapılabilir.YTD.

3 Beğeni

Arkadaşlar Merhaba, Karakoca’ ya yapılacak hızlı tren yük istasyonunun yeri belli olmuş, kamulaştırma bedelleri ödenmiş. Tren iistasyonunun parsel nolarını bilen var mı?

3 Beğeni

Yük istasyonu hürriyet köyünde vardı,bir tane de Karakoca yami yapılacak, kamulaştırma bedeli ne kadar bilgin varmı

1 Beğeni

Hürriyet köydeki yolcu istasyonu, Karakoca’ da yük istasyonu olacaktı. Kamulaştırma bedelini blmiyorum

2 Beğeni

Medyadaki haberlere göre hürriyet te yük ve yolcu istasyonu olacağı söyleniyor

2 Beğeni

Bu konuda çok fazla kirli bilgi var,haritaya göre hürriyet ten kucukova ya devam eden Muratlı İnkaya Çamlıca tarafına giden bir hat daha var…bölgede oturan varsa net bilgi verse iyi olur

1 Beğeni

OHızlı trenin güncel güzergahı bu şekilde

4 Beğeni

4 Beğeni

Paylaştığınız yazıda da Karakoca’ nın Açova blgesinde tren istasyonu olacağı belirtilmiş. Kapanan forumda konuşulan Hürriyet köyde yolcu istasyonu Karakoca Açova da yolcu istasyonu olacağı idi. Ancak sanırım Karakoca’ daki yük istasyonu da Açova’da değil daha aşağıya kaydırılmış.

3 Beğeni

Altdaki 2 meranın arasında kalan bölge Açova. TOKİ konutları üstdeki 5351 parsel meraya yapılacak.

4 Beğeni

@gokhan224 bahsettiğiniz Toki Konutlarının konusunu da açtık https://wowturkey.net/t/bursa-karakoca-toki/5404?u=furkan
Hak sahiplerinden biri olarak gelişmeleri bu başlıktan takip edeceğiz. Umarım en yakın zamanda kat kuraları çekilir ve inşaata başlanır. Toki ve tren istasyonun bölgenin kalkınması ve değer kazanması açısından çok önemli bir mihenk taşı olacağını düşünüyorum.

1 Beğeni