İETT Hatlarında Yaşanan İlave, Güzergah Değişikliği ve İptal Haberleri

Şu 50 hatlardan aşırı aşırı sıkıldım her tarafa 50 hepsi de boş gelip boş dönüyor(50E hariç) desem yeridir sanki hiçbir 50 hattına aktarma sağlanmıyor da her semtten 50 harfli kod açıp duruyorlar. 36 hatlar 50 hatlardan daha çok yolcu taşıyıp daha dolu çalışan hatlardı. Travmaydı oydu buydu ulaştırmak için dolu dolu hatları kapayıp gece gündüz çalışan insanları yorup oradan oraya sürüklüyorlar.

36L 36G 36Z full çeken araçlardı… 50H 50F en gereksiz 50 türevleri iş cıkışları yoğunluk önlemek için ekpress seferler yapacaklarına bunlara yakıt doldurup ölü km yakıyorlar…

Her zaman diyorum… Aktarma projesi mükemmel ama konumu yanlış diye . Sanırım 130 küsür otobüs çalışıyor o hatlarda . En az 70 tanesi boooş booş dönüp dolaşıyor . Alibeyköy denilen saçma yerde hem metro hemde onlarca hat var . Bu saydığım şeylerin çoğu bazı ilçelerimizde yok . Şile , beykoz ( bence beykozda ulaşım berbat ) örnekleridir bunların . İETT nin görevini düzgün yapması için burdan da çağrıda bulunuyorum 👎

Son düzenleme:
Aktarma merkezi nereye yapılsaydı iyi olurdu?

Anladığım kadarıyla bildiğimiz merkez noktaları artık park etmeyecek şekilde ring seferlerle besliyorlar. Mesela Bakırköy, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Taksim, Beyazıt.

Alibeyköyü çok iyi bilmiyorum ama son yıllarda metro ve tramvay gelerek ulaşım açısından çok ilerledi. Bu hatlara en kolay entegre olacak yeri burası seçmişler demek ki. Bu sayede dolaşımdaki otobüslerin mesafesini kısaltmayı düşünmüş olabilirler.

Başka neresi olabilirdi, fikri olanlar yazabilir.

Size herşey müstehak biliyor musunuz. Ben olsam Çatalca’ya yaparım bu aktarma merkezini. Misal veriyorum Gazi mahallesinden eminöne gitmek isteyen önce çatalcaya gidecek ordan da alibeyköy peronlara 😃

Ne meraklıymışsınız aktarmaya 😃

Son düzenleme:
Asıl size her şey müstehak yaptığınız bu yorum ulaşımdan zerre anlamadığınızı sergiler nitelikte
Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin bu sistem uygulanır çünkü bu sayede araçlar daha kısa rotalar giderek daha fazla çalışabiliyorlar ayrıca insanlar metro ve tramvaylara yönlendirilerek karbondioksit emisyonu azaltılıyor.Evet alibeyköy aktarma merkezinin eksiklikleri var ama bu aktarmanın kötü olduğu anlamına gelmez.Hele ki İstanbul gibi küresel ısınmanın etkisinin artarak sürdüğü ve petrol fiyatlarının yüksek olduğu bir yerde bu sistem mantıklı bir sistem

Ama 1 araçla gidilen yeri 2 araçla gidilebilecek duruma getirirlerse (eğer metro veya başka bir otobüs hattı ücretsiz olmazsa) insanlar zor durumda kalır. Belki büyük bir zaman tasarrufu olur ama kimse 15 lira fazladan para vermek istemez.

T1 tramvayına da mecbur kalmadıkça binmek istemiyorum, havalandırması yetersiz olduğu için içerisi çok çok kötü kokuyor.

• Beğen
Tepkiler: sezgin_ist
Ulaştırma bakanı olacak adama ulaşımdan anlamıyor demende saçma olmuş.

Kimse sana entegrasyon yapma demiyor.

Hatları kapatma otobüsleri kaldırma diyoruz anlamıyor musunuz.

Hatları kapatıyorsan eksik kalsın ya senin metron ben otobüsle gitmek istiyorum.

Çevrecilik bu değil.

Sen hatları kapatıyorsun hatları hangi çevrecilikten söz ediyorsun insanları özel araca sevk ediyorsun.

Saat 10 dan sonra istanbullu eve kapanmak zorunda otobüs yok çünkü.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Yasin190754
Gıcıklık olsun diye. Ayrıca alibeyköy perona gidecek otobüs zaten ama önce çatalcayı dolanmak zorundasın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Yasin190754
Varsa da 40, 25G gibi abuk subuk hatlar

Metro da her saat çalışmıyor, bir defasında Yenikapı’da dımdızlak kalmıştım ve bu da Bakırköy’e gelmeyen otobüs yüzünden olmuştu.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Fury
25G ve 40 gece çalışan hatlar abuk subuk değil ki neden böyle dedin merak ettim ☺️ eskiden 25T ve 40T vardı. 25T’yi metro yüzünden kaldırdılar daha sonrasın da 25G açıldı sanırım. 40T Sarıyer Taksim hattıydı daha sonra İstinye dereiçine çekildi. Yolcusu olan hatlardı.

Son düzenleme:
Çünkü neye yaradıklarını ben anlamadım. Havalimanı hatları olsa neyse derim, bunlara her an ihtiyaç duyulabiliyor.

Metroya bile 24 saat ulaşamadıktan sonra diyecek fazla bir şey kalmıyor. En azından sürücüsüz olan hatlar 7/24 çalışmalı.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Tam35 ve Fury

Konu görüntüleyen kullanıcılar