İETT'nin Karsan Bredamenarinibus Otobüsleri

İETT’nin Karsan Bredamenarinibus otobüsleri

1 Beğeni

İETT Karsan Bredamenarinibus Avancity (CNG) araçlarını neden yokuşlu hatlara vermeye başladı anlamadım araç zorla yokuş çıkıyor(bugün yolda kalacağını düşündüm) Sarıyer bölgesin de 25S1,25S2,29,41,41C,41N 42 42M hatlarında çalışıyorlar. Araçlar Hacıosman bayırını bile zor çıkıyor. Otobüsü kötülemiyorum sadece mümkün olan hatlara vermeleri daha doğru olur.

1 Beğeni

Bende aksine karsanların verilen her görevi zor da olsa başarmasını savunuyorum. Yani karşıdan solo citaro verilmesi tam bir akıl dışılık.

1 Beğeni

Kapanan eski sayfa da dediklerine göre Karsan solo otobüsler ilk geldiği zaman böyle değilmiş İETT bu araçların gücünü kısmış. Bu kadar müdahaleye göre yine iyi çalışıyorlar :slight_smile:

3 Beğeni

Evet öyle bir muhabbet vardı hatırlıyorum :frowning:

1 Beğeni

Alıntı: İrfan Demet/ İETT Genel Müdürü

5 Beğeni

Evet bilgi doğru araçların torkları azaltılmış ve turboları küçültülmüş durumdalar, buna İETT’nin bakım ihalesini verdiği şirketler bakımları düzgün yapmamasıda eklersek, araçlar genede güzel randıman vermeye çalışıyor, fikrimce araçlara bu bahsettiğim şeyler yapılmamış olsaydı bu araçlar rampalarda rahatlıkla çıkabilirlerdi…

1 Beğeni

İyi de sebep ne? Güçlü olan şeyi hangi akla hizmet kısarsın? Niye niye niye? Hangi yarım akıllı böyle bir şey yapar?

Araçlar ilk geldiğinde fren tutmuyor sağa sola uçuyordu. Hatta El Cezire bu konuda haber yapmıştı, şoförler biz hayatımızda böyle değişik bir araç görmedik falan diyordu. Belki onunla ilgilidir

1 Beğeni

K1071 34TP5791 500T ŞİFASONDURAK TOPKAPI

3 Beğeni

Alıntı: İETT

5 Beğeni

ya bu karsanlar ne zaman kalkacaklar bide çok yıpranmışlar içi kırık dökük durumda yenilenme şansı yokmu

3 Beğeni

En son 146M’de K1078’e binmiştim, çok gürültülü olmanın yanında hantallar da.

Körüklülerinin hızı bunların aksine daha iyi.

5 Beğeni

Alıntı: İETT

9 Beğeni

336 ARNAVUTKÖY-EMİNÖNÜ 2015’den beri hat faaliyette
ARNAVUTKÖY-GAZİOSMANPAŞA CADDESİ-FATİH CADDESİ-A.KÖY DEVLET HASTANESİ-SİNCANLAR-FENERTEPE-HABİPLER-CUMHURİYET MAHALLESİ-VATAN-AKSARAY-UNKAPANI-EMİNÖNÜ KANTARCILAR
arnavutköy peronlar

6 Beğeni

K1608’in en arka sağ camı çivilenmiş dolayısıyla açılmıyor ve bu durum konforu kötü yönde etkiliyor. O pencereyi oraya süs diye koymamışlar, niye çivilerler anlamam. Sanırsınız ÖHO…

Sadece K1608 değil bu model bir çok aracın ilginç şekilde pencereleri çivilenmiş yani bu kaçınca rast gelişim.

2 Beğeni

Kelebek camlarda camlar kare anahtar ile kilitlenebiliyor.

3 Beğeni

8 Beğeni

Aracın günümüzdeki kodu K1212’dir.

5 Beğeni