Bursa'da Yatırımlık Araziler

İkinci örnek alahattinbey tahtalı Yaylacık sit alanı burdaki yapıların hepsi kaçak buralarada imar planı olmaz plansız saniyeler kaçak yollardan buraya kafasına göre fabrika koyar buna aldanıp dur şu fabrikanın yanında bir arazi alayımda imar gelsin beklemeyin gücünüz varsa ona bişe diyemem milyar dolarları nız varsa sorun yok

Son düzenleme:
Rica ederim büyük şehir gündeminde teknosab çevresi için imara açılması yönünde haberler meclis üyesi vasıtasıyla belediye çalışma odasında bulunuyor proje olarak önümüzdeki süreçte hayata geçilmesi için meclis kısa zamanda umarım karar alır

Bursa’da yatırım rüzgarı

Bursa’ya önümüzdeki 4 yıllık dönemde yatırım yağacak.

Yatırım programlarına dahil edilen projelerden Bursa Orhaneli ilçesinde Maden OSB’nin kuruluş işlemleri hızla tamamlanacak. İlçedeki ferro krom tesisiyle ilişkili olarak demir-çelik tesisi kurulması için uygun boş parsel ayrılacak. Kestel Çataltepe Sanayi Sitesi bitirilecek. Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te mevcut demiryolu hattının daha etkin kullanılabilmesi için sinyalizasyon altyapısı iyileştirilecek. Yolcu trenleriyle ilgili olarak üç ilde de şehiriçi toplu taşıma ve şehirlerarası otobüs hatlarıyla, Bursa’da ayrıca deniz ulaşımıyla tarifeler uygulanacak. Lojistik köy olarak planlanan Bursa Doğu Lojistik Merkezi’nin yanına batı bölgesinde Nilüfer ve Karacabey’e hizmet edecek Bursa Batı Lojistik Merkezi kurulacak. Gemlik liman bölgesi ile demiryolunun buluşacağı alanda ise depolama sahaları, yük aktarma istasyonu için çalışma başlatılacak. Bursa Batı Lojistik Merkezi, Bursa OSB ve Nilüfer OSB’ye iltisak hatlarıyla bağlanarak Bursa-Gemlik limanı arasında demiryolu hattı inşa edilecek. Yine Yenişehir-İnegöl arasında bir demiryolu daha yapılacak.

Bursa ve Eskişehir’de ana arterlerde yeşil dalga sistemi uygulanacak. Bursa Nilüfer-Kestel ilçeleri arasında D-200 karayoluna alternatif Güney Çevreyolu açılacak. Bursa’daki mevcut tren hatları, Gürsu’da yapımı süren hızlı tren hattıyla entegre olacak. Bursa-Osmaneli hızlı tren hattı üzerindeki TEKNOSABGeçit- Gürsu-Yenişehir Havalimanı arasında hızlı banliyö taşımacılığı yapılacak. Uludağ Teleferik Hattı, şehir içi raylı sistem hatları ile entegre edilecek. Deniz ulaşımının güçlendirilmesi amacıyla Mudanya’da otopark, toplu taşıma ve feribot araç giriş-çıkış trafiği çözümlenmiş ortak bir iskele kullanılacak. Bursa Yenişehir ve Eskişehir Hasan Polatkan havalimanlarının etkin bir şekilde kullanılması için İstanbul ve Ankara’ya giden yolcuların taleplerini karşılayacak şekilde yurtiçi ve yurtdışı uçuş güzergâhları ve sefer sayıları artırılacak. Bursa T2 Tramvay Hattı ile Eskişehir Tramvay ağına dikey bağlantılı otobüs hatları geliştirilecek.

ÇOCUK HASTANESİ VE BİYOGAZ TESİSİ

Bursa Yıldırım, Osmangazi ve Gürsu’da halk kütüphaneleri ve gençlik merkezleri açılacak. Yine Gürsu, Kestel ve Yıldırım’da çocuk hastanesi ihtiyacı giderilecek. Mudanya’da Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi kurulacak. Üstün zekalı çocuklara yönelik eğitim merkezleri açılacak. Kırsalda yaşam teşvik edilecek. Kadınların istihdama katılımı için kreş sayısı artırılacak. Gemlik’te yeni nesil araç teknolojileri odaklı meslek lisesi kurulacak. Bursa ve Eskişehir’de tarımsal ve hayvansal atıklardan elektrik enerjisi ve gübre üretimi amacıyla ilave biyogaz tesisleri kurulacak.

Kaynak: Sabah gazetesi

arkadaşlar bu gün tokiyi aradım alt yapı çalışmaları başladı devam ediyor önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağını söylediler iletişim kanallarınızı açık tutun tokinin veb sayfasından takip edin dediler hadi hayırlısı bölgeye yakın arkadaşlar varsa bakabilirler gerçekten alt yapı çalışmalar varmı Karakoca TOKİ

Hamza ben iki hafta önce otobandan geçerken baktım. Trafo merkrzinde bayağı ilerleme vardı ama toki ile ilgili birley göremedim. Yakından geçen bir arkadaşımız varsa bizi bilgilendirebilir.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Alperen arkadaş,üst mesajlarda e plan teknosab civarı resimlerini atmıştım…
Ayrıca e plana bakmak istiyorsan play storeden indir,parsel sorgu gibi,sadece parsel ararken ada no 0 yaz…baktıkça çözersin

Son düzenleme:
IMG-20240426-WA0066

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Ekokent bizzat Mustafa Bozbey in hazirlatip cok onem verdigi defalarca AKP li buyuksehirin red ettigi bir projeydi. 2022 yilinda her nasilsa muhtemelen ortaya çikacak insaat rantinin paylasimi konusunda anlastikları icin buyuksehir meclisinden gecmisti. Herhalde projede duzeltilecek birseyler vardir

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar