Diyarbakır İmara Açılacak Bölgeler

Diyarbakır imara açılacak semtler

2 Beğeni

imara açılacak yerle ile ilgili olarak en son yolboyu pirinçlik ile batıçanakçı köyü muhabbetleri dolanıyordu

2 Beğeni

Bende öyle duydum

1 Beğeni

Hayırlı olsun iyiki bura tekrardan açıldı

2 Beğeni

yenişehir ve surda da bence açılacak bölge olacaktır.yol boyu pirinçlik zaten belli kısmı arsa diye geçiyor,batıçanakçı daha mantıklı gibi görünsede esasen askeri uçaklar uçtuğu müddetçe o alanlara imar verilmemeli.akustiği çok yüksek jetlerin
.ben sırf elazığ bingöl 100 metrelik çevre yolunun daha çabuk yapılabilmesi adına üç kuyu tokiler,dokuzçeltik ,dönümlü ,elidolu tarafının 100 metrelik çevre yolunun parselinin bile belli olduğu yola kadar imar verilmesini isterim.birde mardin -bingöl çevre yolununda olabildiğince erken yapılabilmesi için fakültenin arka kısımlarını ve karaçalının olduğu kısmında imara açılmasını isterdim.
isimlerini tam hatırlamıyorum ama eski forumda güneybatı bilmem kuzey batı çevre yolları felan diye geçerdi.bu dediğim alanlar açılırsa bence mecburen dicle nehrini güzel bi projeyle genişletmeyede gidebilirler.hatta ve hatta ulaşım bile yapılabilir.mesela mardin yolu üzerinde ana bi durak olur ,birde güvercinlik -kesik ağaç arasında bi ana durak olur.

2 Beğeni

Okan kardeş öncelikle hoş geldin
Tahminlerin gayet yerinde ama bazi bölgeler ekili arazi ise bence imar sadece taşlık bölgeleri kapsaması gerekiyor şu an ekili arazilerin villa yapımı dahil hic bir yere verilmemeli

1 Beğeni

şehirler esasen bi yöne doğru gitmemeli ve eğer o şehir büyük şehirse.ama yinede senin düşüncen özerinden değerlendirme yaparsak eğer,belediye dicle nehrinin karaçalı tarafının alt tarafını villa imarı vermekle kalmadı ,yanılmıyorsam tekno kent deniyordu orayıda imara açtı.hal böyleyken artık şehir taşlık bölgelerde olmalı durumunuda ortadan kaldırmış oldular.

diyarbakırın elbetteki ekili arazileri olmalı ama diyarbakır zaten büyük bi alana ve düzlüğe sahip.gelecek 25 yıllık bi imar planı bir defada uygulanması şahsi fikrim güzel olurdu.yukarda benim yazığım şekilde bi imar planında uzun yıllar imar sorunu yaşanmaz.ben özellikle çevre yollarının çok önemli olduğuna inandığım için ki öyledirde o yüzden yukarda yazdığım şekilde bi imar planını isterim.

çevre yolların tam ise ,şehre yatırım yapacak firmalar çoğalır,zamanla yarışıyorlar firmalar,yetersiz yola sahip bi şehirde neden zamanını parasını kaybetsin.organizeden çıkıp bingöl muş v.s gidecek taşıtlar eğitim araştırmadan seyrantepeye kadar trafiği hem kaosa sürükler hem zaman kaybedip kaybettirir.
hastahaneler yapılıyor mesela,bingöl muş hani lice silvan gibi çevre il ve ilçelerden şehir hastahanesine gelecek ambulans seyrantepeden başka çevre yolu yok diye tıkalı kalacak.

ALLAH muhafaza deprem vs gibi afetlerde yeterli yollar yoksa perişan olunuyor.sorun olan şey burada kentleşme yoksa çevre yollarıda yapılmıyor.o yüzden imar verilmezsse o yolları çok uzun yıllar sonra yaparlar.
ha birde raylı sistemden bahsediyorlar,yeterli yol yoksa bütün trafik akışı mahvolacak.buyüzden yollar yapılmalı o yollar içinde buradaki işleyişten dolayı imar verilmeli düşüncesindeyim üstad

1 Beğeni

Teşekkürler kardeş bende aynı fikirdeyim çevre yollar elbette önemlidir ama daha evvel dediğim gibi evvela taşlık arazileri göz önünde bulundurmaları gerekiyor ki ekili araziler ekilebilsin

Düşün tümden ekili araziler imara açılır ise taşlık bölgeler nasıl olacak bende çevre yollarının oneminin farkındayım senin de dediğin gibi 25 yıllık bir imar planı hazırlanır ve buralar bittikten sonra yeni imarlar ortaya konur şu anda diyarbakır’da ciddi bir konut sıkıntısı var benim kanaatim seçimlerden sonra masaya yatırılır ama umarım sizin dediğiniz gibi olur dört taraftan imar planı esit çıkar ve çevre yollar ilk etapta yapılır

2 Beğeni

eşit şekilde yapılır.şehir daire şeklinde imarlaşırsa daha dengeli olur.esasen çevre yollarının bildiğim kadarıyla dizaynıda şehri daire içine almak.yanılmıyorsam londra paris gibi şehirlerdede dairesel bi çevre yolu çevrelemesi var.eğer yanlış değilsem tabii.
paris ve londrayı aslında örnek alabiliriz.iki şehirdede bizim diyarbakır gibi ortadan nehir geçiyor,şehri iki yakayada yaymışlar ve nehride bahsettiğim gibi ulaşım olarakta kullanıyorlar.tabi onlar yeşil alan kısmı bırakmamışlar nehrin kenarında o eksi bi not alabilir biz ise yeşil alanlı bi düzenleme yaparız ki zaten dicle vadi projesi uygulanıyor.

diyarbakır için hayırlısı neyse o olsun.önemli olan budur

2 Beğeni

Allah razı olsun inşallah memlekette hayırlısı olur diyarbakır’da kalkınır ve londra paristen daha güzel bir memlekette sahip oluruz

1 Beğeni

görür müyüz bilmem ama diyarbakır dünya ekonomisinin merkez şehri olacak elbet birgün ALLAHın izniyle.diyarbakır tarih boyunca hakettiği değeri yaşama konusunda fazla süre alamadı.
buyüzden hakettiği değeri yaşamadan dünya sonlanmayacak inancındayım.

1 Beğeni

Diyarbakırda orta ve az hasarlı evler var millet satmak istiyor , bizden çıksın kim alırsa alsın mantığı lütfen dikkat ediniz. Kimi kurnazlar da hasarı kaldırdılar.

3 Beğeni

Öncelikle hos geldin kardeş haklısın az hasarlıyı geçtim ağır hasarlı yapılar bile torpille hasarsız yapıldı sıva ile absürt edildi ağır hasardan az hasara oradan hasarsiza döndürüldü o yüzden dirki vijdan merhamet allah korkusu kalmamış millette

2 Beğeni

Bu garbicanakciya sözde imar verilecekti bilgisi olan varmi

1 Beğeni

Kuzeybatı Çevre Yoluna paralel bir çevre yolu yapılacak mı?

1 Beğeni

Ugur kurkan, aynen öyle güçlü duyumlar çıktı bi ara. Garbicanakçı ya imar girdi diye. Sonra noldu ben de bilmiyorum

1 Beğeni

imarlar durduruldu bende öyle bir duyum aldım şu an yeni imar bölgeleri üzerinde duruluyor tosunlu Cumhuriyet’ten öyle bir cevre yolu yapılacak Elazığ yoluna paralel bir yol yapımı imar çerçevesinde yapılacak ote yandan oğlakli alt yolundan garbıçanakçı dahi içerisinde bulunduracak sekilde bir imar planı oluşacak dediler bu önümüzdeki otuz yılın imar planı olarak hesaplanacaktış

1 Beğeni

Ne kadar doğrudur bende bilmiyorum öyle deniyor net bilgisi olan var ise paylaşır sa sevinirim
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR

1 Beğeni

şeyh said efendi hz. bulvarı durdurulmuş mu?6-7 önceydi sanırım yapıma başlandı kısa sürede hizmete açılacak dendi ama hiç ses seda çıkmadı,çokta rahatlatırdı eğitim araştırmadan seyrantepeye kadar ki trafiği.

1 Beğeni

Sevgili arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar herkese. Garbiçacakçı bölgesinin ucak ses desibel veya uçuş güzergahı gibi asılsız bilgilere itibar etmeyin. Size bir örnek vereyim Yeniköyden kantra kadar olan bölgede uçaklar evlerin çatısından geçiyor bunca yıldır bu durum sorun olmadı ki imar verilirken de ulaştırma Bakanlığı’nın da onayı ile alındı. Gelelim Garbiçanakçıya bu bölgede kod farkı var ve sivil uçakların alçalma esnasında kesinlikle sorun teşkil etmiyor tam tersine uçakları zoğe den iniş yapıyor lütfen doğru bilgilerle konuşalım. Havaalanına giren kavşaktan sol ve sağ kısımları yol güzergahı 20 metreye kadar ticaret alanı ve buralara imar verildi. Bağlar belediyesi şantiyesinden Mardin yoluna kadar kısmından bahsediyorum. Özelikle iki çevre yolu arasındaki parseller ve Ençlerin villaların arka tarafına villa projeleri girecek altını çizerek söylüyorum tabi kayyum gibi bir sorun olmazsa belediye bu yönde çalışma yapıyor. Deprem ile birlikte yatay mimari önem kazandı çünkü. Bu konuda geçen gün Kutay yapı sahipleri ile de istişare yaptım teyit ettim onlardan da. Yani demem o ki arkadaşlar ben kimseye yatırım tavsiyesi vermiyorum fakat 8 yıldır o bölgelerin atıl olmasının nedenlerinden en büyüğü de kayyumlardı umarım bu saatten sonra öyle bir sorun olmazda şehirimiz aidiyet duygusu olan insanlar tarafından kalkındırılır.

3 Beğeni