Dodurga ve Alacaatlı Mahalleleri

Böyle bir şey olması çok saçma.Ufuk mülkten,Elit yapıdan ve diğer kooperatiflerden hisse alanlar madur olacak o zaman.Bu yeni revize plana da bu kooperatifler itiraz edecek.Bu bilgileri nerden aldınız

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Danıştayın kararı yönünde ticari+konut alanlarında 5 dönüme kadar 2 emsal oluyor.
Bu da biraz olsun nüfus yoğunluğunu arttırıyor
Bu nüfus yoğunluğunun dengede kalabilmesi için konut alanlarının 4+1 yapılması gerekiyor.
Çankaya belediyesinin söylediği şey bu.
Burada da kooperatif hissesi satan firmalar mağdur olabilir ama nüfus yoğunluğu için mantıklı bir karar olur.Tüm problemler çözülür

• Beğen
Ben konut arsasını alırken de duyduğum hep konut sayısı 150 m2 hesabına göre olacak deniliyordu.

Arsayı aldıktan sonra planda bunu görmeyince şaşırmıştım.

1+1 veya 2+1 getirir diye 50-100 metrekare arası ilanlar var bir sürü. Yine aynı şekilde satılmış kooperatif hisseleri var. Bahsi geçen konu plana girerse işleri zor girer.

• Beğen
Peki böyle olmadığı söylenerek satış yapılmış bir sürü hisse var. Ne olacak bunlar. Çöp mü olacak insanların parası. Bu durumlar ne zaman netleşir?

• Beğen
arkadaşlar Çankaya belediyesi meclis e goturmeyi planaladi karar 150 m2 küçük dairelerin yapilmasinin önüne geçmek. 1.ekim de meclis e götürecekler eger meclisten geçer ise ABB meclisine 15kasim da gidecek ordandan geçer ise malesef aski süreci başlıyor. itirazlar ve mahlemeler tekrar başlıyor.
2. konu ise bu bölge ruhsat almis ve başlamayı planlayan projele var bunlarin hakki yenilirse onlar aski surecinde itiraz edecekler ve dava konusu olacaktir.
3.bolgede talep 2+1 gen gelmekdedir ortalama 50 civari koop vu bolgede proje yapmistir ve hepsi 70-80m2 dir. google. yazinca cikiyor bir sürü bu projelerin toplami 3000 konut cikari diye düşünüyorum . yani 3000 maduriyet demektir. yani dava demektir.
4.bu bolgeye eger 150m2 inşaat izni olsaydi acaba 50 tane kooperatifi burda yatirim yaparmiydi. emen olun 150 m2 konut yapilacak ve sorun olmiyan bir çok bölge mevcut.
5.bu arsalar satilirken serbet plan notlari var diye satildi. plan notlari da bir m2 siniri yoktu. hepmizi arsamizi hesaplar iken bolgedeki projelerin m2 hesaplamasi ile hesapladik ve beklentimiz bu oldu.
6.bu belirsizlik ve .sorunlar bolgedeki yatirim yapma hevesini keser ve yine zaman a kalir.
7.bolgedekki arsa .m2leri ile büyük daireler cikiyor bu ekonomik buhranda .4+1 daire yapmayi bu bölge de kimse düşünmez su yok .yol…yok elektrik yok.
8. abb toki maliye .hazine hepsi emin olur arsalarink satarken onlarda 2+1 diye hesaplayip .oyle raporaldilar oyuzden bu bölgede…talep .gordu. ihalede yer alanlara.sorun 4+1olsa.idi. burdan bugün yer alirlarmiydi. onlarda iade ickn belki .dava acacaklar aldiklari kuruma. plan notlari cok önemli bir evraktir. 50 adet kooperatifi veya arsa satin alan yatirimcilarin hepsi emlakcilar dahil bu plan notlarini okuyup yatırım yaptilar. bu plan notlarinda bi m2 siniri yoktur. ve bu şekilde ruhsat alan proje mevcuttur. devlet devam esastir. .
9. Çankaya belediyesi cok ciddi mağduriyetler oluşturacak güzel gide dodurga ciddi yara alcak kim ve kimler bura ile ugrasiyorise bu bitmiyor. senelerdir cektik ve cekmeye devam edecez heralde torunlarimiz inşaallah mutlu olur 😂

insanlar dodrga ya yatirimi yaparken belediyede aldiklari resmi evraklar güvendiler ve milyonlarini bagladilar senelerdir.
hersey bitmisken yeniden bir.sayfa acimaknin hepimize.bedeli.olacaktir men olun oyle yazdiklari gibi 1-2.aylik bir konu olmakdma cikacak 3000 kisi madur olursa bizde madur oluruz… yillarimiz verdik gelecegimizi verdik bu arsalara. Çankaya belediye sinin yaptigini onaylamiyorum bukadar dalga gecergibi zamansiz kontolsuz . hatırlayın internetde 110 - 120 m2 hisse garantili .yerler satildi. nasil olcak simdi küçük yatirimcilar. senelerdir Dodurga ile ugrastilar burakin artik surekli dodurga üzerinden rant .kavgasi yapiliyor
simdide Çankaya belediyesi geldi tam hersey bitmiş derken. emlakci olsam nasil mal satcam valla billaa busefer bitti… valla .bitti .mi diyeceğim? arsamı satcam satin alan 2gun sora aricak. yapilmis plan notları simdi Çankaya belediyesinin emsal leri indirme çalışması beceremedi plan notlari ile .emsallerimimkzi…indiriyorlar. 150.m2…az.180…yapin tam olsun artik 150m2 ve satin almak .hayal.oldu 15-20… milyon istemesi lazim ki .para lazansin. ankaranin en güzel yeri diye mindar etmemedem. burakmicaklar uzayli…saldirisi .kaldi dodurgaya…

• Beğen
Eğer plana 150 m2 ibaresini eklerlerse kötü olur.

O zaman iş uzayabilir ve kolaylıkla bitecek süreci dinamitlemek olur.

Belediye böyle niyeti varsa çok daha önceden yapmalıydı, şu an bunun tek anlamı pişmiş aşa su katmak olur.

Üstelik yoğunluk hakkında bilirkişi raporu, donatı alanlarının fazlasıyla yeterli olduğunu söylüyor.

Umarım bu alçaklığı yapmazlar.

Peki Çankaya belediyesi istediğini yaptı m2 sınırı getirdi ve askıda itirazlar geldi bu durumda sadece itiraz edilen parseller mi davalık olur yoksa planın tamamı mı?

• Beğen
Tepkiler: jakabo
Arkadaşlar Ekim 1 e kadar bişeyler yapmamız lazım bence. bu durum kabul edilebilir gibi değil….cimer e yazsak her birimiz acaba işe yarar mı ? Ya da farklı düşüncesi olan var mı ? Ortada müthiş bir mağduriyet ve Dodurga bölgesinin önümüzde ki en az 5 yıl daha karanlığa gömülme ihtimali var……

Çankaya Belediyesini amacının mahkeme kararına uygun bir plan yapmak olduğuna inanmıyorum ben.

Yeni davaları tetikleyecek bir plan peşindeler bence.
En iyisi arsalarımızı satıp Yapracık’dan almak sankim!!!😄😄😄😄😄😄

Son düzenleme:
aynen Çankaya belediyesi yine yapacagını yaptı. halkı ve sistemi zora sokmak da 1 numara.
1,75 ile 2 emsal ler ile uğraştı olmadı plan notları ile bölgeye darbe vurma hazırlığında.
alacak bulursan bizimkileride satalım 🙂 Çankaya belediyesinin oladığı yere gitmek şart.

dodurganın muhtarı bayan napar acaba ortalık yanarken nerede acaba …

Çoğu mesajlar silinmiş.Dodurga imar wow tr ye tıklayınca Mersin’le ilgili şeyler çıkıyor @sezgin_ist düzeltmenizi istiyorum bu durumu
Ümit Bey salı gününden sonraki mesajlar yok. Nedeni Yedeklerimiz çarşamba gününden önce alınıp onun üzerine giydirilmiştir. Son 2 günde paylaşılan yazılar yedekte yoktur.

Aşağıdaki şekilde arama yaparsanız site içinde konuya ulalşabilirsiniz.

1727512835052.png
1727512850215.png

• Beğen
Tepkiler: Emirhan
Sayın site yöneticileri, el birliği ile güzelim siteyi ne hale getirdiniz merak ediyorum. Kullanıcı dostu eski arayüzü tekrardan kullanmanızı son kullanıcı olarak tavsiye ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: ...
@sezgin_ist en son yazılanı bulmak bile zorlaştı.Bu formu kullana yaşlı insanlarda var.Arayüzü tekrardan eklemeniz sayfaya basınca da en son yazılanları görmek istiyoruz

• Beğen
Tepkiler: ...

Konu görüntüleyen kullanıcılar