İETT Hatlarında Yaşanan İlave, Güzergah Değişikliği ve İptal Haberleri

36Z Cebeci - Zincirlikuyu Hattı Hakkında​

image

Kaynak: İETT

Burda 36L-Z-G Hatlarını bilmeyen forumdaslara bilgi vermek istiyorum körüklü otobüslerin bile iş saatlerinde yetmediği bir hat grubu bu ne yaptıklarına gerçekten anlamlandıramiyorum sırf Alibeyköy diye saçmalık bu tarz hatları etkilememesi lazım sadece o hatlar kaç yerden geçiyor
İETT yanlışlarından dönecektir umarım

Herkes dediğime geliyor. En başından beri küfür ediyorum bu Alibeyköy denen ucube yere. Köklü hatları kapatıyorlar, insanlar bu ucube yerden binsin/aktarma yapsın insanlar diye. Aktarmadan nefret ediyorum. Alibeyköy’den de nefret ediyorum. İETT yöneticilerinden de nefret ediyorum. NEFRETTT EDİYORUMMM!!! Bu kaçıncı hat he kapanan? Bu kaçıncı arkadaş? Sırf şu Alibeyköy denen çarpık kentleşme ucube tiksinç yer yüzünden bu kapanan kaçıncı hat. 36 numaralarda hep körüklü Conecto G görüyorum Beykoz’da yaşamama karşıya az gelmeme rağmen. Körüklü araçlar çalışıyorsa demek ki hayvan gibi yolcusu var. Sen nasıl olur da bu hattı zank diye bir anda kapatırsın ulan? Bu insanlar zaten aktarma yapıyorlar, birde Alibeyköy saçmalığı çıkartıyorsun insanların başlarına. Yakında aktarma yapmaktan günde 15 farklı vasıtaya binmekten aylık akbilde basım hakkı kalmayacak 1 ay götürmeyecek aylık akbil. Her şeyi geçtim tekrar düşündükçe sinirleniyorum. Zamanında bilen bilir eski forumcular; 129K diye bir İETT otobüs hattı vardı Kozyatağı-Mecidiyeköy, 2.köprüden transit hızlıca giderdi. Hep 0 km körüklü Citaro G’ler ve O345K körüklüler çalışırdı VİP gibi hattı bir sürü yolcusu vardı ve daima körüklü çalışırdı. Metrobüs açıldı sonra ve hattın yoğunluğunda hiçbir düşüş olmadı. Çünkü insanlar evinin önünde binip Mecidiyeköy’e gitmek varken neden aktarma yapıp metrobüsle gitsin salaklar mı? En sonunda allem ettiler kallem ettiler 129K yi bi anda kapattılar aynı bugün 36 numaralara yaptıkları gibi. Sırf insanlar Metrobüs kullansın diye hainlik yaptılar. İnsanların yararına olan bir şeyi kapattılar. Bugün de sırf Alibeyköy etkileşim alsın, insanlar buradan binsin diye aynı hainliği yapıyorlar. Küfür edin arkadaşlar bol bol küfür edin.

Bak kardeşim 500T yi kapatmaya müsade etmezler çünkü 500T Anadolu yakasının metrobüsü gibi düşün günde 92 araç çalışıyor sadece o bölgede Öztaş Koop ona kesinlikle müsaade etmezler çünkü orada çok sayıda bireyselci var enistemde dahil bunlara o kadar otobüsü kapattılar diyelim nerelere kaydiracaklar onun altından kalkamaz İETT 93lerden beri bilfiil çalışıyor 500T eniştemin sadece 7 arabası var o bölgede ve daha niceleri çok sağlam eylemler çıkabilir

Ve 36L Eskiden 1 tam 1 indirimli alırdı Çift katlı araçlar çalışırdı
Sonrasında süreleri dolduğu için ve çift katli araçlar maliyet oturunden tek araç grubu oldular full gidip gelen bir hat kaldırılması saçma olacak şuan bir hattan örnek vereceğim
49Z var Yeşilpınar Zincirlikuyu metrobüs
Ama 50z açtılar Alibeyköye gelsinler diye
Ama 50z bomboş giderken kendimde kullanıyorum
49z full çakılı gidiyor şuan hatlarda durumlar gerçekten böyle

Ohooo çok oluyor çekeli. Hem İETT Akia’larını çektiler, hem de körüklüleri. Hat yine eski zulüm zamanlarına döndü. Umarım yaz tarifesi olduğu içindir. Kış tarifesine geçince yine İETT Akia’ları da verirler, körüklüleri de.

Öneri:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile anlaşılıp 500T’yi Çayırova’dan Gebze Gar’a ve Otogar’a uzatalım. Artık Gebze - Harem minibüsleri de yok, hem de insanlar Gebze Koop’a mecbur kalmaz. Ayrıca kuzeyden de 500S (Sultanbeyli’den geçer diye bağıran bir kod olur çünkü) hattı açılsın ki Gebze Koop tamamen ortadan kalksın. Hat, TEM yanyollarını kullanıp Ataşehir içlerine kadar gelir, içeriden Yamanevler’e getirilip direkt başka durağa uğramaksızın Alibeyköy Otogar’a ulaştırılabilir. Sonra sırasıyla Küçükköy, GOP, Bayrampaşa Otogar, Güngören, Zeytinburnu Çırpıcı ve Osmaniye’den Bakırköy Meydan’a ulaştırılabilir. Araç olarak da metrobüste çalışan bütün araçları önerebilirim, nasılsa ART 34 geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Bu 36 lı hatları hiç görmemiştim. Bazı insanlar için çok önemliymiş.

İett ne düşünüyor olabilir T5 tramvayının yeterince yolcusu yok da ona mı kaydırmaya çalışıyor.

Aslında mantıkları iyi, raylı sistem otobüsler azaltılsın diye var.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Raylı sistem otobüsler azaltılsın diye yok. Eğer onun için varsa yapmasınlar metro de tramvay da. Raylı sistemler yapılmalıdır ama otobüsler azaltılmayarak yapılmalıdır. Ben metro tramvay değil otobüs seviyorum. Diktatörlüğn lüzumu yok isteyen otobüse biner isteyen metroya tramvaya ama şart koşmak bu bambaşka birşey sanki her mahallenin altından üstünden metro tramvay mı geçiyorda otobüsleri kapatıyorlar kaldı ki öyle bir durum olsa bile be ben otobüslerin kaldırılmaması taraftarıyım.

İsteyen zaten biner tramvaya daha ne diye insanlara şart koşuyorlar ve seçeneksiz bırakıp dayatıyorlar.

Neymiş aktarmalara ücretsizmiş ona da inanmıyorum ben bir keresinde tam akbil aldı ayrıca bir süre var 2 saat mi 3 saat mi ne o süreyi de geçmediğimden emindim. Madme böyle bir halt yiyorlar o zaman o bölgenin hatları için özel bir bir tarife uygulanmalı yani o bölge hatları için gün boyunca süresiz ücretsiz aktarma olmalı. Ben niye iki tane tam bilet basıyorum öbür türlü tek basımla üstelik geze geze gidiyordum.

Son düzenleme:
Raylı sistemi ben de çok sevmiyorum yavaş ve geneli yer altında olduğu için ama bu demek değil ki biz sevmiyoruz diye sokağımızdan otobüs geçecek her istediğimiz yere.

Minibüsler de sevilmiyor ama hatlara besleme yaparak çok iş görüyorlar.

Raylı sistem arttıkça kapatılan ve besleme olarak çalışan yeni hatlar olacaktır.

Yine bir yanlışı başka bir yanlışla çözmeye çalışıyorsunuz. Avrupa’da raylı sistem de yaygın otobüslerde oldukça yaygın. Gerekirse her mahalleden otobüs geçsinde trafik azalsın. Veya varolan hatlara ellemeseler bile yeterli.

Minibüsleri kaldırdılar.

Bu aktarma olayı durumu 2-3 sene önce İzmir için konuşulurken aklımdan eyvah umarım İstanbul’da uygulanmaz diyordum ve uyguladılar.

Hat kapatmasınlar. Besleme hat açacaksalarda açsınlar insanları raylı sisteme teşvik etmek budur ama hat kapatmak değildir. Besleme hattı açıyorsan daha ne diye normal hatları kapatıyorsun. Bu şart koşmak demektir.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar