İETT Hatlarında Yaşanan İlave, Güzergah Değişikliği ve İptal Haberleri

49 Hattı da kapanıyor sanırsam . Duyuru bölümünde 49 hattı yerine kullanılabilecek hatlar yazılmış . Son zamanlarda ne kadar çok hat kapandı şu Alibeyköy yüzünden …

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu

49 Sultangazi Peron - Şişli Hattı Hakkında​

image

Kaynak: İETT

Bir başlıkta Alibeyköy Entegrasyon projesi , Sancaktepe bölgesine de uygulanacak diye okudum . Kayıp eşya sitesinden görmüş bir arkadaş . O halde gerçekten de ya bu sene ya da önümüzdeki seneye kadar tüm İstanbulu bu şekilde yaparak fazlalık hatları tek tek ayıklayacaklar . Zamanla göreceğiz
( Bu başlıkta yazıyormuş zaten 😦 )

Son düzenleme:
16/S hattının haftasonu seferleri ciddi oranda azalmış.
11/ÜS hattının gece seferleri tamamen kaldırılmış.
E-10 hattına Cumartesi günü tekrar gece seferleri eklenmiştir.
36/M hattında gün boyu 1 araç seklinde çalışıyor artık. Yakin zamanda kaldırılacağını düşünüyorum

Son düzenleme:
Küçükçekmece marmaraya ulaşımın kolaylaşması için ya küçükçekmece metrobüs istasyonunu genişleticeksin yada istasyonu marmaray istasyonunun kesiştiği noktaya taşıyacaksın.

• Beğen
Tepkiler: Emir ve Beykozlu

54HT ve 54HŞ Hatları Güzergah Değişikliği​

Değerli yolcularımızın dikkatine;

54HT ve 54HŞ hatlarımızın güzergahında bulunan, Kırmızı Minare Durak mevkiinde 2 ay boyunca sürecek olan doğalgaz çalışması nedeniyle hatlarımız 17 Temmuz 2024 Çarşamba gününden itibaren; Hasköy Parkı Durağı’ndan başlayıp, tekrar Hasköy Parkı Durağı’nda bitecek şekilde hizmet verecektir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleme:
Bu İETT Alibeyköy ayağına bir çok dolu gidip gelen hattı sessiz sedasiz kaldırıyor duyuru bile geçmeye tenezzül etmiyorlar
55B den bahsetmek istiyorum
Sabah iş saatlerinde full çakılı gidip gelen hattı sessiz sedasiz duyuru bile olmadan kaldirilmasi bir çok insanı işe ulaşım konusunda mağdur ediyor ibbye 250 kişi dilekçe verdik ancak Alibeyköy sevdasına mağdur ediliyoruz

TM1, TM2, TM7 ve TM11 Hatları Güzergah Değişikliği​

TM1, TM2, TM7 ve TM11 hatlarının ring güzergahından Alibeyköy Metro Durağı çıkartılmıştır. 18 Temmuz Perşembe gününden itibaren araçlarımız Alibeyköy Metro Peron Alanı’na uğramadan hizmet verecektir.

Yolcularımıza duyurulur.

• Beğen
Tepkiler: Semih ve Rafet
Zamanında bunun aynısını eski İETT yönetimi yapmıştı. Metrobüs açılınca; 129K, 110, 101, 103, 120, 125 gibi hatları sessiz sedasız kapattılar. İnsanlar bir sürü dilekçe verdiler. Aralarından sadece 129K tekrar açıldı. Ama, çok ama çok seyrek saatlerde çalıştı. Saatleri de seyrek olduğu için bir hayli kullanışsızdı ve bu sefer de insanlar binmiyor diye bahane uydurup kökten kurtuldular hattan. Şimdi de bakıyorum, aynısını Alibeyköy denen ucube yer yüzünden yapıyorlar.

Son düzenleme:

26A ve 26B Güzergah Değişikliğ​

26A ve 26B hatlarımızın güzergahında bulunan, Fulya mevkiinde 3 ay boyunca sürecek olan İSKİ çalışması nedeniyle 26A ve 26B numaralı hatlarımız 20 Temmuz Cumartesi tarihinden itibaren geçici güzergah değişikliğine gidecektir. Bu doğrultada; 26A hattımız Ihlamur Kavşağı Durağı’ndan başlayıp, tekrar Ihlamur Kavşağı Durağı’nda bitecek şekilde, 26B hattımız ise Fulya mevkiine uğramadan Barbaros Bulvarı üzerinden güzergahına devam edecek şekilde hizmet verecektir.

36L, 36Z ve 36G Hattı Hakkında​

36L(Mescid-i Selam – Beşiktaş), 36Z(Cebeci – Zincirlikuyu) hatlarına ek olarak 36G(Sultangazi Peron-Beşiktaş) hattı 1 Ağustos 2024 tarihinden itibaren Alibeyköy Entegrasyon Projesi kapsamında kapatılacaktır. Belirlenen tarihten itibaren kapatılan hatlarımızın alternatifleri olan 50 kodlu ana ve TM kodlu besleme hatlarımız arasındaki aktarmalar ile TM kodlu besleme hatlarımızın T5 (Eminönü-Alibeyköy Cep Otogarı) Tramvay Hattı ile olan aktarmaları ücretsiz olacaktır.

SAÇMALIĞIN DANİŞKASI ?!! 36L yi kullanan insan sayısını biliyorlar mı acaba ?? Duyuruyu az önce gördüm ve gözlerim beni mi yanıltıyor diye burada da kontrol etmek istedim . SAÇ-MA-LIK . Entegrasyonmuş , hepsinin Allah belasını versin . Şu hattı kullandığım kadar başka hat kullanmıyorum ben . En azından okul dönemlerinde en sık kullandığım hatlardan biriydi . Sonu böyle bitmemeliydi . Ben şimdi 500T nin trafiğini çekmek zorunda kalıcam saatler boyu … Hakkım hiçbirine helal değil . Cehennemin en dibinde cayır cayır yanarlar inşallah .

Konu görüntüleyen kullanıcılar