Bugün Hangi İETT Hattında Hangi Otobüs Vardı?

36V => M4003 , M4005 , M4006 , M4010 , M4013 , O1225 , O2295 , O3059 , O3039 , O1265 , K1040
336T => O1271 ??? bu araç Sultangazi Garajına mı geçti ? Yoksa Topkapı bu hatta bakıyor mu ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu
M2592 Mercedes Citaro G
20 Ortaçeşme/Kavacık-Ümraniye Eğt. Arş. Hast. hattında çalışıyor. Bu hat, 11ÇB hattının Beykoz’a kadar uzamış hali ve ilk kez körüklü otobüs çalıştığına şahit oluyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: B-2 ve Yasin190754
M2595 Mercedes Citaro G
15BK Dereseki/Beykoz-Kadıköy hattında çalışıyor. Uzun bir süre sonra 15BK körüklü otobüs gördü.

• Beğen
Tepkiler: Yasin190754
A-045 50E Hattındaydı.
Çok şaşırdım doğrusu. Boğaz hatlarında çalışan bu araç nasıl olur 50E’de çalışır, anlam veremedim.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
K1786 Karsan Bredamenarinibus Avancity S Plus
121A Beykoz-Mecidiyeköy hattında
Gerçekten inanılmaz!! İlk defa görüyorum. Araç Kurtköy Garajı’na bağlı.

Son düzenleme:
Şoför bir başka şoförle konuşurken yedek olduğunu söyledi. Sabah saat 11-12 olmasına rağmen koca körüklü ağzına kadar doldu. 31 Aralık 2019’dan beri Beykoz hattında çalışan körüklü Karsan’a binmemiştim. Hem de köprü geçişli hatta kısmet oldu. Maziyi yaşadım resmen.
Edit: Şahinkaya Garajı’ndaki körüklü araçlar yetmiyor. Kurtköy ve Anadolu Garajı zaman zaman sürpriz yumurta misali, beklemediğiniz bir anda, beklemediğiniz bir hatta körüklü araç takviyesi yapıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
M2551 Mercedes Citaro G
‘‘Eğitim Aracı’’ tabelasıyla Kavacık’ta geziyordu.
Araç İkitelli Garajı’nın Citaro G’si.

• Beğen
Bak sana katılıyorum o konuda çünkü kafamızda gözümüze su damlıyor sanki kafamıza düşecek gibi tavanlar arıza veriyor çok zincir getirdim alayım yok başka bir ilaç görünmüyor dedi arkadaşım bakarsan daha iyi olur B-1821 B-1904 bunlar bu bölgenin en temiz arabaları

• Beğen
Tepkiler: Burak ve Beykozlu
Yaklaşık 1-2 sene önce Temsa harici araçlar 55B 94Y gibi hatlarda fazla görülüyordu sonradan ne olduysa 36M 49 hatları ioaş oldu 50AC hattı açıldı buraya eklendi savaş petrolün temsaları da bu bölgeye kaldı. İyice çorba ettiler. 55B hattını kullananlara haksızlık yapılıyor. Gerçekten İstanbula yakışmayacak nerde araç var 55B’nin olduğu bölgeye toplanmış.

Bölge konusu açılmışken, geçen yıl İETT 150,151,152,154 hatlarını İUAŞ’a devretmişti .
Aradan yaklaşık 1 veya 2 ay geçtikten sonra İETT bu hatlara geri döndü. İUAŞ araçları bölgeden çekildi. Sebebi büyük ihtimalle o dönem yaşanan sefer iptalleri ve yetersiz kalmaları olabilir.

Bölge değişimlerinin yeniden ne zaman yapılacağı hakkında bilgim yok . 😔 dediğiniz gibi yakalar arası A,B,C kodları karışık ve düzensiz olmaya başladı. Eski dağılım da yine bir bölünme olabiliyordu ama en azından birbirlerini tamamlıyorlardı.
(B-1730,B-1731,B-1732 gibi)

Umarım gelecek dönemler de B-1500 B-1900 arası araçlar kendi bölgeleri içinde, kapı kodları birbirlerini tamamlayacak şekilde dağıtılır.

55B hattında gördüm göresi Temsa Avune LF’ler ve araya serpilmiş farklı model otobüs oluyordu. Bir bölgeyi tek bir araç markasına bırakmak çok kötü bir durum.

Konu görüntüleyen kullanıcılar