İETT'de En Çok Beğendiğiniz Otobüsler

• Mercedes-Benz Citaro
  • Mercedes-Benz Citaro G
  • Mercedes-Benz Conecto K
  • Karsan Bredamenarinibus Avancity (CNG)
  • Karsan Bredamenarinibus Avancity Körüklü
  • Otokar Kent 290LF
  • Temsa Avenue LF CNG
  • Mercedes-Benz O345 & O345K
  • BMC Procity (eski kasa)
  • BMC Procity TR
  • Mercedes-Benz CapaCity
  • APTS Phileas
  • Akia Ultra LF25
  • Otokar Kent XL
  • Akia Ultra LF12
  • Mercedes-Benz Conecto (M4001-4013)
  • Daha eski modeller (İkarus, O302, SL200, SG220 vs.)
0 oylayan

İdare tarihi boyunca alınan modeller arasında en çok beğendiğiniz araçlar hangisi / hangileridir?

Benim favorim Otokar Kent 290LF’dir. Artık 11 yaşında olmalarına rağmen ilk günkü konforlarını kaybetmemiş durumdalar.

Aslında bir çok sevdiğim otobüs var Mercedes-Benz Citaro ve Citaro G, Mercedes-Benz Conecto G, Karsan Bredamenarinibus Avancity S+, Ikarus 280, MAN SG 220, Mercedes-Benz CapaCity

1 Beğeni

Ben solo otobüs sevmem. Tek sevdiğim solo otobüs Mercedes-Benz Citaro solodur

1 Beğeni

Ben solo otobüs sevmem. Tek sevdiğim solo otobüs Mercedes-Benz Citaro solodur

Solo araçlardan Otokar da çok iyidir. 2017 Procityler hiç fena olmasa bile ağır açılan kapıları onlara olan sempatimi azaltıyor.

Istanbul gibi kalabalık bir şehirde solo otobüs ihalesi açmak ahmaklıktır. (Bkz. Yeni gelen 150 Akia) 25 milyon İstanbul nüfusunu taşımak için artık sadece körüklü otobüs ihaleleri açılmalı marka fark etmeksizin. Sabah saatlerinde ve iş çıkış saatlerini geçtim öğlen bile solo otobüs yetmiyor. İnsanlar durakta binemiyorlar. Binseler de tıkış tıkış gidiyorlar hayvan gibi. Haliyle kavgalar çıkıyor ve yaşam kalitesi düşüyor. Oysa körüklü otobüsler öyle mi? Bir durakta asla yolcu bırakmaz körüklü otobüs. Ayrıca yolcu olmadığı zaman da oturacak yer bulursun konforla seyahat edersin.

1 Beğeni

Ama körüklülerin çalışamayacağı hatlar da var, 98G gibi. Solo otobüslerin alınması hiç yoktan iyidir.

İşten dönerken bir tane 12 metrelik otobüsün erkenden gelmesine razıyım. Bir defasında O1250 kapı numaralı Otokar 10 dakika önce gelmişti.

1 Beğeni

Ya var olan sololar ne güne duruyor. Liste çıkarırsın o hatlara eldeki öhoları ve solo İETT otobüslerini verirsin. Geri kalan bütün hatlara körüklü. Birde az seferi olan yolcu kapasitesi fazla olmayan hatlara da solo verirsin.

1 Beğeni

Yoğun olan hatların güzergahlarını körüklülere uygun olarak düzenlemeleri lazım ama bu da zor bir ihtimal. 1 sefer eklemeye bile üşenen bu yönetim varken çok çok zor.

1 Beğeni

Sadece Beykoz’da tamamen körüklü otobüs çalışması gereken hatları sayayım mı?
11ÇB
11H
121A
121B
121BS
136
137
15
15BK
15F
15SD
15TA
(136 ve 137 hariç bu hatların tamamen körüklü otobüs çalışması gerekiyor)

2 Beğeni

Ya ben istenebilecek en makûl şeyi istedim. 121B hattı var güzergahı kısa denebilecek köprü geçişli bir hat ve tek biletli. Medipol ve Türk-Alman Üniversitesi öğrencilerinin akın ettiği bir hat. Öğlenleri bile ağzına kadar doluyor. Her neyse bu 121B hattında da sadece sabit 1 körüklü otobüs çalışıyor. Ben de alacağım cevabı bildiğim ve başka körüklü otobüs koymayacaklarını bildiğim için. Dedim ki körüklü otobüs günde sadece 4 kez çalışıyor. Sabah 6.25-7.15 ve akşam 15.00-17.25. 7.15 seferinden sonra 9.00, 10.30, 12.00 ve 13.30 seferleri istedim aynı araçla ek otobüs gerekmeden. Bunu bile reddettiler

2 Beğeni

Çevremdeki hatlara körüklü çok çok çok nadir geliyor. Bir defa K1521 HT11’de çalışmıştı. Bir de mahallemize yanlışlıkla giren 76O körüklüsü. 26 yıldır yaşadığım yerde bu ikisinden başka körüklü görmedim.

98Y’nin 7.15 seferi tıka basa doluyor, belki buna körüklü ekleyebilirler. Ama ben 12 metreliklerden bile razıyım, yeter ki ek akşam seferleri getirilsin.

2 Beğeni

Citaroların sırf zf ecomat şanzıman sesi bile benim için yeter

4 Beğeni

Geçen M2565 Mercedes Citaro G’ye bindim 121A Beykoz-Mecidiyeköy hattında. Araçta Voith şanzıman takılıydı, çok şaşırdım.

2 Beğeni

Ikarus 260.25
Ikarus 260.70
Ikarus 280.25
Ikarus 280.67A
Ikarus 280.67B

1 Beğeni