İETT Araç Filosu

Dediğin doğru harbiden görünmüyor Citymood modelleri. Delirdi mi bunlar ya o güzel tasarımlı italyan tasarımlı otobüsleri nasıl kaldırırlar :frowning:

Bilemiyorum…

Düşük bir ihtimalde olsa acaba diyorum model mi güncellenecek de kaldırdılar

3 Beğeni

Ne kadar italyan tasarımlı da olsalar karsan üretim oldukları için çok kötülerdi. Eski kasası dizel körüklüye bindim araba ölmüş zor yürüyor ve vites atarken körük arkası yana atıyordu. 500 bindeki araç.
Yeni kasaları da diğerine göre iyi olmasına rağmen içi kendini bırakmış haldeydi. BMC den daha beterdi.

3 Beğeni

@Fury Doğrusu, hoş İtalyan tasarımına sahip otobüsleri görmeyi ben de dilerim. Sadece bir farkla; Bredamenarinibus’ların İstanbul için daha da geliştirilmesi ile. Ha eğer İtalya’dan otobüs alınacaksa da bence Breda yerine Iveco Urbanway tercih edilebilir.

4 Beğeni

Azerbaycan’da mesela İveco’nun eski kasa otobüsleri ve güzeller ama Türkiye’de yok. İveco’nun olmasını bende isterim neden istemiyim hatta istiyordum da ama sorun şu ki ben özgün tasarım seviyorum. Otokar ve İveco işbilirliğinden dolayı yani ortak üretimden dolayı içi ve bazı kısımları olduğu gibi kentle birebir değil mi yanılıyor muyum arkadaşlar onun için pek ısınamıyorum işin doğrusu.

3 Beğeni

O konuda ne yazık ki bir bilgim yok.

3 Beğeni

MAN, Mercedes ya da Otokar katılmalı körüklü araç ihalesine. Bunlardan başka araç en kötü körüklü BMC’lere tamamım. Onun dışı rezalet olur.

4 Beğeni

En çok körüklü Bmc’yi sanırım Kocaeli aldı. Buraya da yakışabilir.

Ama benim gönlümden geçen marka Otokar. Hem 12 hem de 18 metreliklerde.

3 Beğeni

Otokar’ın bir zahmet tasarım değişikliğine gitmesi lazım 15 yıldır aynı tasarım.

4 Beğeni

Sonu Conecto’ya benzeyecekse hiç dokunmamalarını isterim, bana bu haliyle sevimli geliyorlar.

3 Beğeni

Evet otokarın tasarımından gına geldi artık. Yeni araç alımlarına bakarken bile sanki ikinci el araçlar alınmış gibi hissettiriyor. 2008 den beri aynı tasarım, kim olsa sıkılır.

2 Beğeni

Başka biryer de görmüştüm yeni kasa otokar kent çokta güzel durmuyordu. Mevcut tasarımını seviyorum eskimeyen bir tasarımı olduğunu düşünüyorum çünkü albenisi var.

4 Beğeni

Diyelimki falanca aracın boyanmaya ihtiyacı var. İETT’nin garajlarında İETT kendisi mi boyuyor yoksa özel şirket mi boyuyor.

Eğer özel şirket boyuyorsa önceki dönemlerden ne değişti?

2 Beğeni

Keşke yeni körüklü otobüs alımı yapsalar.

3 Beğeni

yeni alınacak otobüsleri alibeyköye yollatlar

4 Beğeni

Ama oradan önce Başakşehir ve Arnavutköy var :joy:

Körüklüleri en çok yakıştırdığım hat 146M.
Karşıda da 15F.

3 Beğeni

Yanlış anlamayın ama bu Alibeyköy esprisi artık cidden baydı. Alibeyköy yatlarından kaç tanesinde körüklü araç çalısıyor ki? 50E hattında tek araç var İkitelli’den giden o kadar. Onun dışında bolca körüklü otobüsün çalıştığı Alibeyköy hattı biliyorsanız söyleyin de bilelim.

1 Beğeni

İnsanların hakkını bu bölge için yemeyi bırakırlarsa biz de bu geyiği bırakırız. Tamamen İETT’nin elinde olan bir durum. 50B ile oraya 2-3 defa gittim. Bir albenisi yok, benim için sıradan yer.

Tam bir körüklü cenneti olan Başakşehir bile bu kadar göze batmadı. Burası yüzünden yolcusu olan hatları katletmiyorlardı.

4 Beğeni

Bakın konuyu saptırıyorsunuz. Önce soruma cevap verin. Kaç tane Alibeyköy hattında körüklü gördünüz de esprisini yapıyorsunuz?

Ayrıca Alibeyköy’ün aktarma merkezi yapılması bu kadar gücümüze gitmesin. Bundan sonra tüm Istanbul’da aktarma mantığı geçerli olacak. Sultanbeyli’den Avcılar’a kadar hem de. Bu uygulamayı sevip sevmemek sizin tasarrufunuzda. Ancak günümüzde raylı sistem yatırımları boşa yapılmıyor. Bunu bilmenizde fayda var.

1 Beğeni

Bana asla faydası olmayan bir bölge, aktarma merkezi olduysa bana ne yani. Oraya mı taşınayım? Değil körüklü, 12 metrelik otobüslerden 1 tanesi bile çok önemli. Sıkıntı yaşayacağım her anda hakkımı helal etmiyorum!

Hem her basışta bir ton para alacaklar, hem de alibeyköy için insanlar mağdur olacak. Yok böyle bir dünya.

3 Beğeni

başıma kakaraktan yapacaksan ne anlamı var ya raylı sistem yapmanın. sen birşeyi yaparken diğer şeyi yıkıyorsun. almanya da bu durum böyle değil. her yer raylı sistem ve her yer körüklü otobüs kaynıyor. capacity l ve 24 metrelik vannholl’ler fink atıyor dolu da olsa boşta olsa bildiğin körüklü otobüs cenneti almanya.

ikinizinde ilk yorumlarınızı okuduğumda ikinize de hak verdim. ama ikinizinde yanıldığı yerler var.

Alibeyköye körüklü otobüs verilsin buna kimse hayır demiyor. Ama sen aktarım merkezine 180 otobüsü bağlarsan kardeşim o aldığın 1 körüklü otobüste göze batar çünkü insanların kızgınlığı aktarmaya mecbur bırakdığından kaynaklanıyor. İstersen alibeyköy aktarmaya 180 değil 1800 otobüsü bağla ama insanları aktarma mecbur etme kapatılan hatları yeniden aç falan falan falan.

Ben her yerin çok kaliteli hizmet almasını isterim ayrım yapmadan. Yani yaşadığım bölgeye iyi hizmet isteyipte yaşamadığım yerlere kötü hizmet istemiyorum.

1 Beğeni